Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Vizelési inger? 22/F

Vizelési inger? 22/F

Figyelt kérdés

2 hete tapasztaltam olyan érzést, mintha nem tudnám teljesen kipisilni magam. Továbbá enyhe alhasi fájdalmat is éreztem. Elmentem háziorvoshoz, vizeletvizsgálat során megállapította, hogy van egy pici genny a vizeletemben, szóval valószínűleg gyulladás okozza. Felírt valami Ciprinol 500 mg-ot. Nem tudom számít-e, de egyben nyeltem le, nem szétrágva.


Javulni látszott ez a "nem tudok teljesen kipisilni mindent" érzés, de az alhasi fájdalom felerősödött. Megint elmentem a háziorvoshoz, bakterium teszt negatív lett. Felírt még egy adag Ciprinolt, azt szedem. Az alhasi fájdalom lecsökkent, viszont megjelent egy nagyon kellemetlen vizelési inger, ami néhány perccel vizelés után elő is jön. Mire odáig jutok, hogy mostmár megyek pisilni, tudok pisilni, de nem annyit, amennyi ilyen erős ingert indokolna. Ezt lefekvés előtt erősebben érzem. Eddig egy éjszaka telt el így, akkor éjszaka nem kellett felkelnem vizelni, reggel pedig mikor felkeltem, nem éreztem nagyon sürgősnek a vizelést. Viszont most este, és tegnap este is lefekvés előtt az előbb leírt kellemetlen érzést éreztem/érzem.


Most arra várok, hogy magán urologiai időpontom eljöjjön. Nagyon-nagyon félek mi okozhatja.


Egyébként 6 hónapja folyamatosan enyhe vizeletutócsepegést tapasztalok, de nem mentem orvoshoz miatta, nem tudom köze lehet-e hozzá.


Valakinek valami ötlet, tapasztalat?


Köszönöm szépen a segítséget!



2021. jan. 1. 21:58
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Én is végig jártam ezt az utat.. urológia vizsgálat 2x is, vizelet stb baktérium tenyészet. semmi, minden rendben, pedig érzem, hogy nincs teljesen rendben. Azóta inkább próbálok nem tudomást venni az ingerről, úgy jobb.
2021. jan. 1. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Együttérzésem! Prosztatát is megnézték? Ultrahangot is csináltak?
2021. jan. 1. 22:07
 3/26 anonim ***** válasza:

Mindent igen.. És mindent rendben találtak.

Azt mondják, hogy inkább ez pszichés.. de nem tudom, hogy mitől.


Ha alkoholt iszok még rosszabb, akkor folyamat ingerli és nehezebben jön. Erre se mondtak semmit..

2021. jan. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 A kérdező kommentje:
Az alkohol nekem is ingerli... De neked is van alhasi fájdalom? Csak annyit mondanak rá, hogy sokat szorongsz szóval aktív a hólyagod és kész?
2021. jan. 1. 23:27
 5/26 anonim ***** válasza:

Nem szorongás.

Állítólag bebeszéli magának az ember az ingert, és utána akkor is érzi, ha nem is kell..

2021. jan. 2. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:

1. Lehet hogy már pszichés oka van. Ha társaságban vagy és elfeledkeztek róla akkor is jelentkezik?

2. Az alkohol mindenkinek sűrűbb vizelési ingert ad, mivel kivonja a vizet a szervezetből és vizelés formájában fogod kiüríteni.

3. Valószínűleg a leírás alapján a prosztatával van a gond, ellenben az ilyen bakteriális fertőzések a férfiak esetében ha nem kezelik időben akkor elég nehézzé válik, mert rengeteg helyen el tud úgymond bújni a baktérium, pl here, ondóvezeték, mellékhere, húgycső, vese stb. Ezért nem játék egy férfinál a felfázás, mert a súlyos esetet már tényleg nehéz kikezelni.


Azt javaslom hogy keress fel egy másik orvost, egy urológust

2021. jan. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:

Nekem kitapogatta, rendesen megnyomkodta, majd utána vizelet vizsgálat, amiben ugye benne vannak a prosztata mirigyei is.

Minden létező baktériumra elküldte és minden negatív.


Ma is pl. éjjel 3kor feküdtem le. 8kor felkeltem vizelési inger, de már fájt a hólyagom. Mielőtt visszaaludtam ittam egy kevés vizet, majd 1 óra múlva már megint nagyon erős vizelési inger... Én nem tudom, hogy mi van, ami ennyire gyorsan áttolja és ilyen erősen.

Arra gondoltam, hogy most a napokban elhagyom az összes vitamint, még a tőzegáfonya kapszulát is, hátha valamelyik közülük váltja ki ezt


Meg a 3 napos vizelési naplót is el akarom kezdeni, csak ahhoz 3 olyan nap kell, hogy az ember egész nap otthon van és nem csinál semmi mást, csak ezt figyeli.


A hólyagtükrözésre gondoltam még, de azt mondják az nagyon nagyon kellemetlen.

2021. jan. 2. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:

Nekem a baktérium lehet, hogy "elbújt", de az antibiotikumnak akkor is hatnia kellene rá, nem?


A holyagtükrözésről én is ezt hallottam. Magánklinikán fizetősben elvileg lehet altatással csináltatni.

2021. jan. 2. 11:25
 9/26 anonim ***** válasza:

Tudniuk kellene, hogy milyen baktérium.

Nem véletlenül van ennyi fajta antibiotikum.. ami az egyikre hasztalan,a másikra meg tökéletes.


Elvileg 5-10 perces művelet. Bár szerintem kibírnám de tuti folynának a könnyeim.

Már eleve a prosztatát amikor nyomogatta, akkor is erőteljesen folytak a könnyeim, mert annyira kellemetlen volt.


Szóval lehet, ha feltöltik a tükrözés során, az is rettentő kellemetlen lehet.

Néztem most YT-n videókat erről.. hát ez elég borzasztóan néz ki.

2021. jan. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
Öcsém ha neked az hogy valaki 1 ujjal benned van... Nem akasztásra visznek.
2021. jan. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!