Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Almaecet okozta gyomorfájást...

Yoshimitcu kérdése:

Almaecet okozta gyomorfájást mivel lehet gyógyítani?

Figyelt kérdés
2 hónapig ittam minden nap ebéd után 2dl vizbe 1 vagy 2 evőkanállal. Azt olvastam hogy jót tesz az emésztésnek. Kicsinálta a gyomrom egy hete fáj, korog evés után is, inkább este ágyban fekve feltűnő. 3 napja nem iszom egyáltalán, szerintem befejeztem egy életre. Egy sört se tudok meginni mert fáj tőle. Mivel lehetne gyógyítani? Próbalom probiotikumot, kefírt, de nem segít. 32F.
2021. febr. 8. 08:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Megkell hagyni hogy ritka hülye vagy és még te nagyképűsködsz itt.
2021. febr. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Ööö, nem evőkanállal kellett volna; hanem teáskanál az. Mert különben, ha túl sokat viszel be, gyomorégést okozhat; utána, gondolom, utána kell küldeni egy csomó vizet. (És az se biztos, hogy ott rögtön megoldja, azt ki lehet csak várni, amíg elmúlik.) Én akinek pl ajánlottam neki azt mondtam ,hogy egy teáskanálnál ne rakjon bele többet. Úgyis tehát érezné az ember, ha már túl sok van benne; akkor nem jó az arány. Ha már nehéz meginni is. Tehát ha már el van rontva az arány, hogy nehéz meginni is, akkor le kell önteni egy kicsit a tetejéből, és hozzá önteni vizet, amíg jó nem lesz; de ha már az első kortyban is túl sok ecet volt; akkor több nem kell, akkor inkább öntsd ki az egészet, és igyál utána kis tiszta vizet. Tehát ha már mar, meg rossz meginni, akkor az sok; akkor el van rontva az arány; akkor még higitani kell vízzel, ha túl ecetes.


Tehát a kisebb fajta kanál, de nem a legeslegkisebb, hanem ami fele-vagy harmada az evőkanálnak. Abból szoktam tehát max egy teáskanálnyit. Tehát a kicsi kanállal is egy kanálnyinál ne legyen több. Én egy nagy méretű bögrébe, amit felirattal, ajándéknak szoktak csinálni, na, olyanba rakok csomó vizet, szinte tele, de hogy még tudjak rakni bele egy kicsi ecetet; és igyekszem tehát max bele egy teáskanálnyit rakni (ha nem veszel elő hozzá kanalat, amivel méred; akkor tehát nagyon résen kell lenni; és pl 10%-os ecethez több vizet kellhet adni pl, mint 5%-oshoz.); annál több tehát nem kell. Szóval egy kiskanál. Tehát amúgy igen, most pihentesd a gyomrod; tehát olyan italt ne igyál, ami feldúlja. És ha nagyon rossz, akkor tényleg felkereshetsz egy dokit.

2021. febr. 14. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
*Ja és akkor fogyasszál helyette például narancsot,meg ilyen rostos üdítőket; hogyha hashajtáshoz kell. Meg ilyen szaftos kaják is jók, vagy például lekvár.
2021. febr. 14. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
*szaftosból nem a nagy sülthúsra gondolok, hanem valami aprólékosabb darabokból álló, pl ilyen pörkölt, milánói, vagy az a rizses fasírt: töltött káposzta, és székelykáposzta; a töltött paprikát most nem raknám ide a szaftosak közé. Lehet amúgy, hogy pl a tejfölös dolgok is jók. De amúgy szal a húst is nehezebb lehet megemészteni, tehát egy pörkölt készülhet tojásból is, gombából is.
2021. febr. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

*Remélem,nem fekély, én nem értek hozzá; viszont mintha egyik tanárom mondta volna anno háztartástanon, hogy egyik ismerősének egyszer volt, és neki akkor azt mondta a doki, hogy minden reggel reszeljen le egy krumplit egy pohár vízbe, és igya meg, és helyre is jött neki. Rákerestem, itt is írnak ilyet, de ha jól értem az egyiknél, itt tehát nem kell magát a lereszelt krumplit is meginni, hanem ki kell nyomni a levét; de azért olvasd el. Viszont mégegy,hogyha tehát két evőkanálnyit raktál bele ecetből, azt már nem értem, hogyan bírtad meginni; tehát annak már a fele is sok; tehát egy kiskanálnyinál nem kell több egy bögrényi majdnemtele vízbe. Tehát kiskanál, de szerintem most jobban járhatsz, ha pihenteted a gyomrod -tehát egyél, de pl ecetet ne, vagy csak nagyon keveset igyál utána. Ha emésztési probléma okán ittad, inkább próbálj ilyen jó lédús gyümölcsöket enni ecet helyett/rostos üdítőket inni, mint a narancs, barack, málna /mutivitamin stb.; meg ugrálj kicsit, a testmozgás is segíti az emésztést.- . És tehát, ha nagyon elfajul, mindenképpen menj el egy orvoshoz. Minden jót, jó egészséget kívánok!

még ezt a linket ide berakom

[link]

itt meg itt néztem

[link]

annál a résznél van, hogy görcsök ellen (Ctrl és F billentyűk együttes lenyomásával am lenyílik egy kis ablak, ha abba beleírod azt a szót, amire keresni akarsz, akkor végigugrál a szövegben azokon a részeken, ahol benne van az az adott szó, amit oda beleírtál.)

Tehát szal én nem értek hozzá; és tehát ha nagyon rosszul vagy; és nem javul, akkor menj el mindenképpen orvoshoz.

2021. febr. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:
Vettem ventor 1000 port, már nemfáj, de nem iszom egy darabig az ecetet, lehet soha. Gyomorfekély megtud gyógyulni 2 hét alatt? 2 hétig fájt.
2021. febr. 15. 14:54
 17/17 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy nem alakult ki fekélyed. Hogyha most már nem fáj, akkor tök jó, akkor szerintem vagy helyre jött, vagy helyre fog; akkor szerintem tehát nem kell aggódnod.

Amúgy még pl a gyömbérteának is sok jó hatása van, pl az is jót tudhat tenni a gyomornak, meg még mit akartam; ja igen, azok a rostos üdítők, amik jellemzően dobozban vannak; de talán van belőle üveges is; pl ilyen hohesc+vas az van kisüvegben is, meg amik szal tipikusan szívószálas formában is vannak; abból van, ami csak egy agyoncukrozott víz, és nem látott semmi gyümölcsöt, de a többi, amit én ittam, az mind nagyon jó minőségű volt; de tehát figyelj erre is, hogy jóminőségűt vegyél. Van még amúgy a joghurt ami még pl lehet jó pl hashajtásra; abból is jófajtát vegyél; lehetőleg abból se azt a gyümölcsnélkülit, mert én attól pl felfúvódok. Tehát joghurtból is van olyan, ami natúr; na, az engem pl tehát felfúj. Tehát abból is valami jófajtát vegyél pl citromos, szedres, banános, barackos, stb. A teát egyébként pl jobb , ha nem rögtön forrón iszod, ahogy elkészült; szal én pl olyankor várok egy kicsit.

2021. febr. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!