Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Fáj a hasam és szerintem fel...

I.B.T. kérdése:

Fáj a hasam és szerintem fel vagyok puffadva, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két nappal ezelőtt töltött káposztát, tegnap pedig babgulyást ettem, mindkettőben volt füstölt hús. Tegnap délután kezdődött, majd egész este (hajnali 4 környékén aludhattam el) folyatotódott egy igen kellemetlen, feszitő érzés a hasamban. Szerintem fel vagyok fujódva és ezért érzem ezt a szúró, feszitő érzést. Tegnap este sokat hánytam, a hasam nem megy. Vettem be 3 nospát (ezeket szerintem kihánytam), ittam ma 1 flektor port illetve kb 1 órája egy kanál szódabikarbónát vizzel. A fájdalmaim most is megvannak, igaz nem annyira erősek, mint tegnap. Azért nem tudtam elaludni, mert bárhogy is feküdtem az ágyon, olyan erősen feszitett, hogy attól féltem kettészakadok.


Ha holnap is jelentkeznek a tünetek menjek el egy belgyógyászhoz? Kicsit tartok a korona miatt, főleg ha itthon ki tudom valahogy kurálni ebből.


Velémények?



2021. febr. 7. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
epeköved nincs? Két ilyen emésztést nagyon megterhelő ételt egymás után nem tanácsos enni (káposzta, bab). Még az egészséges szervezetet is megterheli.
2021. febr. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
... ja, és holnap reggel vegyél a patikában Bilagitot, vagy valami hasonló (emésztést elősegítő) tablettát. A gyógyszerész fog tudni segíteni.
2021. febr. 7. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%

Attól, hogy felfújt egy kaja, nem fogsz egész este okádni. Nem fel avgy fújodva, hanem inkább gyomorrontást kaptál valamelyik ételtől, amelyik nem volt átfőve, vagy romlott volt.

A hasadban érzed az érzést, vagy a gyomrodban?

Akár vakbél is lehet. Orvost javasolnék, ügyeletet.

2021. febr. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Inkább a beleim fájnak. De nem egy ponton, hanem mindenhol.
2021. febr. 7. 19:03
 5/5 anonim ***** válasza:
ÉN is fel lennék fúvódva, ha két ilyen ételt ennék. Jézusom nekem elég egy tányér káposzta és még másnap is úgy érzem, mintha lufit nyeltem volna :D
2021. febr. 8. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!