Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mentális betegség ledönthet...

Mentális betegség ledönthet valakit ennyire a lábáról, vagy valami más is lehet a dologban?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Pánikbeteg vagyok (diagnosztizált, nem én találom ki), emellett rengetegszer depresszív, szorongós vagyok a rohamok között is és rengeteg fóbiám van (szinte mindentől félek, orvosok, stb, amitől eddig nem).

Pszichiáterhez járok, autogén tréningre is. Frontint szedek egyelőre csak, napi 3x0,5-re emelték a napi 3x0,25-ös adagom.

Nagyon hullámzóan alakul a betegségem, mely hálistesnnek nem sok ideje áll fent, bár visszagondolva régen is voltak erre utaló jeleim. Szinte azonnal segítséghez fordultam.

Sajnos a testi tünetek nálam nagyon erősek, nem csak a rohamok, de a köztes időszakokban is. Rossz hangulat, sírásrohamok, kilátástalanság, étvágytalanság, fáradtság nálam nagyon erősen jelentkezik. Első sorban gasztroenterológiai panaszaim vannak, folytonos hasfájás (alul, felül, bordadív alatt, gyomorszájban: így meg sem tudom nevezni, mivel lehet problémám). Persze létrejött az ördögi kör, állandóan a panaszaim figyelem, túlreagálom, Frontin bevétele után néha jobban vagyok, de már abban sem látok túl sok menedéket.

Nagyon meg vagyok ijedve. Pánikrohamom úgy igaziból 2 volt, a többi csak köztes szorongás, de a panaszaim hol jobbak, hol fellángolnak. Volt, hogy egész jól tudtam enni, de most ismét ott tartunk, hogy volt egy pánikrohamom, egész éjjel a wc fölött görnyedtem mert úgy feljött a savam, hogy azt hittem kihányom, de nem. Egyébként proton pumpa gátlót szedek rá, a háziorvosom írta fel, de a napokban leakartam tenni, és ez lett a vége.

Nincs étvágyam, alig eszek, félek, hogy lefogyok mert így is csak 43 kiló vagyok (ha nem eszem, azért szar a gyomrom, de ha eszek, azért). Illetve undorral gondolok a kajára is, félek, ha eszek kihányom, ha nem eszek akkor meg a savam fog marni...

Megyek vérvételre a héten, de nagyon aggódom, már úgy érzem nem bírom. Boltokba már bemerek menni, de állandóan fáradtan kelek fel (pedig tegnap is olyan kimerült voltam, hogy 10 órát aludtam).

Félek... Félek, hogy mire minden vizsgálatot elvégeznek késő lesz. Esetleg indokolt lenne elmennem a sürgősségire, elérnék vele valamit? Úgy érzem nem bírom már, reggelente szarul vagyok, esténként is gyakran, félek enni, félek a vizsgálatoktól, diagnózisoktól, de valamit tennem kell, mert én élni akarok. Hozzáteszem hőemelkedésem is van egy ideje, de 37.4-nél sosem megy feljebb, illetve néha hasmenésem (nem úgy mint egy vírusnál, napi 2-3x de nagyon rossz!)

El vagyok keseredve. Mit tegyek? Szedjem össze magam és ne törődjek vele, vagy mindenképp irány valamilyen sürgősségi, ahol várakozás nélkül kiderülhet valami?

22/lány



2021. jan. 11. 10:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

nem akarlak elkeseríteni nekem is volt ilyen.

szerencsére a háziorvosom elküldött mindenféle vizsgálatra habár már az elején mondta, hogy pszichés.

ha a vizsgálatok negatívak lesznek, akkor idézőjelesen valamennyire megnyugszol, hogy csak pszichés gondod van.

2021. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Át tudom érezni a helyzeted.. nekem volt egy trauma után egy jó 6-8 hónapos szürkeségem (bizonyos helyek, illatok, zenék visszahozzák az érzést néha.. hát nem volt kellemes), amit megkoronázott az, hogy elkezdtem iszonyatosan félni attól, hogy meghalok. Ekkor kezdődtek el igazán a mentális megpróbáltatásaim, először csak a rossz hangulat, fura érzések a végtagjaimban, pánikok. Egy idő után jöttek a gasztrós panaszok, specifikus tüneteim nem voltak, de hánytam reggelente, étvágytalan voltam, nyomott a gyomrom felül, fogytam sokat. Ezek hatására vizsgáltak meg gasztrón (uh, labor, tükrözés).. hát eléggé pislogtam amikor a tükrözés végén a belgyógyász közölte velem, hogy ép és egészséges a gyomrom, miközben vártam a halálos ítéletet. Az ultrahang amúgy megnagyobbodott lépet írt le, ettől is féltem mint az állat, most fogok kontrollra menni - szerencsére a legutóbbi laborom jó, így talán nem lesz gáz. Jártam pszichológushoz 2 hónapot és szerencsére sikerült a problémák nagy részét megoldanunk. Akkor megindult az életminőségem felfelé, mentálisan és fizikálisan jobban lettem. Az állandó nyomás a gyomromban megszűnt, nem hánytam reggelente se, a súlyom nem lett kevesebb.. viszont a gyomrom nem olyan már mint régen. Gyengébb, nehezebben bír bizonyos ételeket, a kis stressz is megviseli, néha kevés a savam stb. Aggaszt a dolog néha, de tekintve hogy már fél éve ilyen időszakosan és nem lesz rosszabb, talán nincs gáz.


Kitartás!


23F

2021. jan. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Ugyanez, reggelente a legrosszabb. Beveszem a savlekötőm, utána várnom kell hogy reggelizhessek. Eszek pár falatot, nem esik jól, közben néha már el is kell mennem wc-re(hasmenés legtöbbször, én nem vagyok hányós fajta, de nagyon félek tőle). Beveszem a Frontinom, picit lenyugszom, utána tudok enni valamennyit. Tudom, hogy enni kell, de nem érzek sokszor éhséget, csak hogy a sav marja a gyomrom. Ha eszek, ha nem, akkor is fáj néha. Félek, nem akarok fogyni, hányni, semmi. Én csak élni akarok, újra normálisan. Régen reggel tojást ettem, zöldséggel, sajttal, stb most pedig megérek letuszkolni egy fél kiflit pár falat joghurttal. A házi orvosom most elküldött vérvételre, annak eredménye alapján majd továbbküld esetleg máshova, de nagyon félek. A savammal tuti baj van, de a gyomortükrözés nálam kizárt, úgy bepánikolnék hogy végem lenne. Még a vérvételtől is félek, gyerekként leszartam. Most mindentől félelmem, undorom van... Nagyon rossz.
2021. jan. 11. 11:36
 4/17 anonim ***** válasza:

2-es vagyok.


A PPI-vel hasonlóan jártam én is, le akartam tenni és visszatért a reggeli hányás. Amúgy a PPI nekem nem jött be, egy hétig hatott és utána rosszabbul lettem tőle. Valahogyan letettem, de nem emlékszem már hogyan. 1 hónapig szedtem kb. Nekem is nagy félelmem volt, hogy tovább fogok fogyni, előtte sokat kondiztam és izomból se akartam veszíteni.


A tükrözéstől szerintem ne félj ha erre kerülne sor, eléggé berosszulós típus vagyok, de meglepően simán ment.. A Frontinnal viszont nincs tapasztalatom, gyógyszer nélkül vészeltem át ezt az időszakot.

2021. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Hogy értve lettél tőle rosszabbul? Okozhat nálam is ez hasi panaszokat? De ha nem szedem be, akkor meg elönt a sav úgy érzem...
2021. jan. 11. 12:15
 6/17 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt savasodásom és úgy írta fel a háziorvos. Lehet ezért nem működött nálam.
2021. jan. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Jajj :( én is sok mindenben magamra ismertem ahogy olvastam a soraidat. Most volt nem rég az 1 pánikrohamom, szedulessel kezdodott vagy az valtotta ki mar nem is tudom.. Elotte hetekig napi 1 szer hasmenés.. Párszor nagyon eros gyomorfajas.. Elhagytam a laktózt.. Jobb lett.. De msot meg mar egyfolytaban attol rettegek, hogy 1. Visszajonnek a tunetek es meg durvabbak lesznek 2. Megvakulva ebredek fel.. Kis felvillano pontokat latok neha napkozben (plusz az uvegtesti homalyok de azokat mar megszoktam ez mas) 3..rettegek, hogy kivizsgalason valami nagyon vegzeteset fognak kozolni. Gyerekkoromban volt egy visszatero remalmom, aminek az volt a lényege, hogy egy orvos azt mondja agydaganat! Igy hogy felek mostanaban emelygek is... Szörnyű :(


Tavaly augusztusig ha stresszeltem ereztem a gyomromban azt az izgulas érzést amit utalok, mert a vegere mar nagyon eros volt.. Akkor eldontottem hogy ezt nem akarom erezni es megszűnt.. De kesobb masfajta testi tunetkent bukott ki ujra. Most stresszkezeles modszerek utan kutatok. Kitartast es jobbulast nektek

2021. jan. 12. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Neked is kitartást!

Sajnos nagyon rossz. Én is valami rossz diagnózistól félek, de valójában tényleg csak azóta vannak ilyen hülye tüneteim, amióta pánikbeteg vagyok. Próbálok most bélflóra helyreállítót szedni, relaxálni, megyek orvosokhoz a héten is (autogén tréning, házi orvos, labor). Remélem, minden rendben lesz. Kitartást nektek. Félek nagyon, de ezt le kell győzni fejben, de baromi nehéz, illetve az én esetemben már nem elég az elhatározás, rengeteg türelem kell, mert idő lesz, mire helyreáll a bélrendszerem, stb.

2021. jan. 12. 09:41
 9/17 anonim ***** válasza:
Hihetetlen számomra, hogy mennyi minden összefügg a stresszel nem gondoltam volna korábban.. én is azt vettem eszre legutóbb, hogy ha olvasok mondjuk hasnyálmirigy betegsegrol.. Elkezd ott fájni.. Aztan rajovok, hogy a bőröm alatt kozvetleb erzem mindig ott amirol legutobb olvastam.. Most ejjel azt almodtam hogy trombozisom volt es kuzdottem hogy eljussak az orvoshoz.. 😒😒Nagyon sok munka lesz neked is sztem nekem is.. De nem lehetetlen, annyira egyutterzek azokkal akik panikbetegseggel kuzdenek.. Amiota nekem volt 1szer,azota sokszor gondolok ratok igy ismeretlenül azokra akiknek ilyen betegsege van, hogy legyen könnyebb nektek is, mert ezt atelni gyakran nagyon szörnyű lehet😔❤️
2021. jan. 12. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Nagyon rossz! Minden egyes nap ez van, minden nap szarul vagyok, de remélem előbb utóbb vége lesz! Muszáj, mert nem akarok így élni.
2021. jan. 12. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!