Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » 15 éves vagyok és fitymaszűkül...

15 éves vagyok és fitymaszűkületem van. Évek óta szeretném elmondani, de most határoztam el magam. Hogyan mondjam el a szüleimnek?

Figyelt kérdés
Jövőhéten szeretném elmondani a szüleimnek, hogy a haverok ne tudjanak meg semmit (téli szünet). Olvastam, hogyha nem olyan vészes akkor csak kis metszést csinálnak. Nem tünik nekem olyan vészesnek, szóval szerintem ez lesz. Menyi idő kell, hogy újra sportolhassak? És ha január 5-én kell újra iskolába menni, akkor nem lehet majd észrevenni, hogy nagyon védem?és még az is lenne a kérdésem, hogy ezt hogy tudom elmondani a szüleimnek? mert ovis koromban is voltak ilyen gondjaim, de akkor az orvos csak hárhúzta erősen.(ha jól emlékszem)
2008. dec. 3. 14:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
A műtéttel kapcsolatban nincs tapasztalatom, főleg, hogy lány vagyok. De a szüleidnek nyugodtan elmondhatod. Hogyan? Amikor mind a ketten ráérnek, leültök, és elmondod, hogy úgy gondolod, hogy fitymaszűkületed van, és meg szeretnéd műttetni. Szerintem ebben nincs semmi ciki. És megértik ők is, hogy ez fontos, és támogatni fognak. Egy normális családban az ilyen dolgok szerintem nem számítanak tabutémának. Szóval hajrá! És gyors felépülést kívánok a műtét után!
2008. dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
A szüleiddel legyél nyílt és őszinte... Ha meg "barmok" a haverjaid, akkor találj ki valamit (pl hogy ráestél)
2008. dec. 3. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Sok esetben segít a fitymaszűkületen orvosi beavatkozás nélkül a tornáztatás! Próbáld ki, ha beválik, megúszod a dokit. Az a lényeg, hogy minden pisiléskor hátra kell húzni teljesen, akkor is, ha fáj. Egy idő nm fog fájni, aztán kellemessé is válik. Elszántság kell hozzá mindössze. De ha mégis a gyorsabb utat választod, akkor azzal a szülőddel kellene beszélned, akivel őszintébb tudsz lenni és elég, ha annyit mondasz, hogy apa/anya, biztos vagyok benne, hogy fitymaszűkületem van, eljönnél velem orvoshoz? Ebből érezni fogják, hogy kellemetlennek érzed a témát és nem feszegetik és büszkék lesznek rá, hogy milyen bátor fiuk van. Lehet, apukádnak is volt ilyen problémája régen, át fogja érezni a helyzetedet!
2008. dec. 3. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%

Kedves Srác

Nagyon sok fiúnak van ám szűkülete és akár 20-on éves koráig se csinál vele semmit csak mert tabu. Aztán meg persze ő szenved a legtöbbet ettől. Úgyhog ynagyon jól teszed, ha valamelyik szülődnek vag ymindkettőnek elmondod és csináltasd meg! Ez manapsg már egy rövidke kis egyszerű beavatkozásnak számít, hát a gyógyulás időtartamára nem tudok mit mondani, mert elég kényes hely, lassúbb mint általában egy seb gyógyulása bárhol másutt de ismerek nem egy srácot aki "túlélte" na. Nem lesz gond, légy merész, lépj, és mihamarabb legyél túl rajta! Gondolj arra, hogy a későbbiekben ez mennyi kellemetlenségtől ment meg téged! Hülye társakkal meg nem kell elmondani és nem kell velük foglalkozni, de ha nagyon olyan a helyzet, akkor szerintem két hét kis iskolaszünet sem elképzelhetetlen, elvégre eze gy életre szóló dolog, ha minden szakad és úgy érzed nem gyógyul gyorsan és fáj, szerintem irasd ki magad a háziorvossal gondolkodás nélkül, szerintem ez egyértelmű!

Sok sikert, és ne aggódj, megoldják!

Üdv: PszichológusKriszti

2008. dec. 3. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Inkább az orvosi beavatkozást választom, mint az otthonit. Egyébként apukám körül van metélve.
2008. dec. 3. 15:41
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
A választ részben Te magad adtad meg: ha nem idegen a családban a körülmetélés, akkor irány a doki és ha átgondoltad akkor Te kérd a körülmetélést. Ha lehet teljest, mert részleges után a szűkület visszatérhet. Hidd el semmi veszetnivalód nincs, sőt! Nagyon védeni csak az első héten kell és egy hónap után már csak emlék lesz. A reggeli merevedésekre viszont készülj fel, mert nem kellemesek. :)
2008. dec. 3. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nem szeretném körülmetéltetni magam. Csak a metszést vállalom.
2008. dec. 3. 16:34
 8/11 anonim ***** válasza:
91%

szió. batran mondd el. nem tudom, talan egyszerubb nem mind a kettonek egyszerre, hanem amelyikkel jobb viszonyban vagy.

viszont surgosen, ha ugy akarod, ahogy mondod, mert az orvosok nem rogton megcsinaljak, hanem kb egy het..tudod, beutalo, orvos, ad idopontot, stb, es sok orvos persze szabin is lesz, szoval hajra!


amugy a korulmeteles sem rossz otlet, sokkal nagyobbnak latszik a "szerszam", meg higenikusabb is, bar megértem, ha a bemetszest valasztod, igazabol az a lenyeg, hogy neked jo legyen!

2008. dec. 3. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
50%

Akkor gondolj arra is, hogy nagyon sok lányt izgat, ha egy fiú körül van metélve :-) Tényleg nem egy nagy dolog, de valamit mindenképpen kezdeni kell!

Kriszti

2008. dec. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Vigyázni kell nagyon az ilyen beszólásokkal:


"a korulmeteles sem rossz otlet, sokkal nagyobbnak latszik a "szerszam", meg higenikusabb is"


"Akkor gondolj arra is, hogy nagyon sok lányt izgat, ha egy fiú körül van metélve :-) Tényleg nem egy nagy dolog, de valamit mindenképpen kezdeni kell! "



Elmondanám, hogy engem körülmetéltek és nagyon rosszul jártam, veszélyes játék.... :(


Kérges, foltos, rossz tapintású a makk, mint egy smirglipapír :(

Úgy néz ki, mintha nemibeteg lennék, ezzel nincs mit kezdeni, ha valakinek a makkja nem bírja a természetes nedvességet biztosító fityma eltávolítását, az sokkal később is előjöhet, ahogy pl nekem :(

Fájó merevedés, meg egyéb dolgok is vannak....


És az a varrat, ami kiesett (20 év után!!) egy luykat hagyott, amiben ha nem tisztítanám, összegyűlne a sok undorító cucc, szerintem ez nem túl higiénikus, nem tudom, mennyire tartják ezt a lányok "izgatónak"....

2009. dec. 14. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!