Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Biciklizés után herefájdalom?

Biciklizés után herefájdalom?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok, nekem ez már vissza-visszatérő probléma, talán már lassan 10 éve. Ha nagyon megerőltetően futok, mondjuk fel egy hegyre, vagy pl mint ma, hogy bicikliztem, elég gyorsan, annyit érzek, hogy szépen fokozatosan el kezd fájni az egyik herém (jelenleg a jobb oldali) és szépen lassan elég nagy fájdalom alakul ki. Olyankor nagyon rossz sétálni, viszont ha leülök, felpakolom a lábaimat pl, akkor 10 perc után eltűnik a herémből a fájdalom. Ha viszont el kezdek megint sétálni fel alá, fél percen belül visszatér ez a görcsös jellegű fájdalom, igaz, nem annyira intenzíven, mint amikor elkezdődött a biciklin. Mint említettem, nem most fordult elő ez először, de mégis mi lehet ez? Herecsavarodás gondolom kizárva, mert se megduzzadva, de feljőve, se nem piros se nem fekete, annyi, hogy érzékeny ha hozzáérek. Meg nem is nagyon akut ez a fájdalom, inkább mostmár krónikusnak tekinthető. És fontos, hogy csakis megterhelő fizikai aktivitásra jelentkezik. Mi lehet ez?

2021. márc. 4. 20:32
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Talán rosszul fogalmaztam, NAGYON erős fizikai megterhelésre, inkább futásra, biciklizésre CSAK. Lehet hogy olyankor túl erősen nekiütközik pl a lábamnak a zacsi vagy ilyesmi. Mozgászservi nem lehet?
2021. márc. 5. 18:37
 12/12 A kérdező kommentje:
Meg ugye szóba jönne a herecsavarodás, de nem hinném, hogy minden évbe 3x herecsavarodást kapnék :D akkor ez lenne szám szerint már a 30. alkalom. Mert ez már kb a 30. hogy ilyen előfordult amikor keményen elkezdtem hirtelen futni vagy biciklizni. Ilyenkor szerintem meghúzok valami inakat, vagy izmok a here közelébe, és kisugárzik. De csak egy felvetés.
2021. márc. 5. 18:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!