Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Edzés után mitől lehet émelygé...

Edzés után mitől lehet émelygés / kisebb rosszullét?

Figyelt kérdés
Keményebb lábnap után például edzés végére kicsit "berosszulok" nem közvetlen evés után edzek.

2021. márc. 14. 16:33
 1/8 anonim ***** válasza:
Nekem meg volt hogy edzés közbe lettem rosszul
2021. márc. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 alletta ***** válasza:
túl terheled magad.
2021. márc. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én egyszer edzés közben elájultam ;)


Lehet h nem az edzés miatt volt úgyhogy ha megint lesz menj el dokihoz!

Nem akarlak megijeszteni, de sok minden okozhat ilyet, ha biztos vagy abban h az edzés miatt volt, akkor edzes közben néha állj meg, igyál, és utána mindenképpen egyél.

Üdv: H

2021. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%
Mellékvese kifáradás lehet az oka. Alapból túl sok kortizolt termel a mellékveséd, alighanem áteresztő bél szindróma (vagy más felderítetlen gyulladás) miatt, és amikor újabb stressz - jelen esetben az edzés - további kortizolt (stresszhormon) követel, azt már nem tudja simán szolgáltatni.
2021. márc. 14. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Igen csak edzéskor van, máskor nincs.


#4 Ez egy eléggé gyors diagnózis ennyi adatból :D


Mit tudnék tenni, igen inni közben, esetleg mások mondták a csokit/szőlőcukrot.

2021. márc. 14. 17:48
 6/8 anonim ***** válasza:
Valószínűleg csak arról van szó, hogy leesik a vércukrod. Én akkor szoktam rosszul lenni edzés közben, ha előtte sokáig nem ettem. Szőlőcukor legyen nálad.
2021. márc. 14. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Edzés közben a leggyakoribb ok, hogy a vércukor leesik. Ezt szőlőcukorral lehet orvosolni, vagy egyéb cukros üdítővel. Ha komolyabb edzést csinálok, akkor szoktam inni izotóniás italt közben, így elkerülöm ezt.


A másik gyakori ők az az, hogy a test a vért az izmokba pumpálja a vért, és az emésztés leáll, mert a vér onnan távozik a szükséges részek felé. Ebben az esetben a gyomor a benne lévő még emésztetlen ételt feleslegnek érzékeli, így hányingered lesz, mert meg akar szabadulni tőle. Ez akkor szokott elofirdulni, hogyha kemény az edzés, és túlterheled a tested.


Kérdező a két opció közül valamelyik. :)

2021. márc. 15. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2021. márc. 15. 14:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!