Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet rossz az ekg-m?

Mitől lehet rossz az ekg-m?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt nem éppen egy anonim fórumon kéne megkérdeznem. De hátha van itt valaki aki egy kicsit érthet hozzá. Ma voltam sportorvosnál, mert versenyszerűen thai-boxolok. Évek óta sportolok, (5 éves korom óta), a thai-box még csak egy éve van. Csináltak EKG-t és a sportorvos aztmondta, hogy a 80 éves apjának is jobb az EKG-je mint nekem, és ezt sürgősen ki kéne vizsgálni. Így foglaltam időpontot teljes kardiológiai vizsgálatra.


Viszont ezt nem értem, semmi káros szenvedélyem nincs, semmi betegségem, sportolok, egészségesen eszem, és mégis rossz a szívem? Plusz most az egész család elkezdett aggódni értem, mert nem tudják, hogy mi bajom lehet. 21/F



2021. márc. 23. 09:40
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ez a felvétel nyugalomban készült?
2021. márc. 23. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Hát, elvileg igen, mert egy helybe ültem/feküdtem. De gyakorlatilag meg szét izgultam a fejemet és nagyon rástresszeltem az egészre. Ezt mondtam a dokinak is, de annyit mondott rá, hogy mindenki ezt mondja, hogy izgul a mérés előtt. Még annyit hozzá kell tennem, hogy a vérnyomásom is mikor megmérték 165/113 volt. Az asszisztens majdnem szívrohamot kapott mikor ezt látta. Viszont mikor hazaértem, leültem, megmértem, és már csak 137/77 volt.
2021. márc. 23. 21:20
 13/33 anonim ***** válasza:
És otthon, nyugalomban mennyi a pulzusod?
2021. márc. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
70 és 80 között átlagba.
2021. márc. 23. 21:27
 15/33 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem a legszebb ekg! Bár hozzá kell tenni, hogy elég zajos is lett.


Eleve van benne egy P-pulmonale, egy inkomplett jobb tawara szár blokk, mindemelmett nem specifikus st-t eltérések. Egy sinus tachycardia is van benne, de az vélhetően normál variáns.


Szerintem ez az ekg nem rólad készült, már ne is haragudj hogy ezt gondolom, de megvan rá az okom. Egyrészt p-pulmonale jobb szívfelet terhelő légzőszervi betegségek talaján alakul ki. Copd, asthma, emphysema stb. Szóval ez nem egy akut dolog! 21 evésen ezt már korábban kimutatták volna. Inkomplett jobb szárblok, ilyenkor a szív ingerület vezető rendszerében a jobn tawara száron jelentősen, majdhogynem gátolt a vezetés. Ezért bal oldalról fog a szív belobbanni, ingerületbe jönni. Normális esetben mindkét tawara száron lefut az ingerület. Azt sem tudom elképzelni, hogy ilyen trehány ekg-t húzzon egy sportorvos, ahol van idő több másikat is húzni. Szerintem ez egy sürgőn készült, vagy egy mentőben, ahol sietni kellett az ellátással. A nem specifikus ST-t eltérések mögött a szívizom oxigén ellátottsága zavart szenvedhetett, de ez nem specifikus. Viszont nem normális esetben az ST-szakasz, sőt az egész regisztrátum izoelektromos kellene, hogy legyen. Mond meh őszintén, nem rólad készült igaz?

2021. márc. 23. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%
*Viszont normális esetben!
2021. márc. 23. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:

De, sajnos rólam készült. Feltöltöttem egy képet, ahol kivettem a satírozást a koromról, és a dátumról is: [link]


Amúgy nagyon köszönöm a részletes válaszod, sajnos a szakmai részéhez nem tudok hozzászólni. A mérés a sportorvosi rendelőben készült, rendes ekg-készülékkel. Bár tény, hogy mintha kicsit siettek volna az egésszel. De kétszer is megcsinálták az egészet, mert az orvos sem akarta elhinni, hogy ilyen rosszak az eredmények.


Nem tudom, hogy fontos infó-e de nagyon sok sportban megfordultam. A focitól kezdve az úszáson át a boxig, súlyemelésig, mindent kipróbáltam hosszú ideig, és soha nem volt semmilyen problémám. Se légzőszervi, se másmilyen. Jól ment mindegyik. Azt gondolom, hogy ha komolyabb bajom lett volna, akkor ez kiderült volna a sportok általi intenzív terhelés alatt. Vagy nem? Javíts ki kérlek, ha nem helyes ez a feltevésem.


Viszont ezek így elég rossz híreknek tűnnek. Szerinted ezek után mire számítsak?

2021. márc. 23. 22:01
 18/33 A kérdező kommentje:
Illetve azt elfelejtettem leírni, hogy novemberben covidos voltam, gondolom ez is számít valamennyire.
2021. márc. 23. 22:04
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosos helyesen járt el, kardiológiai szemvizsgálat javasolt. Vélhetően kapsz majd holter ekg-t, vesznek labort. Megvizsgálnak rendesen, azért nem halálos dolgok ezek, de biztos hogy nem normális. Főleg nem ilyen korban. Azt gondolom én is, hogy ki kellett volna jönnie. Ezért is feltételeztem hogy nem rólad készült, bocsi ha igen. Szemvizsgálat ott majd felvilágosítanak. Jobbulást, hello
2021. márc. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%
Szakvizsgálat! De utálom ezt a rohadt billentyűzetet, kiegészít mindenféle hülyeséget.
2021. márc. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!