Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehet rossz az ekg-m?

Mitől lehet rossz az ekg-m?

Figyelt kérdés

Tudom, ezt nem éppen egy anonim fórumon kéne megkérdeznem. De hátha van itt valaki aki egy kicsit érthet hozzá. Ma voltam sportorvosnál, mert versenyszerűen thai-boxolok. Évek óta sportolok, (5 éves korom óta), a thai-box még csak egy éve van. Csináltak EKG-t és a sportorvos aztmondta, hogy a 80 éves apjának is jobb az EKG-je mint nekem, és ezt sürgősen ki kéne vizsgálni. Így foglaltam időpontot teljes kardiológiai vizsgálatra.


Viszont ezt nem értem, semmi káros szenvedélyem nincs, semmi betegségem, sportolok, egészségesen eszem, és mégis rossz a szívem? Plusz most az egész család elkezdett aggódni értem, mert nem tudják, hogy mi bajom lehet. 21/F



2021. márc. 23. 09:40
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
60%
Egyébként nem akarlak megijeszteni de a tüdőembólia képe is elég hasonló ehhez.
2021. márc. 23. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 A kérdező kommentje:

Uh, az szép, hát remélem azért a tüdőembóliát elkerülöm. Hisz világ életemben mozogtam, és a vérem pont hogy még mintha híg is lenne. De nem akarok hülyeséget beszélni. Na de mindegy, az időpontom már megvan a teljes kardiológiai vizsgálatra, remélem ott majd kiderítenek minden problémát.


Nagyon szépen köszönöm a segítséged!

2021. márc. 23. 22:49
 23/33 anonim ***** válasza:
100%
Sőt most hogy jobban megnéztem, én tüdőembólia képét mondanám ra! Komolyan mond már el, hogy mi az igazság? Ne hülyíted itt a népet. Ez egy tüdőembólia képe, amit nem valószínű hogy nálad húztak le 21 évesen. Na valld csak be, hogy mi az igazság.
2021. márc. 23. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:
Ez komolyan az én mérésem. Mit tegyek hogy el hidd? A nevemet azért nem szeretném kisatírozni. Meg mi célból tenném fel valaki másnak az ekg eredményét? Pont azért tettem fel a kérdést, mert így is eléggé parázok, hogy 21 évesen, komoly sportos múlttal, egészséges életmóddal ilyen eredményeim lettek. Amit egyszerűen én se tudok elhinni. Tényleg nem tudom, mit kéne tennem, hogy bebizonyítsam, hogy ez a kép az enyém.
2021. márc. 23. 22:54
 25/33 A kérdező kommentje:
Illetve ha ez tényleg tüdőembólia, akkor nem kéne sürgősen kezelni valamivel? Azért nem szeretnék meghalni. Időpontom meg csak jövőhét szerdára van kardiológiára.
2021. márc. 23. 22:56
 26/33 anonim ***** válasza:
60%
Nem 100% én azt mondom eléggé hajaz rá, de sohasem az ekg-t kezeljük önmagában, hanem a beteget. Ne aggódj ha nem érzed magad betegnek akkor túl nagy baj nem lehet. Ne izgulj, kardiológián kiderül minden. Ne haragudj, amiért nem hittem neked. Írd majd meg légyszi hogy mi volt. Hello
2021. márc. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hónapok óta kb. makk egészségesnek érzem magam, és az edzések is jól mennek. Ezért nem értem én is, hogy hogy lehet az hogy 21 éves létemre 70 éves bajaim vannak. Na de nem találgatok tovább, mert lassan már félek elaludni is.


Semmi gond, továbbra is köszönöm azért a segítséged!

2021. márc. 23. 23:23
 28/33 anonim ***** válasza:
Cuki az a hello ott a végén :D
2021. márc. 23. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
51%

A tüdőembólia nem ekg által diagnosztizálható kórkép, esetleg felveti a gyanúját. Elég valószínűtlen hogy ott helyben kap egy embóliát a kérdező és meg se érzi. Kérdező, ha valóban kaptál volna, a kezeléssel már elkéstél, akut kórkép, azonnali kezelést igényel, de mint mondtam, valószínűtlen, hogy nem érezted meg. A sportolóknál előfordul jobb Tawara szár blokk, az még nem is lenne akkora dolog, de a többi viszont elég csúnya eltérés. És engem is megrengetett abban, hogy ez rólad készült. És baromi zajos ez a vacak.

Ha valóban magad miatt aggódsz, akkor menj be a kardira és vizsgáljanak ki. Találgatózni felesleges.

2021. márc. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
100%
Természetesen nem, ahogy az összes többi kórkép sem! Én nem is ezt írtam, hanem hogy az ekg regisztrátum eléggé hajaz rá. Egyébként van szubmasszív tüdőembólia is, amely nem okoz jelentős haemodinamikai tüneteket, vagy megingást a betegnek.
2021. márc. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!