Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Hogy működik a szűrés/teszt?

Hogy működik a szűrés/teszt?

Figyelt kérdés

Mit jelent az, hogy anonim?

A szót értem, de egy anonim és nem anonim teszt/szűrés között mi a különbség?


27 vagyok. Egy kisebb településnek megfelelő mennyiségű lányt megfektettem már…

Egyik sem nézett ki úgy, hogy beteg lenne, adott magára, mindent ismerem/ismertem. Csak hát azért kicsit tartok tőle, hogy összeszedhettem valamit az egyiktől…


Mostmár 3 éve viszont csak a párommal vagyok.


Igazából semmi bajom nincs. Nem érzek semmit, de azt olvasom az pont ilyen…


Ha el megyek kell fizetni érte? Vagy a TB támogatja?

Nyíregyházán érdekelne!

Kórházban is csinálnak ilyet?



2021. ápr. 10. 13:49
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

"Mit jelent az, hogy anonim?

A szót értem, de egy anonim és nem anonim teszt/szűrés között mi a különbség?"


Ez azt jelenti, hogy nem kell nevet, TAJ számot megadni, nem kerülsz be névvel a rendszerbe. Én HIV teszten voltam anonim módon, jeligét kellett megadni, email-ben küldték az eredményt. Itt voltam (Budapesti helyszín, de az oldalon vannak hasznos infók): [link]


"27 vagyok. Egy kisebb településnek megfelelő mennyiségű lányt megfektettem már…

Egyik sem nézett ki úgy, hogy beteg lenne, adott magára, mindent ismerem/ismertem. Csak hát azért kicsit tartok tőle, hogy összeszedhettem valamit az egyiktől…"

Senkire nincs ráírva, hogy beteg-e, minden harmadik embernek, - aki szexuálisan aktív - van valamilyen nemi betegsége.


"Ha el megyek kell fizetni érte? Vagy a TB támogatja?"

Jó kérdés, hívd fel a területileg illetékes bőr- és nemibeteg gondozót, mondd el mit szeretnél, aztán elmondják mi a teendő. Én magánba csináltattam meg.


Egyébként a te esetedben érdemes lenne teljes kivizsgálást csináltatni (vérvétel + kenet)

Nem vagyok orvos, de ezeket én mindenképp megnézetném:

Vérvétellel: HIV/AIDS, Szifilisz, Hepatitis B (27 vagy, elvileg ez ellen van oltásod, ha magyarországi vagy), Hepatitis C

Kenettel: HPV, Tripper, Trichomonas, Chlamydia.

2021. ápr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszönöm a részletes válaszod!


Azon gondolkoztam lehet érdemes lenne elmenni egy vér plazma adásra.

Az tuti ingyen van és ha meg vannak a megelőző vizsgálatok akkor biztos nem lehetek pozitív szerintem.

2021. ápr. 10. 20:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia,


vérplazma adásnál nem tudom vizsgálják-e, vérvételnél viszont biztos, így ezzel a HIV/AIDS, Szifilisz, Hepatitis betegségeket már ki tudod zárni.

Viszont még ott van a leggyakoribb betegségnek számító HPV (plusz a többi Tripper, Trichomonas, Chlamydia, Ureaplazam...) amit/amiket a vérvétel nem mutat ki és főleg nőkre lehet veszélyes.



HIV tesztnél ami még nagyon fontos az ablakperiódus:

„Ablak” periódusnak azt az időszakot nevezzük, amíg a HIV vírus jelenlétét semmilyen laboratóriumi vagy egyéb eljárással nem lehet kimutatni. Ez az időszak a fertőződést követő 1 hónapig tart. Ez alatt a vírus hordozója már továbbadhatja a fertőzést. (Hepatitisnek is van ablakperiódusa, de annak azt hiszem több idő) Tehát a "kétes" aktustól legalább 1 hónapot kell várni a teszteléssel. (ezt már csak általánosságban írom)

2021. ápr. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hát felhívtam a helyi ÁNTSZ-t, ott közölték, hogy háromnegyed éve nincs főorvos így nem is tesztelnek.

A Nemi beteggondozót ajánlották felhívtam őket is ott nem csinálnak csak ha beutalnak vagy ha tüneteim vannak azt mondták….


Így marad a magán, csak ott 6E ft…

De majd egy hónap múlva…

2021. ápr. 13. 15:09
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a gondozóba a nő majdnem le is tette, hogy több éve volt aktusok után tünet nélkül akarok ilyet…
2021. ápr. 13. 15:10
 6/9 anonim ***** válasza:
Vicc. :( Azért minden elismerésem, hogy nem adtad fel. Sajnos egyébként ez a hozzáállás jellemző a magyar egészségügyben.
2021. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Szia F Medical klinikát keresd meg ők tudnak segiteni laborvizsgálat hiv teszt..
2021. ápr. 14. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Megyek plazmázni! Ott is szűrik rá és ingyen van.
2021. ápr. 14. 22:59
 9/9 anonim válasza:
38%
Jólvan fiam, nem unod még a hazudozást?
2021. máj. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!