Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mitől lehetnek a pattanások?

Lonelyanimefanboy kérdése:

Mitől lehetnek a pattanások?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok ezért lehet, hogy csak a "hormonális változások", de nem régiben elkezdtem edzeni és a testem minden tájékán jelennek meg pl. kar, has. Arra is gondoltam, hogy régebben nem használtam tusfürdőt, de elkezdtem és talán attól is lehet. Mit gondoltok és mit tehetnék ez ellen?

2021. ápr. 26. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az izzadással elég sok só kerül ki a szervezetből, ami a bőr védekezőképességét rontja, így jöhetnek elő a pattanások.

Vagy esetleg újfajta étkezés, pl. sok olajos magvak evése.

2021. ápr. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Kecskeember ***** válasza:
100%
Az edzéstől izzadsz, és az izzadtság által sokkal nő az esélye, hogy pattanás alakuljon ki.Az a megoldás,hogy rendszeresebben figyelj oda a bőrödre. Az jó ha pl: hirdatáló olajat használsz.
2021. ápr. 26. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A pattanások ugyebár a szőrtüszőkbe a bőrről bekerülő és a faggyút bontó baktériumok miatt keletkeznek. A baktériumokat észleli a szervezet és azokat bekebelező fehérvérsejteket küld oda. Eközben a fehérvérsejtek egy része elpusztul és a belőlük felszabaduló anyagok hatására kitágulnak a kapilláris erek. Ezek ugyan akkor több vért és fehérvérsejtet képesek odaszállítani, de eközben a fokozott vérbőség következtében pirossá változik a "gyulladás" helye, pár fokkal megemelkedik a hőmérséklet az adott helyen, ez viszont kedvez a faggyúmirigyek működésének, még több faggyú keletkezik.

A túlságosan gyakori és túlságosan alapos "tisztálkodás" eltávolítja azokat a normálisan is a bőrön levő baktériumokat, amelyek lassú működésük során savas kémhatásúvá teszik a bőr felszínét, ami megakadályozza sok kórokozó baktérium megtelepedését. Vagyis a túlzottan alapos mosakodás káros.

2021. ápr. 26. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
#1, #2 edzés után általában lefürdök és tiszta ruhát veszek fel. #3 Ezzel mire célzol?
2021. ápr. 26. 20:28
 5/5 anonim válasza:
Arra céloz a hármas, hogy a túl sok mosakodás többet árt mint használ. Valóban az edzéstől lehetséges, hogy pattanásos legyél, de ha 16 éves vagy és előtte sose voltál még annyira pattanásos akkor az is lehet, hogy épp csak most pótolja be a szervezeted és az edzés miatt felfrissül. Én 20 éves vagyok és kb 12 éves korom óta annyira pattanásos vagyok, hogy semmit nem tudok tenni ellene, mert semmivel nem múlik el, de tudom az okát. Egy jó darabig nem is fog még elmúlni :D
2021. máj. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!