Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ez lehet hererák?

Ez lehet hererák?

Figyelt kérdés

A párom jobb heréje már egy ideje kemény (dió kemenységű) a balhoz képest. Talán 1 évvel ezelőtt kezdett el panaszkodni, hogy néha fáj az a heréje. Kb tavasszal pedig folyamatosan mondogatja, és az alhasát is fájlalni szokta. Azonban nem folyamatos a fájdalom, és tompa érzetű. Már akkor is kitapintható volt egy csomó a tetején, amit gondoltam, hogy daganat lehet. Azóta ugyanakkora az a csomó, és ugyanolyan kemény a heréje. Ez inkább a mellékheréje lehet?

A háziorvos nem vizsgálta meg, csak azt mondta neki, hogy menjen el urológiára. Na, most oda 2 hónap múlva lesz időpontja! Ilyen esetben mi a teendő? Mi van, ha tényleg hererákja van és áttétes lett, mert nem volt kezelve, párom pedig nem ment el időben orvoshoz? Mert egyrészt félt, másrészt úgy gondolta, hogy a nehéz fizikai munkája miatt erőltette meg.

Ha valakinek volt ilyen betegsége, mennyi idő, amíg lehet ezt gyógyítani? Vagy milyen gyorsan nő a daganat, milyen tüneteket okoz, ha áttétes már? Köszönöm a válaszokat!

Tényleg nagyon féltem őt, és aggódom érte



2021. nov. 13. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
89%
Nem akarok bunkó lenni, de javasolnám egyszer igénybe venni a magánrendelést, ha anyagilag megtehetitek, hogy tudva levő legyen mekkora a baj, vagy van-e baj. Nekem, ha a társamról lenne szó, inkább ennék egy hónapig vajas kenyeret, de elvinném a magánorvoshoz 1*
2021. nov. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
Az a legnagyobb baj, hogy így is szarul állunk anyagilag. Ugyanis tavaly vásároltunk egy házat, ami még nem lakható, én pedig gyesen vagyok, mert itt nincs bölcsőde, ahol lakunk. Az építőanyagárak az egekben (akkor, mikor vettük a házat nem voltak). A magánrendelésre pedig szintén kell pcr teszt, legalábbis, amit itt ismerek magánklinikát, plusz a vizsgálat, ami lehet nem áll meg egy alkalomnál. Szóval nagyon patthelyzetben állunk, és remélem ezt megérted. Jelen pillanatban férjem a kereső, mert nincs itt senki, akire rá tudnám bízni a gyerekünket, amíg dolgoznék, és munka sincs a közelben (a gyerekeket fél 4-ig kell elhozni az itteni oviból... no comment...) A rokonok az ország túlsó felén élnek, vagy már meghaltak. Mindegy, ez igazából a magánügyünk, csak sajnos vannak ilyen sz@r helyzetek, amikor kaki lesz a levesben, jelenleg a férjem egészsége.
2021. nov. 13. 21:58
 3/19 anonim ***** válasza:
64%
Ha nem megy el magánrendelésre és fél év múlva meghal, akkor megérte spórolni a vizsgálat díján?
2021. nov. 13. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%

A baj az urológusok szerint,hogy here rák nem jár kezdetben fájdalommal. Lehet mellékhere gond is .

Nem kell várakozni,el kell menni privát.Utána már lehet járni SzTK szakrendelésre .

2021. nov. 13. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Tudom ilyenkor minden forintra szűkség van.Magánban nem mindenki kéri a tesztet.1 vizsgálat kb 10 ezer.Elmondják mi van,aztán ha gond van úgy is kórházba utalják további vizsgálatokra.Magánt elég 1 x felkeresni.
2021. nov. 13. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Esetleg tudtok ajánlani Békéscsabán olyat, ahol nem kérik? Vagy Orosházán?
2021. nov. 13. 22:08
 7/19 anonim ***** válasza:
53%

"A magánrendelésre pedig szintén kell pcr teszt"

Az oltás viszint ingyen van.

2021. nov. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Sajnos nagy rá az esély, hogy ez rosszindulatú. A gyulladás általában heveny fájdalommal, bőrpírrel jár, a vízsérv duzzanat tál, de nem kemény tapintatú (és elég nagyra meg tud nőni a herezacskó), sérvnél a here mellett érezhető a duzzanat(az erek), herecsavarodás szintén azonnali erős fájdalom. Nagyon sietnék orvoshoz, alhasi fájdalom jelenléte miatt főleg.
2021. nov. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
18%
7es! Nem kell semmilyen oltást itt reklámozni. Ha ő nem akar oltást nem oltat, akkor is jogosult ellátásra, mert tisztességes magyar munkavállalóként ugyanúgy fizet, mint te vagy én! Ráadásul az eset sürgősnek tűnik. Nem támogatom az oltást, de azonosítatlan betegség mellett, ha te oltásra buzdítasz valakit, szégyelld magad! Azt meg pláne, hogy a látóköröd eddig tart!
2021. nov. 13. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

A két here egyforma méretű, illetve hány éves a párod? Én két hónapja voltam éles herefájdalom miatt urológián, én is hererákra gondoltam, de az orvos már a fizikai vizsgálat előtt megnyugtatott, hogy ne aggódjak, nem valószínű, hogy daganat, mert az csak nagyon ritkán okoz fájdalmat. Én is csak másfél hónap múlva kaptam volna időpontot a kórházban, így muszáj volt magánba mennem. 18 ezerbe került a vizsgálat, de mindenre kiterjedt. Herék tapintásos vizsgálata, prosztata vizsgálat, illetve a herékre, húgyhólyagra, prosztatára és a vesékre kiterjedő ultrahang. Nem tudom, hogyan álltok anyagilag, de ha megtehetitek, akkor inkább a magán mint 2 hónap várakozás. Nekem négy napot kellett várnom, de azt a négy napot napot nem kívánom senkinek. A feleségem próbálta tartani bennem a lelket, de láttam, hogy ő is padlón volt. Ha nem fér bele, akkor két megoldást tudok javasolni, vagy kérjetek a háziorvostól sürgősségi beutalót vagy menjetek be a sürgősségire, hogy nagyon fáj, akkor talán aznap ellátnak.

Kitartást és a legjobbakat kívánom!

2021. nov. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!