Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szeretnék életmódot váltani...

Szeretnék életmódot váltani és izmosítani, tanácsok?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 16 és fél éves fiú vagyok egy átlagos EÜ suliból átlagos családdal.

Manapság azt veszem észre magamon, hogy egyre többet eszek junk foodot és az alap étkezéseim is gyakoribbak, több étellel.

Kb 1 éve 74/75 kg voltam most pedig már 83kg ott is megközelítem. A magasságom 180-181 cm kb és ebből ugye kiszámolva a BMI-m 24,5 fölött van. Már kissé az is feltűnt nekem, hogy a musculus pectoralis majorom kezd elfele zsírosodni ami eléggé zavar. Illetve a musculus rectus abdominalisom is kezd elfele hurkásodni ami szintén zavar. Tanácsot szeretnék kérni, elhatároztam magam, hogy izmot építek, és fogyok is egy kicsikét, vagy maradhat a testsúly, csak a zsír helyett izmot akarok ilyen mértékben magamon. Hogyan kezdjek hozzá? Mindenképpen lassan, vagy ütemesen? Szubjektívan azt gondolom, hogy a étkezéssel kéne kezdenem, vagy rosszul gondolom? Mindenképpen a legjobb és legolcsóbb megoldást szeretném mert jelenlegi anyagi helyzetem szerint nem tudnék táplálék kiegészítőkre/edzőtermi bérletekre meg stb re nagyon pénzt szánni. A legjobb az lenne ha nyárára már látható eredményt érnék el.



2022. ápr. 3. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
Bár nem vagyok hozzáértő, de első lépésben el kell hagyni a junk foodot, és sok-sok vizet kell inni. Minimális édesség, minimális nasi, helyes étrend kell. Aztán jöhet a sport.
2022. ápr. 3. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a tippet! A legelejét én is pont így gondoltam nagyjából.
2022. ápr. 3. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!