Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerinted, ha bevezetik a...

Szerinted, ha bevezetik a sorozást az orvosi vizsgálaton meztelenre kell vetkőzni?

Figyelt kérdés
sorozás, orvosi, meztelen

2022. ápr. 5. 04:33
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
72%
nem vezetik be nincs ra joguk
2022. ápr. 5. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt nem vezetik be. Másodrészt a te érdekedben történne és nem a világ vége. Harmadrészt együtt laknál utána egy helységben 5-10-20 másik férfival. Akkor hogyan akarnál előttük átöltözni vagy zuhanyozni? Tehát szép dolog a szemérmesség, de egy ilyen élethelyzetben hozzá kell szokni, hogy más is fog meztelenül látni. Nálunk talán ez kevésbé megszokott, de csapatsportban vagy a skandináv szaunakultúrában ez teljesen elfogadott és semmi bajuk nem lesz tőle.
2022. ápr. 5. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Igen meztelenre.
2022. ápr. 6. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez attól függne, milyen célból vezetnék be a sorkatonai szolit - ha ilyesmi történne.

Mindenkor a sorozóbizottság elnöke volt jogosult dönteni arról, hogy az adott laktanyában sorozásra megjelent fiatalok vizsgálata csoportosan/egyénileg, illetve meztelenül/alsóneműben történjen. Általában a csoportos és meztelen kombináció mellett döntöttek. A csoportos és meztelen vizsgálatnak pedig elsősorban nem orvosi, hanem pszichológiai indoka volt. Méghozzá két dolog miatt is. Az akkori hadsereg érdekeit ez szolgálta. Csak mikor már tudni lehetett, hogy hamarosan megszűnik a sorkatonaság és a sereg átalakul, csak ekkor történtek ettől eltérő sorozások. Már persze ha az adott laktanyában a sorozóbizottsági elnök nem régi vonalas gondolkodású volt.

2022. ápr. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%
Ha besoroznak, az azért lesz, mert háborús helyzet van. Neked meg tényleg az lesz a gondod, hogy meztelen vagy az orvosnál?
2022. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
35%
Engem ezek nem fognak betörni. Adjanak nekem fegyvert az lesz életük legrosszabb napja. Ez az élet 5 forintot nem ér nekem nincs vesztenivalóm.
2022. máj. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
87%
Az 1970-es években az volt az előírás!
2023. márc. 30. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!