Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Melyik vizsgálatot választanád...

Melyik vizsgálatot választanád? A többi lent.

Figyelt kérdés
Az üzemorvos nálunk alapos vizsgálatot végez, a vizsgálat során többek között a férfiaknak le kell tolni a gatyát megnézi nincs-e sérv egyéb probléma. Egy kollégája szokta helyettesíteni aki csak felszínes vizsgálatot végez, sokan hozzá akarnak bejutni.

2022. máj. 25. 07:20
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%
#10 Félreérted. Nem félek az urológustól, ha kell, akkor megyek. De az üzemorvosnak semmi köze a nemi szervekhez.
2022. máj. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
jol mondod 11 es
2022. máj. 26. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
80%

10es vagyok. Nem konkrétan rád gondoltam. Persze alap esetben furcsa ez. Nálunk a nem hivatásosaknak nem is része az üzemorvosi vizsgálatnak ez. Van ekg, vércukor, vérnyomás, látás, ill. vizelet vizsgálat.

A hivatásosoknak szigorúbb a dolog. Csak arra akartam utalni ezzel, hogy szerintem nem kell ettöl félni, ha pedig valamilyen okból kifolyolag kötelezö a dolog akkor el kell fogadni.

2022. máj. 26. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
64%
Túl van misztifikálva az egész vizsgálat. Megnézik a nemi szervét az illetőnek. Ennyi. Nem lesz erotikus masszázs, orális kényeztetés, G-pont nyomkodás, tenyészbika oklevél kiállítás stb. Az emberek túlságosan rá vannak izgulva erre az egészre, ami szerintem pszichés szorongás lehet. Lemeztelenítve az ember védtelennek, kiszolgáltatottnak érzi magát, mert ez a dominanciáról is szól, higy alá kell vetned magad ennek az egésznem. A doki nem fogja kommentálni az intim méreteket, hiszen naponta lát minden fajtát. Ettől ez még egy kellemetlen, de hasznos vizsgálat lehet minden életkorban (ld. suli, katonaság, munkaalkalmassági, időskori szűrések). Csak a vizsgált személynél ez fejben dől-e, hogy akar-e segítséget és megmutatja vagy kínlódik otthon a farkát nézegetve. Nem beszélve a perverzekről, akik kamu orvosi kérdésekre verik mindenféle fantáziával.
2022. máj. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
37%

10

A nők is rühellik a nőgyógyászati vizsgálatot, nagy többségük legalábbis. Sokan nem is járnak.


11

Ott a pont; az üzemorvosnak egyszerűen nincs köze hozzá.


13

Nem, nem kell elfogadni. Ha ezen múlna a melóm, inkább váltanék munkahelyet, de az elveimmel ellenkező dolgot parancsra nem teszek.


14

Nincs túlmisztifikálva. Egyszerűen nem engedek idegent az intim szférámba. Ennyi. Férfiaknak ez sokkal könnyebb, mert leélhetik az életüket anélkül,hogy erre szükségük lenne. A nőknek valóban nehezebb.

2022. máj. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
72%
15-ös. Kinek mi. Van akinek már az is sok, ha a strandon át kell öltözni az öltözöbe, mások meg nudizni járnak. Az a baj hogy ez a szégyenlösség, tabu úgy beleivodott qz emberek agyába, hogy ha valakinek tényleg gondja van akkor se fog elmenni dokihoz. Ebböl kiindulva szerintem fontosak ezek a kötelezö vizsgálatok. Ugyan ez az iskolaorvosnál. Ahágy fitymaszükületes tini van itt az oldalon, nagyon nagy szükség volna ezek ek a dolgoknak a normális, kulturált ellenörzésére. Nem tudom mitöl lett a társadalom ennyire szégyenlős.
2022. máj. 27. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
31%

16

Nem szégyenlős lett, hanem túl önérzetes. Magamat is beleértve. A privát szférám tabu. Nem azért, mert szégyenlős vagyok, hanem mert az önérzetem, önbecsülésem nem engedi. Az ilyen "parancsszóra mutasd magad" világ meg remélem, örökre elmúlt már. Szóval, szerintem nincs szó szégyenlősségről. Nem támogatok semmilyen kötelező vizsgálatot. Az üzemorvosit is ellenzem, csak azért tűröm, mert a mi dokink nem igazán foglalkozik vele. Megkérdezi, hogy jól vagyok-e, mondom, hogy igen, oszt' jónapot. (Bizonyos foglakozáaok esetén aláírom, hogy fontos lehet, de a tanári pálya pont nem ilyen.)

2022. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
74%
Szóval a parancskövetés megtagadásával lázadsz a rendszer ellen. Ez mind szép és jó. Valószínűleg 90-98% egészséges fiút találnának. Ám hány fiatal fiú és legény nem tudja magáról, hogy valami gondja van? Ahol nincs férfimodell, ott lehet simán elsiklanak a nemi gondok felett. Gyakran az apák sem fordítanak erre figyelmet, hogy nem csak kisfiúként, hanem a nagyoknál is rá kell kérdezni erre-arra. S itt nem csak anatómiai gondokról beszélek (pl. rövid fék, fitymaszűkület, ingahere, le nem szállt here, péniszgörbület, lágyéksérv), hanem általános intimhigéniás tanácsadásról vagy szexuális kultúráról is. Pl. Szerinted hány felnőtt ember vesz előzuhanyt a strandon a medencébe menet, hogy lemossa az izzadságot? Vajon hány % mossa meg a fenekét és a farkát is? Hogy akarnál csapatsportolni vagy ne adj Isten katonának állni, ha félsz mások előtt levetkőzni? Büszkének kell lenni a testünkre, de tudni kell segítséget kérni is. Ilyesmikről is kellene oktatni a fiatalokat, nem csak a gumi használatról. Pl.Izlandon szívbaj nélkül kirakták, hogy kötelező meztelenül zuhanyozni és még ki is rakták, hogy mit kell megmosni. A felvilágosító órán még nemekre bontva is kínos csend vagy csoportos vihogás lesz az egészből. Ott úgysem fog senki előállni a saját bajával az osztály előtt. Ezt lehetne megelőzni egy alapos iskolaorvosi vizsgálattal, bármennyire ágállnak a fiatalok ellene.
2022. máj. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
87%

#18 Kicsit kevered a dolgokat. Üzemorvosról van szó, feltételezhető, hogy felnőtt férfiakról van szó.


Nem vagyok szégyenlős, voltam kollégista, járok uszodába és konditerembe, minden alkalommal meztelenül zuhanyzom. Viszont ott a férfiak nem egymást nézik, mert akkor könnyen előfordulhat, hogy az intenzív osztályon ébredne (ez persze erős túlzás). Persze minden alkalommal lát az ember férfi nemi szerveket, de nem arra figyel. Ugyanúgy mások is látják az én nemi szerveimet, de ők sem erre koncentrálnak. Viszont az üzemorvos ezt tenné, de teljesen értelmetlenül. Semmi köze hozzá, akár orvos akár nem. A fogorvos sem vizsgálja meg pl. a herék állapotát.


Elmúltan negyven, két gyermekes apa vagyok, több mint tíz éve nős. Most őszintén, mi az amit észre tudna venni, amit eddig más vagy én nem vettem észre? Nem beszélve arról, hogy a mikor elmúltam 40, azóta évente járok urológiai szűrésre. Apámnál 15 éve húgyhólyag daganatot diagnosztizáltak, mivel már az első tünetnél felkereste az orvost, így időben elkapták. Azóta is tünetmentesen éli az életét. Fél évente jár kontrollra. Amikor betöltöttem a 40-et, megkérdeztem az orvosát, hogy mit javasol. Éves kontrollt ajánlott. Nem is apám betegsége miatt, hanem a korom miatt. Évente felkeresem, nem kellemes, de egy urológustól elviselem a vizsgálatot. Kb. 10-15 perc. Tapintásos vizsgálat (here, prosztata) és UH (here, hólyag, vese, prosztata).

2022. máj. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
69%
Itt inkább az az "ijesztő", hogy a 21. században még mindig akad néhány szaros munkahely, ilyen Porosz birodalom korából hátramaradt mamutintézmény, ami úgy képzelheti el magát, illetve munkavállalóit, mintha féléves csecsemők tulajdon szüleje lenne. Értem én, hogy egy repülőgép-pilótának nem árt lecsekkolni az egészségét, de hogy a takarítószemélyzetnek mi van a cukrával meg buxusnyíró kertésznek a tökével, ahhoz nekik unaloműzésből - és puszta hatalomfitoktatásból - közük ne legyen már...
2022. máj. 28. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!