Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Férfiak 40-50 évesen akiknek...

Férfiak 40-50 évesen akiknek nem fáj semmi, azok mit csináltak máshogy?

Figyelt kérdés

Egy kollégám 44 éves, de egyszerűen megdöbbentő nekem hogy testileg, mármint aktivitást tekintve olyan mint amit én 20 évesen tudtam.


Szinte minden nap bicajjal jön dolgozni, ez oda vissza azt mondja 15 km. Néha van hogy futni indul munkahelyről, úgy megy haza. Látszik rajta hogy gyúr is, aztán alig van ránc az arcán, olyan dús a haja mint nekem 18 évesen. Azóta már a 20 év alatt sajnos megkopaszodtam meg szinte mindenki barátok, osztálytársak, kollégák közt.


Kérdeztem hogy ő annyira speciálisan eszik, meg az edzései annyira különlegesek?


De azt mondja nem, csak 15 éves korától sportol, de pl. azt mondja a versenysportot tudatosan kerülte hogy ne erőltesse túl magát, sosem iszik alkoholt, meg étkezése sem speciális, csak hogy pl. disznóhúst nem eszik, de ennyi meg hogy szereti a zöldségeket.


De akkor sem értem hogy ennyi miatt hogy néz ki ennyivel fiatalabbnak, ránctalannak. Én is edzettem sportoltam 25 éves koromig de akkora már fájt mindenem a súlyzóktól meg az edzésektől.


Neki meg semmi baja.



2023. máj. 5. 20:34
 1/6 anonim ***** válasza:
50%

"Szinte minden nap bicajjal jön dolgozni, ez oda vissza azt mondja 15 km."


Azért 4x évesen ez nem nagy kunszt :D

70+ nagypapám is megcsi nálja, többet is teker, sőt mindig megy síelni Ausztriába. A mai napig.

2023. máj. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

# 1


de nem is a távolság vagy a teljesítmény, sőt ez neki nem is sport csak közlekedés, mert még ezen felül megy terepfutni meg edzőterembe.


Hanem a külsejét nem értem, alig van ránca, nincs pocakja, ki van gyúrva.


És nem fáj semmije!!! Más is sportol de abbahagyja mert fájnak az izületei.

2023. máj. 5. 20:47
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem:

1) Genetikai tényező

2) Edzés közben - valószínűleg - nem hatalmas súlyokkal edz, hanem kisebbekkel több gyakorlatot.

2023. máj. 5. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az ízületek nem 4o éves korban kezdenek fájni jellemzően.
2023. máj. 5. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
59%

Kell hozzá genetika, sok mozgás, egészséges ételek.

+ lelkileg is rendben van. A titka "csak" ennyi.

2023. máj. 5. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A negatív linket nem tudom értelmezni, hogy mit gondolok rosszul.
2023. máj. 6. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!