Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Akinek gyerekkorában, fiatalko...

Akinek gyerekkorában, fiatalkorában fitymaszűkülete volt kapott segítséget a szüleitől?

Figyelt kérdés
Úgy értem elkisértek orvoshoz, krémezés, kamilla tea stb. Hogy éltétek meg. Nekem mütét is volt de nem teljes körülmetélés. Hetekig vesződés és fájdalom volt vele. Anyum sokat segített. Végül meggyógyult és jol üzemel, de a vesződség nagyon sok volt vele!

2023. máj. 30. 16:24
 1/8 Enikőő2 válasza:
50%
A tesóm nem mentő vitte el
2023. máj. 30. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem fitymaszűkülettel kapcsolatban, de ha szükség volt rá, elkísértek általában. Milyen műtéted volt?
2023. máj. 30. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

11,5 éves voltam és azt javasolták, hogy a fityma csőrös részéböl kell levágni. Bemetszeni és arrább összevarni. Volt/van egy anyajegy a fitymámon és nagyot kellett volna vágni, hogy az is eltünjön és azt nem akarták. Igy nagyobb lett a nyílás elől, ahol kibújik a makk hátrahúzásnál. Persze akkor az egészből semmit nem értettem. Tulajdonképpen nem is nekem lett elmondva.

Altatásban csinálták, amire emlékszek utána napokig a fájdalom és duzzanat. Kaptam krémet is de minden nap 2x kellett kamillateás főzettel borogatni, kenegetni. Akkor még nem igazán használtam másra a "kukimat" a pisilésen kívül, ugyhogy nem volt akkora trauma a fájdalmon kívül. Anyum nagyon sokat segített. Legtöbbször ő kenegette kamillateás vattával mer én hozzá se mertem érni, annyira fájt! Kb 2 hónap után kezdett javulni amikor már nem fájt és hozzá mertem érni énis és én is meg mertem mosni este amikor fürödtem!

2023. máj. 30. 17:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Értem, köszi, hogy leírtad! Ilyen fiatal korban még jó, ha a szülő segít. A műtét miatt amúgy is elkerülhetetlen lett volna, hogy elkísérjen. Meg a gyógyulásig jobb talán, hogy segített neked az utókezelésben is.
2023. máj. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Persze a szülő feladata lenne, sőt a problémákat jóval előbb észrevenni és szükség esetén intézkedni, metélni, mert később serülő korban vagy utánna csak gond lesz, varázskrémekkel meg úgysem lesz tartós az eredmény. Legalább azt megelőzné ez, hogy itt olvassuk, hogy 20 évesen még nem láttam a

makkom, vagy végre hátracsúszott a bőr csak épp sürgősségi lett belőle. Sajnos azt tapasztalom, hogy ez elég általános. Ugyanakkor a serdülőkor/után is van felelősége a szülőknek, mert 18 éves korig bármilyen beavatkozásba a beleegyezésük szükséges. Beszéljen gyerekével azt ha gond van vigye el orvoshoz, többi nem az ő dolga. (Ja és ha megengedheti, lehetőleg ne államiba, mert az csak trauma lesz a gyereknek is)

2023. máj. 30. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szitu, bár nekem inkább a letapadással volt gond.
2023. máj. 31. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is sokat volt kezelve metélés után, de eléggé szégyelltem olyankor, de muszáj volt.
2023. máj. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nagyon szük volt. Anya 3 évesen körül metéltetett. A szűkületes rész és a teljes fitymám is lekerült. Szeretem, olyan amerikai stílusu.
2023. aug. 21. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!