Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Iskolaorvosi vizsgálatnál a...

Iskolaorvosi vizsgálatnál a fityma és here vizsgálat mennyire fontos és hány éves korig?

Figyelt kérdés

2023. júl. 18. 17:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mindegyik szűrővizsgálat fontos egy fejlődésben lévő embernél.

Az előírás szerint 16 éves korig 2 évente vannak a vizsgálatok.

2023. júl. 18. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem elég szerintetek alsó tagozatban ez?
2023. júl. 18. 18:05
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mert a problémák utána fent állhatnak.
2023. júl. 18. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. A fitymaszűkület is kialakulhat később vagy akár herevisszér is. Ahogy sok más betegség is, amit szintén szűrnek mint pl. gerincferdülés, melanoma, hallás-látásproblémák, lúdtalp, fogászati problémák stb..
2023. júl. 18. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell félni, ez része a férilétnek. A nemesebb részeidet megnézték az orvosok, a védőnők vagy a szüleid születés után, pelenkázáskor, majd bölcsiben, oviban vagy iskolakezdéskor. A serdülőkor határán is érdemes átesni rajta, hogy kiderüljön minden rendben van-e odalent. Kellemetlen, de hasznos és megnyugtató vizsgálat. Sok 15-30 éves legény kér így is tanácsot fitymaügyekben, amelyeket évekkel korábban kezelni lehetett volna. Tapasztalatból mondom, hogy a legszebb tini éveiteket ne kínlódással töltsétek, hanem önérzetet feladva mutassátok meg a problémát, majd a megoldás után jöhetnek a lányok. Hozzátennén, hogy fitymaszűkület vagy hererák idősebbeknél is kialakulhat, így önvizsgálatot kell tartani, aztán merni segítséget kérni.
2023. júl. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
92%

Epp azert az iskola feladata, mert a szulok es gyerek viszonya nem biztos, hogy olyan szinten van, hogy kideruljon.

Ettol fuggetlenul eszreveheted, mi az, ami tobb vizsgalatnal, zaklatas, es akkor mondhatsz nemet. De a vizsgalat onmagaban a te erdeked, es az eselye, hogy egy perverz az orvos, eleg minimalis.

2023. júl. 18. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is érdemes középiskola végéig részt venni ezeken a vizsgálatokon. Nálunk 16 évesen volt ilyen utoljára, az utolsó két évben már eltekintett a doki ettől a részétől. Az alsót már nem vetette le, bár az teljesen oké lett volna.
2023. júl. 20. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Így van, középiskola végéig egyáltalán nem árt. Nekünk még az utolsó évben is megnézte a doki.
2023. júl. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Én most tartok a középsuli felénél, és elsős koromtól kezdve évi kétszer vizsgálja orvos a nemi szervemet - vagyis 10 éve. Első osztály óta minden évben van sulidoki, és mivel 12 évfolyamos iskola, ugyanaz az orvos. Először névsor szerint kettesével boxerra vetkőzünk, még a zokni levételétől se tekint el soha. Így részletesen megvizsgál, majd mindketten letoljuk az alsót, fitymát és herét néz. Másrészt elsős korom óta úszom, évente sportorvos is van, annyi a különbség, hogy ott ötösével vagyunk meztelenül.

Szerintem/szerintünk ezzel semmi probléma, se az osztály-, se az edzéstársaim nem panaszkodnak.

2023. júl. 21. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
78%
felnőtt fejjel azt mondom, hogy fontos lenne, hogy iskolaorvos évente vizsgálja meg, gyerekként nyilván paráztam tőle, szégyenlős voltam. Jobban paráztam attól, hogy osztálytársaim fognak meztelenül látni, mint hogy az orvos. Ha jól emlékszem iskolaorvosnál egyszer volt ilyen vizsgálat 9 vagy 10. osztályban. Akkori legjobb barátommal egymás után jöttünk a névsorba, ezért ketten egyszerre mentünk be a vizsgálatra, először csak alsógatyáig kellett levetkőzni, utána viszont azt is le kelett venni. először láttuk egymást meztelenül a vizsgálat során, de végül jól jött ki a dolog, mert többet nem voltunk egymás előtt szégyenlősek. A vizsgálat ha jól emlékszem fekve történt, és az orvos megtapogatta minden részét, heréket és hímvesszőt is és hátrahúzta a fitymát. Az egész kb fél perc volt, utána lehetett öltözni, nem kommentálta.
2023. júl. 23. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!