Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetéléssel kapcsolatos...

Körülmetéléssel kapcsolatos tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Nemrég töltöttem be a 27. életévem, így már nem szeretném tovább halogatni a körülmetélést.


Enyhe fitymaszűkületem van, ami miatt sokat szorongok, és ismerkedni sem igazán merek.


Volt már párkapcsolatom, és aktív szexuális életem, de ritkán tudtam igazán felszabadulni szeretkezés során.


Így szeretnék végre változtatni.


A szűkület kifejezetten enyhe, abban nyilvánul meg, hogy szorosabb és kevésbé rugalmas a fitymám.


Érdekelne, hogy mennyi időt vesz igénybe a gyógyulás, illetve mennyire fájdalmas, kellemetlen a műtétet követő időszak. Sajnos nagyon alacsony a fájdalomküszöböm.


Arra is kíváncsi vagyok, hogy a későbbiekben mennyire befolyásolná az életem. Pl. miben lenne más a szex, mennyivel lennék kiszolgáltatottabb fertőzéseknek, érzéketlenebb lesz-e a nemi szervem, lehet-e strandokat látogatni?


A műtét után mennyi ideig kell kötést hordani, mire kell figyelni?


Orvost is nehéz választani. Elsődlegesen magán vizsgálatot szeretnék, ha tudtok jó urológust, akkor szívesen fogadok ajánlást. A műtétet a közegészségügy keretei között vagy magánklinikán érdemesebb elvégeztetni?


Előre is köszönöm a válaszokat.



2023. nov. 5. 18:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
2023. nov. 5. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
42%
Felesleges ezzel magánrendelést felkeresni.Már az orvos választás is tiltó listára kerül.
2023. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 kozmacs válasza:
76%

Én nem vagyok orvos, és nem is vagyok körülmetélve de ha enyhe szűkületed van megpróbálhatnád elöször a kevésbé végleges visszafordíthatatlanul megoldásokat ahelyett hogy levágatod az egész fitymád(szteroidos krém, nyújtási technikák).


Ha rendesen működik a péniszed akkor miért zavar hogy egy kicsit feszesebb a fityma?

2023. nov. 5. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
55%
Ilyen kis fokú szükülettel felesleges metéltetni magad .
2023. nov. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

#2 Nem értem, hogy miért lenne felesleges. Azt sem zárom ki, hogy a beavatkozást sem a közegészségügyben végeztetem. Nem szeretnék hónapokat várni, és nem is bízom abban, hogy megfelelő ellátást kapnék.


#3 és #4 az a helyzet, hogy nagyon félek a fityma hátraakadásától, mereven már volt rá példa, hogy csak nehezen tudtam előre húzni. Ráadásul szex közben is sokszor kényelmetlen volt, mint írtam nem tudtam felszabadulni. Ráadásul valamivel szűkebb is lett az évek alatt, ezért úgy döntöttem, hogy jobb a műtét.


A szteroidos kérem, és különböző gyakorlatok pedig nem sokat érnek felnőtt korban.


Egyébként, még az is érdekelne, hogy ki mennyi időt maradt otthon a műtétet követően. Egy hétnél tovább nem igazán szeretnék kiesni a munkából.


Illetve ti a munkáltatónak elmondtátok a beavatkozás jellegét? Én nem szívesen tenném.

2023. nov. 5. 22:14
 6/14 anonim ***** válasza:
Írtam privátban. Ha érdekel olvasd el...
2023. nov. 6. 04:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ahogy az 1-es belinkelte a számtalan körülmetélős kérdést, ott is lehet nyugodtan olvasgatni, vagy amúgy urológussal beszélni, aki mindenről ad tájékoztatást.
2023. nov. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 gabcsi ***** válasza:
78%
Hasonló cipőben voltam, itt sok választ nem látok, ha gondolod írj privátban. Hetero metélt vagyok.
2023. nov. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%

Én pont kb. eg hónapja estem át a műtéten (18 évesen). Megpróbálom részletesen leírni a tapasztalataimat.

Annyit tudok mondani, hogy az otthoni utókezelés sokkal rosszabb, mint maga a műtét.

Nyilván eset- és orvosfüggő, de nekem azt tanácsolta az orvos, hogy 5 napig legyen kötés. A kórházit másnap lehetett levenni (de olvastam már olyat is, hogy valaki már az első nap levehette és zuhanyozhatott is), naponta háromszor kellett cserélni, víz egyáltalán nem érhette kb. 2 hétig, utána is csak nehezen bólintott rá az orvos (ekkor is csak átfolyó víz, ülőfürdő szigorúan tilos a teljes gyógyulásig, ami kb. 5 hét volt). Odáig nyilván úgy kellett megoldani a tusolást, hogy a lágyéki területen nagyon óvatosan, inkább kerüld is, nehogy kiázzon a seb.

Mint mondtam, naponta háromszor kellett cserélni a kötést. Na ez rohadt nagy macera volt, már csak emiatt senkinek nem kívánom (mármint a betegséget). Előszöris leszenvedtem a kötést (nyilván minimálisan beletapad a területbe, így ez okozhat kis fájdalmat). Aztán a sebet be kellett kenni Betadin-kenőccsel, majd betadinoldattal körbetörölgetni. Itt vigyázni kell, mert a seb területe érzékeny, de nem vészes a fájdalom. Utána egy ún. MUL-lapot (gyógyszertárban kapható) kell körécsavarni. Ez a rész a legrosszabb, mivel ez pont olyan méretekben kapható, hogy nekem vagy pont túl kicsi, vagy túl nagy volt. Viszont ez egy steril lap, ami nem ragad bele a sebbe. Aztán Erre kellett rátekerni valami öntapadós lapot (ennek már nem emlékszek a nevére, de szintén gyógyszertárban kapható). És ennyi. A gond csak az, hogy miután minden vér eltávozott a lágyékomból, a kötés hirtelen túl nagy lett, így elég hamar leesett (ezért érdemes szoros alsót felvenni, az megtartja).

Egy hét után volt az első kontroll, akkorra már nem raktam kötést, de ott megint be akarták kötni. Meg is tették, de amikor húztam fel a nadrágot, megint leesett, így csak odarakták ezt a MUL-lapot, hogy legalább ne dörzsölődjön a nadrághoz, és a következő 1 hétben így hordtam. Utána már nem kellett egyáltalán.

Fájdalmak alapvetően nem voltak. A műtét után persze volt, mivel ott ugye szanaszét szúrkálják, erősen fogják csipesszel stb., így ahogy ment ki az érzéstelenítő, egyre jobban fájt, de az sem volt vészes, és a nap végére el is múlt. De ha nagyon fáj, nyilván vehetsz be fájdalomcsillapítót.

Utána a makk érzékenysége az, ami gondot okozhat (pár hét alatt elmúlik az is).

Viszont a merevedés miatt rémálmaid lesznek, arra készülj fel. Ha csak tudod, kerüld. Nyilván hajnalban, reggel nem tudod, az elég fájdalmas volt nekem is. Utána lehet, hogy vérzik is egy kicsit, de nem nagyon, emiatt nem kell megiedni.

Varratszedés nem volt, felszívódó varratot használtak, ami nekem elég későn (konkrétan 3-4 napja volt az utolsó), de kiesett.

Nekem még annyi volt, hogy a műtét közben derült ki, hogy van egy elég komoly letapadás is, amit ugye fel kellett vágni. Annak a helyén hámhiány alakult ki a makkon, erre antibiotikumot kellett szednem, így szépen begyógyult az is.


Nekem elég komoly szűkületem volt, konkrétan egy kis lyuk volt a bőrön, így nekem más opcióm nem volt.

Én is magánrendelésen voltam, de a műtétet már TB-re csináltattam. Szerintem te is tégy így, mivel a műtét magánban túl drága, és igazából ugyanazt kapod (mivel ezek az orvosok általában SZTK-ban is dolgoznak).

De az alapján, amit leírtál, szerintem neked nem kell műtét. Ezért is menj inkább magánba, ott engedékenyebben ilyen szempontból. Lehet, hogy felírnak egy szteroidos krémet, és annyival megúszod.

Ha mégis műtétre kerülne sor, és te is TB-re csináltatod, arra számíts, hogy nem az orvos és egy nővér lesz bent. Nálam legalábbis volt még vagy 4-5 padavan. De igazából nem sok vizet zavarnak, sőt, szerintem jobb az, hogy ott vannak, beszélgetnek, mintha síri csend lenne.


És igen, kevésbé érzékeny a makkom, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy nehezebb lenne elérni az orgazumust, vagy hogy kevésbé lenne intenzív, mint ahogy azt sok (egyébként nem metélt) állítja.


A fertőzéseknek tudtommal kevésbé vagy kiszolgáltatott, hiszen nincs ott egy nagy darab bőr, ami ott tartaná a bacikat.


Ha van még kérdésed, akár magáról a műtétről (bár nem nagyon akarom a frászt hozni rád), szívesen válaszolok. Akár írj privátban is.

2023. nov. 10. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
#9 Szépen leírtad😄
nov. 13. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!