Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Magas FSH és LH szint, illetve...

Magas FSH és LH szint, illetve alacsony tesztoszteron és SHBG mire utal?

Figyelt kérdés

A tesztoszteron és az SHBG az alsó határérték felett van kicsivel pl. a tesztoszteron 11,64 nmol/l (10es felett kell lennie).

Az LH a felső hátértéken, az FSH pedig jóval felette (19 helyett 26).


dec. 1. 18:21
 1/7 anonim ***** válasza:
Hány éves vagy?
dec. 1. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
29
dec. 1. 18:57
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezt úgy nevezik, hogy hypergonadotrop hypogonadismus, és egy rakás oka lehet, keress rá. Endokrinológiai vizsgálat kellene.
dec. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Illenek rám a tünetek. Szerintem 20on éves koromban alakulhatott ki, viszont eddig nem tudtam összerakni az okát. Lehet ezzel kezdeni valamit?
dec. 1. 19:28
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát hogy az okot tudják-e kezelni, attól függ, mi az oka.

Menj el orvoshoz, és majd kiderül.

dec. 1. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Milyen okai lehetnek például?
dec. 1. 19:39
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát 30 alatt nem túl combos érték ez, lehet, hogy egy 50 évesnek is magasabb. En a helyedben magán úton utána járnék, sztem sajnos egy atlag doki eintezheti avval, hogy referencia tartomány alja de még benne van így nincs mit tenni .
dec. 3. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!