Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymafék ésvagy fitymaszüküle...

Fitymafék ésvagy fitymaszükület műtétre mennyire hosszú a várolista a korházban?

Figyelt kérdés
Magánrendelésen urulógián rövid fitymaféket állapított meg az orvos. Tegnap jelentkeztem de csak szerintem hétfőn jeleznek vissza. Addig utánakérdeznék hátha valaki mostanában volt ebben a helyzetben. Egyrészt nem tudom, hogy csak vizsgálatra írnak-e be vagy elfogadják azt, hogy a magán urulógus erre a műtétre küldött és akkor megspórulunk egy vizitet és egyből mütét. Kb mennyi időre számítsak? Szeretném mostanában és nem nyáron. Továbbá mennyi gyógyulási idővel számoljak, 1 vagy 2 hét szabadsággal számoljak, vagy adnak táppénzes papírt is emiatt?

jan. 27. 14:49
 1/9 anonim ***** válasza:

A magándoki mit mondott a műtétről? Csak mert itt ez elég fura, hogy ő megvizsgált, de ezzel ki is merült a dolog és felhívatja veled az urológiát. Vagy én nem értem jól?


Általában 2 opció szokott lenni magándoki esetén:

1. A saját rendelőjében végzi el a műtétet.

2. Kórházban csinálja meg,csak ki kell bérelnie a műtőt.


A ritkább eset, hogy egyeztet más orvossal/sebésszel aki a kapott lelet alapján elvégzi a beavatkozást.


Ha csak úgy időpontot kértél urológiára, akkor nem lesz műtét, hanem meg fog vizsgálni egy ottani doki.

jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Még az SzTK rendelőjében sem végeznek műtétet,csak vizsgálatot .

Ez magándokis vizsgálat volt a felesleges. Most időpontot kell kéned szakrendelésre,viheted a kapott vizsgálati eredményt.Az orvos bíztos hogy ránéz.Majd keresi mikor lesz szabad hely műtőben .Majd az fog műteni aki éppen szabad lesz.Ez nem igényel kórházi bennfekvést.Műtét után lehet haza menni.Zárójelentést a kórház ad.Másnap ezzel jelentkezni a házi orvosnál.Valószínű itt vesznek táppénzes állományba,5-10 nap.

jan. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
2# Rögtön elengednek haza, mint foghúzásnál? Kell pizsamát vinni? Milyen vizsgálat kell műtét előtt?
jan. 27. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A műtétre beutaló orvos elmondja milyen vizsgálatra kell menni előtte.

Ha szűkületes műtét van,akkor lehet 1 napos kórház bentlét ,megfigyelés miatt.A műtőkbe házi öltözékbe belépni sem szabad .Valamelyik kórteremben át kell öltözni.Alap felszerelés vinni kell. Mivel bekötik,ezért még pizsit,gatyát eltudod viselni.A nővér mindent elmond .

jan. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5# Köszönöm , csak a fék van kifehéredve, gondolom be fog repedni.
jan. 27. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet tudni,szexnél szokott eldőlni.
jan. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#1: A magándoki megvizsgált, és javasolta, hogy a korházban történjen a műtét, arról szó sem esett, hogy ők csinálnák, tudom miért. De még 1-2 orvos nevet is felírt külön egy cetlire, akiket ajánl.


#2: igen sejtettem, hogy egyből a korházi urulógiára kellett volna mennem. Egyébként az ambuláns lapon amit a magán doki adott azon konkrétan leírta, hogy a diagnozis: frenulum breve és kéri a frenulotómia elvégzését. Tehát mintha egy konkrét beutaló lenne. Emiatt pontosan leírtam, hogy műtétre kérek időpontot és, hogy ki volt a kezelőorvosom. Esetleg a taj számból ezt nem látják, hogy ez a vizsgálat valóban megtörtént és erre alapozva még is egyből mütéti időpontot adnak? Remélem nem fél évet kell várni, mindenképp nyár előtt szeretném.

jan. 28. 09:30
 8/9 anonim ***** válasza:

Elméletileg az eeszt-ben a magán ellátást is látni kell, de van egy olyan sejtésem, hogy nem néznek rá.


Ha hétfőn hívnak, akkor kérdezd meg, hogy mire szól az időpont, mert neked a magándoki azt mondta hogy ehhez az orvoshoz műtétre adjanak időpontot.

Nyilván ez az adott orvostól függ hogy szeretné előtte látni vagy azonnal belevág egy műtétbe.

Labor egyébként minden beavatkozást meg szokott előzni, esetleges altatás vagy egyéb komplikációk miatt.

jan. 28. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
1 hét alatt adtak időpontot rövid fitymafék műtétre.
febr. 26. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!