Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után vérzés,...

Körülmetélés után vérzés, normális?

Figyelt kérdés

Először is szeretném elmondani, hogy nem a személyes orvosi konzultációt szeretném kiváltani a netes kérdéssel, csak ha esetleg valakivel történt hasonló, az megoszthatná a tapasztalatait.


Szóval tegnap teljes körülmetélésem volt. Elkerülhetetlennek láttuk a dokival mert lankadt állapotában sem lehetett már hátrahúzni.


A műtétet komplikáció nélkül lement, hazajöttem. Lefekvésnél pár helyen kis átvérzés, de semmi extra.


Aztán éjszaka 3 alkalommal felebredtem arra hogy merevedésem van és fáj. Persze ez is normális. Vissza is aludtam pár perc után.


Aztán reggel látom, hogy a pénisz alsó felén csurom véres a kötés. Itt most gondolom az történhetett, hogy a varrás ott felszakadt az erekció hatására. Vagy ha esetleg átvágták a fitymaféket, akkor az vérzik az erekció miatt (nem tudom sajnos h átvágták-e).


Szóval nem vártam meg a doki által javasolt 24 órát, picit előbb kötést cseréltem. Bő fél órája. Lekezeltem úgy ahogy kell.


De a kérdéses részén most is vérzett (nyilván az is belejátszhat hogy leszedtem a kötést és az picit felszakította) , nem ömlik belőle, de 4-5 csepp lement a földre, meg kétszer le kellett törölni a szerszámomról.


Ezt leszámítva egyébként semmi gond nem volt a kötés cseréjénél, nem néz ki rosszul a dolog.


Most ugye eltelt bő fél óra, semennyire nincs átvérezve a kötés, egyedül felülről látszik h picit összegyűlt ott a vér, de az is már be van száradva.


Járt valaki hasonlóan, mennyire nagy probléma esetleg ha felszakadt a varrás?


Magánban voltam és nem olyan egyszerű visszamenni... Pláne h most március 15. és hosszú hétvége van.


Ha ma éjszaka is lesz merevedés, szerintetek újra vérezni fog?


Előre is köszönöm a válaszokat.


márc. 15. 12:16
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Egy kis verzes az elofordul, ha folyamatosan verzik akkor viszont orvoshoz kell menni.

Ha a kotes ragad a sebhez lehet ala mondjuk Vazelint tenni akkor nem rangatja minden alkalommal amikor kotest cserelsz.

márc. 15. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen esetben ha nem áll a vérzés, vagy ahogy az első válaszoló írta, folyamatosan előfordul és csepeg is, akkor fel lehet keresni az ügyeletet. Ott az orvos meg tudja ítélni, hogy átküld a sürgősségire a sebészhez, vagy a varratok rendben vannak, és normális ha vérzik.
márc. 15. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Úgy látom hogy a délelőtti kötéscsere után elállt a vérzés.
márc. 15. 15:14
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A nemiszerven nagyon tágak a vénás hajszálerek, nehezen gyógyul a sebzés. Ne szedj acetilszalicilsav tartalmú gyógyszert (aszpirin, kalmopirin).
márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem normális, de ha magától elállt, akkor nincs miért aggódni. Nekem a fitymafékem kimeszett sebe szivárgott körülmetélés után.
márc. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nekem is ugyanott vérzett. Rájöttem hogy kivágták nekem is, mert a pénisz alsó részén, a fitymafék helyén is van varrat, pedig az fentebb van mint a vágás vonala.


A sebbel nincs bajom, csak a makkom kva érzékeny :/

márc. 17. 20:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!