Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Kérdés hogy fitymaszükület...

Kérdés hogy fitymaszükület bevágásnál?

Figyelt kérdés
hát bevágásnál használnak varratot?nem körülmetélésröl beszélek.. és hát ha igen kb mikor esik ki?
2010. nov. 14. 00:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Nem azért vágják, hogy aztán újra összevarrják. :-) Sógoromnak vágtak, aztán már mehetett is.
2010. nov. 14. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
ezjo..csak mert nekem vannak benne ilyen szálak amik lehet h abbol a cuccbol ragadtak bele amit adtak mütét után h rakjam rá ha elkezdene vérezni..az kijön idövel?:Svagy fürdéssel valahogY?:D
2010. nov. 14. 01:36
 3/9 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Hány éves vagy?

_ Fitymabemetszést hajtottak rajtad végre? Vagy PONTOSAN mi volt ez a beavatkozás?

_ Mikor volt a műtét?

_ Pontosan mi volt a bajod ami mennyire vészes volt ? (Mindezt részletesen megfogalmazva...)


_ A seb most pontosan hogy néz ki? (Hol és hogyan vágták be?)

_ Vannak-e szövődmények a műtéted után? Vérzett-e azóta a seb?

_ Mivel "vágtak"? Szikével, ollóval, lézerrel... stb.


_ Pontosan mi is a kérdésed ill. a problémád...?? Amit írsz az előző kommentedben, az számomra abszolút nem világos. De úgy glom, hogy a bemetszéseknél (Schloffer-műtétnek is hívják) használnak varratokat...


Üdv: EE

2010. nov. 14. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Tudtommal használnak varratot, ami aztán magától feloldódik, eltűnik.

Üdv.

2010. nov. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

17éves vagyok

hát orvos ugy mondta fityma bevágás de orvosi nyelven dorsalis incisio

pénteken volt a mütét

az a kérdésem hogy nézem és hát lehet hogy a kötésböl ragadt bele néhány szál vagy kötés van benne és ez érdekelne hogy ennél az eljárásnál használnak-e varratott?

fitymagyürünél vágtak le egy pici részt szerintem..

azota nemigazán vérzett talán még a mütét napján de ez gondolom természetes

és hát nemláttam mivel takarták de szerintem szikével és biztos nem lézeres volt

érzéstelenités volt

2010. nov. 14. 18:42
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Már értem. Máázlista! :-)

Tudod hányan vágynak rá, mégis teljesen körülmetélik (TKM) őket,... sokszor tökfölöslegesen??? Nah, éppen ezért, mielőtt válaszolnék, egy kérés:


Légy szíves juttasd el hozzám a műtéteddel kapcsolatos RÉSZLETES élménybeszámolódat, vmint

> a kórház pontos nevét és címét, ill.

> a műtőorvosod nevét és elérhetőségeit (telefon, mobil, honlap, email... ha tudod)

(> ha tudod a rendelési idejét, akkor azt is...)


Azért kérlek erre, mert sajna, nemkevesen vannak még uettől szenvedő sorstársaid, és ők is a megoldást keresik. Szoktak írni nekem ilyenek is, s kérnek ajánljak nekik olyan uro- ill. andrológus szakorvost, akik a kellő empátiával és szakmai alázattal rendelkeznek, akik figyelembe veszik a hozzá forduló páciensek személye kéréseit, nem pedig csak rámondják: TKM!


Ezért segíts, hogy ezáltal segíthessek!

Ha glod, itt, ha glod >>priviben, de írd meg mindenféleképpen a fenti kérteket RÉSZLETESEN! Kösz! ;-)



******** ******** ********

Tehát a klasszikus hátoldali bemetszése a fitymának. (dorsalis incisio)

Ezt ha minden igaz úgy végzik... (sajna erről van a legkevesebb elérhető információ az Z- és a T-plasztika után) ... a hímvessző tövébe adott érzéstelenítés után két csipeszszerű műszerrel két ellentétes irányba húzzák szét a fitymát, majd egy harmadik ollónyelű csipesszerűséggel belenyúlnak a szűkült résen át a fityma bőre alá, és ha ott letapadások vannak, akkor azokat így a műszer szétnyitásával feloldják, szétválasztják, és ezt körben a fityma és a makk között mindenhol meg is csinálják. Ezt követően ejtik meg műtéti ollóval vagy szikével a klasszikus dorzális incíziót (bemetszést) a fityma köldök felé eső hátoldalán. egy bizonyos pontig, majd utána a vágáson át kibújtatják a makkot, amit alaposan áttörölnek, lefertőtlenítenek. Ezután a makkot visszabújtatják a fityma alá, majd ha kell vmennyi fitymát eltávolítani, úgy azt egy műanyag vagy fém harang ill. szike segítségével ekkor kell megejteni, majd a vágott részeket varratokkal ill. felszívódó varrattal összevarrni, a sebet lefertőtleníteni, bekenni antiszeptikus hatású regeneráló kenőccsel, körbetekerni gézlapokkal, azt' kész is.


(Ha vmit eltévesztettem volna, és urológus szakorvos átlektorálná, azt köszönettel venném, ha a hibáimat kikorrigálva jelezné felém.)



*****

Sztem, amit te észrevettél, az vagy a felszívódó varratok vége, vagy a seb lefedéséhez használt gézlap szálai le7nek. Ne aggódj! Ha a gézlapból beleragadt vmi a sebedbe, főzz kamillát és még kellemes melegen áztasd bele a brédet, és majd ezek a szálak is leáznak róla egy idő után.


Glom fitymaszűkületed volt, és részleges körülmetélést is elvégeztek a bemetszésen kívül, igaz?

_ Kb. hány mm fitymát vágtak le?

_ Most hogy vagy?

_ Milyen krémet írt fel a doki?

___ Ha nem írt fel, mi a neve a kenőcsnek, amivel kened, ill. hogyan milyen módszerekkel kúrálod, ill. fájdalomcsillapítod a sebet?



Üdv: EE

2010. nov. 14. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

uh köszi:D majd kiprobálom de akkor szerintem inkább varrat darabok:D

ha varrat nemtudod mennyi idő mulva esnek ki?: )


a kérdéseidre válaszolva meg

ö végezte

[link]

Urológus szakorvos, Jahn Ferenc Dél-pesti Kórház, Urológia, Budapest

mindent megtaláltok rola hol dolgozik

én speciel péntek reggel mentem be hozzá igaz elég sokat vártam szoval nem árt korán menni 8-10ig rendel asszem.

igazábol elérhetöségeket nem adott meg de gondolom a korház honlapján keresztül lehet valamit találni :)

legszebb hogy megnézte és rögtön ezt az eljárást ajánlotta:)

Hát hány mm rt azt meg nem tudnám mondani szerintem ez amugy is személy függö de nálam egész kevesett

első nap volt zürös mert vizelésnél általába szédülés fogott el,de mostmár olyan érzés mintha nem is lett volna semmilyen mütét:)

és FTOROCORT ot irt fel,igaz az egyik asszisztens ott még mondta a kamilla teás megoldást.

És hát egyáltalán nem fáj néha talán vlmi nagyon kicsi csipést érzek de semmiség:D szoval ajánlani tudom az orvost

élménybeszámolo:annyit tudnék mondani hogy 5 perc alatt kész lett,a tüszurás az picit kellemetlen volt de utánna már türhetö csak a makk rész maradt érzékeny de azzal semmit nem kezdtek,és 1 orát ha még töltöttem a korházba és mehettem haza kb.Mütét után még kaptam valami kötést amit rákellett rakni a péniszemre ennyit ami azellen volt hogyha elkezdene vérezni de lelehet venni,és vizelni is lehet.:D hát kb ennyi remélem tudtam segiteni:D ha van egyéb kérdésed nyugodtan:)

2010. nov. 14. 22:47
 8/9 anonim ***** válasza:

Nah,... hali ismét!


Köszi az összes infót, amit a rendelkezésemre (is) bocsájtottál.

Amint azt előző hszsomban is említettem volt, a bemetszésről így külön nem sok infó kering a neten, tehát mindenképpen hasznosak azok az infók, amelyeket megosztasz. Gyógyult formában is max. mindössze 1 esetben volt szerencsém látni a bemetszés nyomát, pedig minden eljárásról hasznos lenne bővebben is tudni.


Még vannak dolgok, amelyeket szeretnék kitisztítani a képen, és köszönöm, hogy segítesz. Hadd kérdezzem meg...

_ Ez TB-s beavatkozás volt, igaz? (A biztonság kedvéért azért inkább rákérdezek... ;-) )

_ Ebbe a kórházba saját döntés alapján mentél, esetleg ajánlotta valaki vagy valaki orvos beutalt?

_ Kb. mikor kerültél sorra?

_ Amikor bementél ("tegnapelőtt" (?)) pénteken a doki szakrendelésére, OTT NYOMBAN elvégezte a bemetszést rajtad? Amint megvizsgált, utána azonnal? Vagy az egy másik pénteki nap volt?


_ Az érzéstelenítőt a péniszed tövébe kaptad, igaz? Arra emléxel, kb. hány szúrást éreztél?

_ A mm-re (az eltávolított fityma mennyiségére) azért kérdeztem rá, mert ha a fitymád beszűkült bőrgyűrűjét RKM-Részleges KörülMetéléssel eltávolították, az nyilván némi fitymatúltengést is sejtet(ett) a te esetedben.

_ A fékedet meghagyta a beavatkozás során, vagy azt is átvágta, esetleg eltávolította?

_ 5 perc??? :-S Nem kevés az egy kicsit??? :-s



A kérdésedre válaszolva, a varratok ált. 10-14 napig lesznek bent, aztán majd maguktól kiesnek. Ha mégsem, majd akkor csipesszel érdemes kiszedegetni, kamillás beáztatást követően.


Amit még érdemes megfogadnod,...

1.) ___ Tartsd sokat szabadon a műtött brédet! A szabad levegő ált. jót tesz a regenerálódás szempontjából a sebnek, ill. olvasgatva az általad említett FTOROCORT kenőcs internetes betegtájékoztatóját, ill. számos internetes fórumra írt hasznos hozzászólásokat úgy következtettem le, hogy vmilyen szinten érdemes vigyázni a kenőccsel fedett seb esetén.

[INFÓ]: A FTOROCORT kenőcs az egy mérsékelten erős hatású kortikoSZTEROIDOT (mellékvesekéreg-hormon) tartalmazó, bőrgyógyászati alkalmazásra szánt gyógyszer. Nem véletlen... szteroidos kenőcs, amelyet fitymaszűkület oldására is használnak elsősorban gyerek- és kölyökkorban, korai serdülőkorban, -- amikor a fityma anyaga még sokkal rugalmasabb, -- mivel elvékonyítja a bőrt, (túlzott használatával elsorvaszt6ja azt (!!!)), ezért a makkot könnyebb rajta átbújtatni. Emiatt a készítmény VK-s (vényköteles)!

...Feltételezem, te azért kaptad, mert utána majd nem ártana rendszeresen húzogatni a fitymádat, megelőzvén az esetleges visszaszűkülést.

2.) ___ Ha gyulladna, érzékeny lenne a seb (és/vagy a makkod is), érdemes kellemesen meleg kamillába áztatnod a brét, ahogy ez már korábban is mtam, és amint azt a leírásod alapján az asszisztens is említette... (Na, vajon miért??? ;-) )

3.) ___ Az első időszakban szűk boxert viselj, hogy ne fityegjen a fityegő, és ne is súrlódjon a gatyáddal.



Most pedig megvárom, míg erre reagálsz. :-)

És tényleg örülök, hogy te is képes vagy az általad elszenvedett negatívumokat sorstársaid megsegítésére fordítani. (Sokan uis segítséget kérnek ugyan, meg is kapják, s fel is használják, majd azután ha meg más kér tőlük uúgy segítséget, ahogy előtte ők... o.0 ... segítség NUKU! Ugye ismerős??? :-T )


Még majd le7 szeretnék egy kérést hozzád intézni, de ezt inkább >>privát formában írnám meg neked, ha oké.



Üdv: EE

2010. nov. 15. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Öhm Ha TB alatt azt érted hogy ingyenes akkor igen,de megvallom anyám ragaszkodott hozzá hogy adjunk ilyen pénzt cserébe..de ingyenes!:D

Hát valakitől hallottuk hogy ö elég jó orvos ismeröstöl

ugyvolt hogy bementem 5ikén (pénteken) és fura volt mert igaz sokat vártunk de késöbb jöttünk rá hogy bekell jelentkezni lent,mert mi elvileg bejelentkeztünk telefonon keresztül de szerintem másfél orát kell várni különben max 2 szerintem és 12edikére már kaptam is idöpontot mütétre:D rögtön elsönek végzett el aznap

Szerintem oda kaptam és asszem 2öt de nem vészes,viszont kellemetlen mert a makk rész az még érzékeny marad de ahoz ügyebár nem nyul csak azért néha beleütközik: )

Hát igy nemtudom pnotosan engem hogy határozott meg,hogy milyen fitymaszükületem van pontosan de csak az egy harmadán vett le bört szoval nem teljesen körbe..:)

fékemhez nem nyult:)

és tényleg kb 5 perc volt én is meglepödtem,max 10perc amig ott betoltak és megjött az orvos is szoval tényleg gyors volt..:D

áh köszi:) meg hála ég csak szükgatyám van de tényleg nemárt az elején az mert mikor nem alsogatyába alszom hanem ugynevezett pizsamába akkor picit kellemetlen volt de ez csak elsö 2 napba volt talán így:D

ha valami nem érthetö bocsi:(

aamugy nyugodtan kérdezhetsz még privátba:)

2010. nov. 15. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!