Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Diprosalic fitymaszükületre...

Diprosalic fitymaszükületre férfiaknál, gyermekeknél?

Figyelt kérdés
Kisfiamnak fitymaletapadásra és enyhe szükületre Diprosalic krémet ajánlottak a fitymára. Szépen rendbe is hozta neki. Ezen felbuzdulva a férjem akinek részleges fitymaszükülete van elkezdte használni. Hát neki nem segített, hanem elkezdett a bőre berepedezni tőle és elég csúnyán sebesedni. Mára már helyrejött, de hogy lehet az hogy gyermekeknek ezt irják fel amikor ilyen durva dolgokat tud produkálni. Merjem ezek után használni a gyermekemnél?
2010. nov. 30. 00:13
 1/9 anonim ***** válasza:
26%

Anyuka elviszi a gyerekét urológushoz, mert túlságosan méreten alulinak tartja a gyerek szerszámát. Urológus:

-Semmi gond kedves anyuka, süssön nagyon sok palacsintát a gyereknek, és pillanatok alatt megnő a gyereke fütyije!!!

Az anyuka másnap így is tesz, süt vagy 70 palacsintát, dióst, kakaóst, mindenfélét, az egész délelőttöt a konyhában tölti. Az ebédnél a gyerek venné el a harmadik palacsintát, mire az anyuka hatalmasat ráüt a gyerek kezére:

-A TÖBBI APÁDÉ!!!!!!

2010. nov. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi, ezen még én is nevettem :)
2010. dec. 2. 00:00
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


A Diprosalic kenőcs nem véletlenül VÉNYKÖTELES! ERŐS kortikoszteroidot tartalmaz, tehát kizárólag az orvos felügyelete MELLETT alkalmazandó. Az ő tudtán kívül használni pont a férjed esete miatt nem szabad... :-S

A férjed bizonyára azt hitte, ez a kenőcs mindenkinél egyformán működik, de ez nem igaz. Ahány ember annyi féle -- szokás azt mondani, -- és ahány fiú, annyiféle fitymaszűkület, annyiféle probléma, MINDEGYIK KÜLÖNBÖZIK! Ráadásul a kisfiad (hány éves ő most?) feltételezem még serdülés előtt van, tehát a fitymája merőben más anyagú, állapotú ill. hosszú mint pl. a férjedé. A felnőtteké már nem annyira rugalmas. Gyerekkorban a fityma még nem volt a növekedési mechanizmusnak annyira kitéve, és a születés előtt elegendő mennyiség jött (jön) létre (mindenkinek). Ez a serdülés folyamatával megváltozik. A pénisz megnő, megvastagszik, kitölti a fölösleges bőrmennyiséget, erre az időre kissé talán el is vékonyodik, majd végül együtt tágul és nyúlik a növekedésben lévő hímvesszővel. Igaz, annyira azért nem, hogy a fityma beszűkült bőrgyűrűjét is kitágítsa, de mivel a növekedés miatt feszülni, később megvastagodni kényszerült, így elveszíti a rugalmas tulajdonságainak egy részét. Megváltozik az állapota, az anyaga, a bőr helyenként sűrűbbnek érződik emiatt.

Ezt szívta meg a férjed is.


Ezeket a kenőcsöket a fityma ELVÉKONYÍTÁSÁRA, GYULLADÁSAINAK CSÖKKENTÉSÉRE, PIKKELYSÖMÖRRE vagy EKCÉMÁRA, EGYÉB BŐRBETEGSÉGEKRE ÍRJÁK FEL! Íme a betegtájékoztató, érdemes elolvasni... (legközelebb használat előtt ez legyen az ALAP!):

>> [link]


A szteroidos kenőcsök felelőtlen használata teljesen ellentétes hatást vált ki: tönkreteszi a bőr állagát, roncsolja a bőrszöveteket, EMIATT CSAK ORVOSI FELÜGYELET MELLETT ALKALMAZANDÓ!!! De nemcsak ez, hanem a Ftorocort kenőcs is pl.!



Ha az orvos előírja, és a gyerek fitymája javul ettől, akkor nincs mitől félni. De ezt a buta tévhitet tessék kiverni a fejből, hogy ami a gyereknek jó, az majd biztos nekem is... Nem véletlenül vannak a gyermekorvosok is szétválasztva a felnőttorvosoktól, a gyermekurológus is a felnőtturológustól pl. ...stb. Vagy...

Ami a szomszédasszony magasvérnyomását lehúzta, az majd biztos az én problémámat is megoldja, közben le7, hogy ez a gyógyszer nálad keringési zavart esetleg szívmegállást okoz, csak mert neked nem az a bajod, csak azt hiszed, hogy az, ami a szomszédasszonynak. Sokan esnek még ebbe a hibába rajtatok kívül is...


Erről beszélgess el a férjeddel, mert a legközelebbi ilyen akciója tutira körülmetélést fog eredményezni. Mázli, hogy megúszta... 0.0


_ Mennyire vészes amúgy az ő szűkülete?

_ Hány éves amúgy ő?

_ Mennyiben okoz a fitymaszűkülete gondot neki, ill. külön a házaséletetekben?

(Akár ő is válaszol6, de az utolsó kérdéssel kapcsolatban azért a te véleményed is érdekelne... :-) )



Remélem sikerült a kérdéseidet megválaszolnom.

Ha vannak újabbak, -- neked és neki is -- tegyétek fel bátran, igyekszem megválaszolni őket. :-)


Üdv: EE

2010. dec. 2. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Szia! Igazán hasznos volt számomra a válaszod, így még soha senki nem magyarázta el. Legalább már tudom hogy mi mitől és miért alakulhatott ki. Jártas vagy a dologban esetleg az urológiában és egyebekben amúgy? Csak mert keresek egy jó gyereksebészt... Szóval kérdéseidre válaszolva: A fiam 2 éves, a férjem 30. A szükülete pedig abszolút nem vészes szerintem, magyarul feljön neki csak nehezebben mint az átlagnak, de teljesen fel tudja húzni egyébként csak kicsit szoros neki, ez így van neki már kiskora óta és nem is okozott neki problémát eddig sem. És a mi házas életünkben sem. Egyszerűen csak látta hogy a gyereknél ez mennyire egyszerűen megoldódott és úgy gondolta hogy akkor biztos nála is :( Hát szerencsére megúszta komolyabb gond nélkül. Azóta már helyrejött neki és soha többet nem ken magára semmit :)
2010. dec. 3. 00:15
 5/9 A kérdező kommentje:
Csak arra voltam kiváncsi hogy akkor a gyereknél nem okoz e gondot majd, de igy ahogy leirtál mindent igy már értek mindent :) Köszi!
2010. dec. 3. 00:17
 6/9 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Hát igen... :-)

Gondoltam, h. vmi ilyesmi miatt kezdte el használni azt a kenőcsöt is, azonban ha a sok sebtől telehegesedett volna a fitymája, az könnyen összébbhegeszt7te volna a szűkületét, annyira, hogy amiatt már akár jobban is szorít6ta volna (parafimózis), sőt, neadjasors hátra sem tudta volna húzni, akár egyenesen a műtőbe is kerül7ett volna, s akkor most már nem lenne többé mit hátrahúznia 0.o

Hasonlóan nagy mázlija volt, pont mint az egyik jóbarátomnak, aki nyújtással teljesen megszüntette a fitymaszűkületét, azonban a "gyakorlatozást" 1x túlzásba vitte olyannyira, hogy a segítségül használt eszköz miatt teljesen felrepedt neki körbe a fitymája és a keletkezett sebek véresek voltak. (Mutatta.)


Örülök, hogy tudtam segíteni a dolgok megértését. Azonban nem vagyok orvos, ill. a szakterületem is más az egészségügyön belül. Ennek ellenére már egy jó ideje megtalálnak azok, akiknek kényes gondjuk van, őnekik segítek, ha módomban áll tapasztalatokkal, ill. próbálom őket megfelelő tájékoztatás segítségével elmozdítani a holtpontról egy remél7őleg jó irányba.

Azt nem tagadom, az urológia valóban érdekes témakör, és az is világos, hogy az emberek (kiváltképp a fiatalok) zöme nem mer beszélni erről, mivel szégyenletes dolognak képzelik, ez azonban egyrészt nem így van, másrészt, hátráltatja a megoldást. Igaz, én sem vagyok mindentudó, tanáccsal azonban mindig szívesen szolgálok, ha annak van foganatja. :-)


A gyermeksebész egyébként mire kell? Mi van a fiúcskátokkal?

Gyermeksebész vagy gyermekurológus?

Hovávalósiak vagytok (kb.) ahol dokit kerestek és mi célból, ha nem indiszkrét a kérdésem??


Üdv: EE

2010. dec. 3. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát igazából csak megnézetni szeretném a fütyijét, hogy jó e úgy ahogy van. Mert mi voltunk "fütyiigazitáson" mert másfél évesen még teljesen oda volt tapadva a fitymája a makkhoz és a makknak szinét sem lehetett látni, és a gyermekorvos tanácsára elvittük gyermeksebészhez aki mellékesen magán volt és nem kis összegért úgy elbánt a fiammal, hogy azt hittem én is ott helyben meghalok. Azt gondoltam hogyha pénzt fizetek érte akkor kiméletesebben bánik majd vele, hát nem igy volt. Pedig ezer helyen hallottam hogy ezt mennyire kiméletesen meg tudják oldani egyes Bp-i , gyerekkórházakban. Hülye voltam hogy nem oda vittem. Na mindegy a lényeg hogy a fiamnak nem csak le volt tapadva hanem nagyon szűk is volt a fitymája. Leirom azért hogy értsed hogy mire akarok kilyukadni. Az orvos mindenféle érzéstelenités nélkül igaz kb 2 perc alatt de megfogta alányúlt egy tompa ollószerű szerszám végével és szó szerint feltépte a makkról neki. Ez kb 1 hét üvöltéssel járt a kisfiamnak, főleg pisiléskor mert még pelusos. Kaptunk krémeket, otthon huzogatni, kenegetni. Mivel elég szűk volt a fitymája azt mondta a doki hogy ne húzzuk fel neki teljesen mert kiszorulhat makkja és akkor kórház, ezért menjünk el még 1 hét múlva hogy megnézze. 1 hét múlva szinte ugyanez történt, megint feltépte neki, de már könnyebben feljött és ennyi. Kellett volna még harmadik alkalommal menni de már nem vittem el ezek után, meg azért mert már elég szépen tűrte a fiam itthon a huzogatást és elég szépen feljött neki már főleg ahhoz képest hogy abszolút nem volt látható még a makkja. Kaptunk krémet, meg ezt a diprosalicot, ami a szűkületet teljesen megoldotta. Hurrá, műteni már nem kell az biztos. De mivel nem mertük neki teljesen akkor még felhúzni ezért szerintem valamennyire visszatapadt neki, kb addig amennyire vissza tudtuk húzni amikor itthon kenegettük. De nem tudom eldönteni hogy ez most jó e igy, vagy hogy alakul e magától még. Mindenesetre én azt tartottam elsősorban fontosnak hogy a szűkület megoldódott. A visszatapadás úgy érzem látom és hallom hogy későbbb is problémákat szokott még okozni nagyobb gyerekeknél is ezért annyira szerintem nem sűrgős a dolog, csak lehet hogy jobb lenne ha látná egy orvos hogy megmondja hogy mi a helyzet mert nem látom hogy mennyire jön fel neki. Én úgy érzem hogy éppenhogy csak egy pici hiányzik ahhoz hogy teljesen kint legyen neki, igy is kint van kb 1 cm-re. De hosszú a bőre is és teljesen behurkásodik amikor felhúzom igy fogalmam sincs hogy mennyi hiányozna még mert nem látom. A kisfiamat természetesen érthető okokból nagyon megviselte a doki dolog ezért nem erőltetném hogy orvoshoz vigyem emiatt, vagy hogy bármit is csináljanak vele. Csak érdekelne egy szakember véleménye hogy egyáltalán hogy áll a helyzet és hogy jól gondolom e hogy ráér még ezzel a dologgal komolyabban foglalkozni hogy most mennyire van odatapadva még vagy nem. Meg igazából azt sem szeretném hogy később ez nyomot hagyjon benne, tehát kb 3 éves kor után már tisztán emlékezne egy ilyen kellemetlen incidensra ha újra kéne vele valamit csinálni, ezért sem tudom hogy mit csináljak. Várjak, és magától megoldódik majd, vagy minél előbb oldódjon meg hogy később ne legyenek rossz emlékei. Csak sajnos neki a rövidtávú emlékei is annyira rosszak most a dologról hogy nem szivesen zaklatnám fel újra benne. Mi a véleményed? Hátha tudsz valami értelmes magyarázatot adni ami eloszlatja a kétségeimet, vagy legalábbis segít világosabban látni a homályt :D
2010. dec. 5. 01:10
 8/9 A kérdező kommentje:
Pffúúú most nézem mennyit irtam...amúgy Bp-iek vagyunk. Előre is köszi a választ.
2010. dec. 5. 01:11
 9/9 anonim ***** válasza:
69%

Hali ismét!


Alaposan, többször átolvastam írományodat, hogy minél jobban megérhesselek benneteket. Ezek alápján az alábbi választ adom, amelyben részben saját, részben a kollégák által ismertetett véleményeket képviselem.



========

Minden fiúgyermek ún. "VELESZÜLETETT LETAPADÁSSAL (celluláris adhézióval)" születik. A férjed is,... én is így születtünk mi fiúk. Az én esetemben soha nem volt semmi gond a kukival, simán hátrajött, azonban nálam senki nem erőltette a fityma hátrahúzását, jött az magától. A férjednél nem tudom hogy volt, de sztem a családban van a fitymaszűkület,... (sajna van olyan, hogy örökletes tényező, noha eddig ez még úgy tudom, nincs bizonyítva, :-s ) ...ha eddigis megszenvedtetek vele...


A probléma kettős:

1.) A védőnők túlnyomó többsége, és a gyermekorvosok empatikusabb része SÚÚÚÚLYOS HIBÁNAK TARTJA (Hiba #1), ha a fitymához 2,5-3 éves kor előtt hozzányúlnak. Ez már egyfajta "feltépetési mánia", ha ekkor feltépik. következményképpen a fityma és a makk a későbbiekben akár érzékenyebb is le7, ill. könnyebben visszaszűkül a fityma. 3 éves korban SEM feltépetni kellene, hanem szépen lassan, fürdővízben elkezdeni húzogatni a fitymát hátra, míg hátra nem jön magától. AZ A GYEREKET SEM VISELI MEG SEMENNYIRE SEM!!! PLUSZ: 2-3 éves korig a pisi nem csípi a fiúcska kukóját, inkább védi minden külső behatástól, fertőzéstől. Csak tudod, sok a tönkrement házasság is manapság, az anyukáknak meg ugye nincs kukijuk, nem tudják mit kéne tenni, az apa meg nem minden esetben MER tenni valamit... :-s

FELTÉPETNI e kor előtt CSAK ÉS KIZÁRÓLAG AKKOR KELL, HA A FITYMA A SZŰKÜLET MIATT BALLONSZERŰEN FELFÚVÓDIK, EMIATT NEM ENGEDI ÁT A VIZELETET!!!


2.) A közdilemma másik részét az okozza, hogy MI VAN AKKOR, HA A GYEREK MÁR ELMÚLT 3 ÉVES, DE AZ A FITYMA CSAK NEM JÖN HÁTRA!??? :-S

Ha ebben a korban feltépik, és ez fájdalommal jár, akkor a gyerek tutira emlékezni fog rá, még felnőttként is. Épp a minap beszélgettem egy kisebb társaságban erről a dologról, ahol az egyik "gyerek" megszólalt, és elmondta, hogy ő anno régen mit élt át, és hány évesen!!?? (3 évesen) Akkor tehát nem lenne jobb még 3 éves kor előtt megoldani??? 0.o :-s

Egyik oldal ezt állítja, másik oldal meg azt. :-s Hol akkor az aranyközépút??? (((:-s

(Jó kérdés...)



Ha már feltépés...

Én, magam vinném az orvoshoz a gyerekemet, de ha a fiamnál azt látom, hogy a doki hozzá akar nyúlni ÉRZÉSTELENÍTÉS NÉLKÜL, azonnal megállítom, és közlöm vele hogy távozunk egy olyan helyre, olyan orvoshoz, ahol figyelnek arra is, hogy a gyermekem ne szenvedjen! (Hiba #2) Semmi értelme fizetős-ill. TB-s szolgáltatás között sztereotipizálni, látod, azt hitted, ez lett... 0.o


*****

Számtalan fitymafeltépést láttam már, ilyenkor a kukac tövét körülvevő bőrbe érzéstelenítőt fecskendeznek vékony pici tűvel, legalább 4 helyre, a terület lefertőtlenítése után, (ez csak picit fáj a gyerkőcnek,) majd miután beállt a zsibbadás, két steril érfogóval megfogják a fityma két oldalsó szélét és egymással ellentétes irányba húzzák szét. Az érfogó súlya nyitva tartja a széthúzott fitymát. Ekkor belenyúlnak egy harmadik érfogóval... (ez az az ollószerű csipeszhez hasonlító szerszám, amit mondtál) ...a fityma alá, majd annak szétnyitásával, nyitogatásával az összes létező letapadást feloldják odabenn. Ha ez sikerült, akkor a fitymát hátrahúzzák, és lekezelik. utána csakis kellemes hőfokú kamillás vízben szabad a gyermeket pisiltetni, mert a makkja ilyenkor még nagyon gyulladt. Ha a gyulladás lelohadt, akkor szabad csak elkezdeni húzogatni, de azt is csak finoman, és valami síkos kenőccsel előtte alaposan át kell kenni.

*****


Jól tetted sztem, hogy a 3. alkalommal nem vitted oda vissza, azonban a letapadásra folyamatosan figyelni kell, és elsősorban AZ APÁNAK KELLENE A GYEREKET RÁNEVELNIE A FITYMA TELJES HÁTRAHÚZÁSÁRA! (A jó példa ragadós,... "Nézd csak! Az Apa így csinálja!" :-) )

Azt is jól látod, hogy a letapadás sajna serdülőkorban is gyakran gondot okoz, ráadásul a 11-14 éves fiúk ezt még pluszban szégyenlik is, az anya meg úgy gondolja, hogy a fia már önállóan végzi ezt, túl intim és kínos lenne az, ha előtte kellene a gyereknek hátrahúznia. TÉVHIT!!! NEM SZABAD BELEESNI EBBE A HIBÁBA!!! Így kerül a gyerek felnőttkorára a műtőasztalra. Vagy letapadással, vagy pedig valamiféle fitymaplasztikával/körülmetéléssel. Mindez miért? MERT AZT HITTÜK...


!!! Szalóczy Pál (Kossuth Rádió bemondó-hírolvasója) mondja mindig a vasúton: "FELSZÁLLÁS ELŐTT GYŐZŐDJENEK MEG ARRÓL...!" És milyen igaza van... 0.o



=====

Maximálisan megértem a dilemmádat, azonban ahhoz, hogy most mi a helyes döntés, ezt így fórumon xtül nem tudom megmondani. Tanácsot adni azonban segít7ek. Ha van MSN-etek/SkyPE-otok, és annak címét elküldöd >>priviben, ha igényt tartotok rá a férjeddel, akkor azt fel tudom nektek ajánlani, hogy segítek meghozni a számotokra is és a gyerkőcötök számára is a megfelelő döntést. Ezt beszéljétek át mindketten, sztem az a legtisztább. És mivel említetted azt is, hogy a férjed is szűkületes, ha van valami kérdése a témával kapcsolatban, úgy glom semmi akadálya annak, hogy átbeszéljük.


Ha élni kívántok a felajánlással, úgy emlékeztetőleg hivatkozzatok erre a topikra a >>priviben. Pero momento ennyit te7ek értetek. :-o



Üdv: EE

2010. dec. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!