Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Azt hiszem kezdetleges fitymas...

Azt hiszem kezdetleges fitymaszűkületem van. Elmúlhat-e idővel vagy lehet-e esetleg segíteni valahogy rajta, körülmetélés nélkül?

Figyelt kérdés
23 éves vagyok, és egy hónapja picit nehezebben tudom erektált állapotban hátrahúzni, gyakran fájdalmas is. nem merev állapotban semmi gond nincsen vele.
2009. jan. 30. 21:35
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
80%
szerintem nem fog elmúlni. persze, nem is kell körülmetélés. elmész a dokihoz és egy rutinműtéttel megoldja az egészet, nem kell parázni, nekem kiskoromban volt ilyenem. utána max 2-3 napig nem élhetsz szexuális életet, de utána minden rendesen fog működni:) 19/F
2009. jan. 30. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%

először sztem a házidokidhoz menj aki megmondja hova kell menni

-előző hozzászóló-

2009. jan. 30. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Ott valami más gond lehet, olyan nincs, hogy 23 évesen eddig nem volt, most meg hirtelen kialakult a fitymaszűkület
2009. jan. 30. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

apukámnak 22 évesen volt először, és nem láttak semmit.

-első, második hozzászóló-

2009. jan. 30. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Mi az hogy nem láttak semmit?
2009. jan. 30. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
73%

A fitymaszűkületeket két csoportba oszthatjuk: veleszületett és szerzett forma. A veleszületett forma jellegzetessége a csőrszerűen elvékonyodó fitymavég, míg a szerzett forma mely pl. cukorbetegség, vagy krónikus traumák hatására alakul ki a hegesedett bőrgyűrűről és hosszirányú repedésekről ismerhető fel.


A zavartalan szexuális aktus során szükséges, hogy ez a „bőrrészlet” a növekvő hímtaggal együtt táguljon, mozgása ne korlátozódjon. Ha ez nem történik meg kielégítő mértékben, a bőr berepedezhet, mely önmagában is fájdalmas, ugyanakkor a fityma alatt felgyülemlő váladék (smegma) állandó gyulladást tarthat fenn.


Enyhébb esetben a bőr a makkról még visszahúzható, de feszes és érzékeny. Nagyobb fokú szűkületeknél a bőr nem, vagy csak igen nehezen húzható hátra. Ilyenkor alakulhat ki a Spanyolgallér (parafimózis) amikor a hátrahúzott fitymát nem lehet a hímvessző makkja felett visszahúzni. Szélsőséges esetben a tűszúrásnyira beszűkült nyíláson még a vizelet is nehezen ürül. Az elhanyagolt eseteknek következménye lehet a fitymakövesség, a pénisz, illetve a fitymarák.


A fitymaszűkülethez gyakran társul egy másik, enyhébb rendellenesség, a fitymafék (makk alsó oldalán húrszerűen futó képlet) rövidsége. Ez akadályozza a fityma hátrahúzódását, közösüléskor gyakran bereped, vérzik és hegesedik, tovább rövidül. Nem kezelve, éveken át okozhat gondokat, és zavarja a nemi életet

2009. jan. 30. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
34%
Ahogy előttem már írták, van szerzett fitymaszűkület, s ez az! Mindenképpen a körülmetélés javasolt, nézd meg a www.korulmeteles.hu c. lapot, vagy írj nekem.
2009. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a hozzászólásokat! néztem a korulmeteles.hu-t és hát nem túl bizalomgerjesztő végerdményeket is láttam a képek közt. nagyon félek, hogy esetleg elrondítják a farkamat. esetleg vannak olyan klinikák, ahol szebben, igényesbben csinálják meg ezt a műtétet? vagy ez mitől függ? különféle vágási technikák léteznek?
2009. febr. 4. 15:41
 9/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, milyen rutinműtétre gondoltál, ami nem a körülmetélés? mi az?
2009. febr. 4. 16:23
 10/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem emlékszem pontosan mivel nagyon kicsi voltam, de nekem nem olyan fajtájú volt, mint neked. Egy vágást ejtettek, kb 15 perc alatt készen voltak. Az egyik esti műsörban hallottam, hogy (nem tudom, hogy a körülmetélés-e) teljesen rutin műtétnek számít már
2009. febr. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!