Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Jó, vagy nem a gerinc kiropogt...

Jó, vagy nem a gerinc kiropogtatása bizonyos időnként?

Figyelt kérdés

Néha ha sokat gépezek, és valamiért görbén ülök a székbe akkor utána jól esik kiropogtatni a gerincem úgy, hogy az ágy szélére fekszek úgy, hogy a fejem és kb a gerincem fele lelóg, és igy 1-2 roppanás van, utána kellemes érzés.

Napközbe szoktam törzs elforditásokat is a konditerembe végezni, kis lazitás képp.


2011. márc. 4. 22:28
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
egyszer úgy megroppan hogy robot leszel, már ha érted mire gondolok
2011. márc. 5. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 ekeke ***** válasza:
65%

Ez egy hülye itt előttem.


Tökéletesen csinálod!!!


Nem a gerinc (csigolya) ropog, hanem a porckorongok és a csigolyák a helyükre ugranak. A gerincet így nyújtani tökéletes, egész hanyag tartásomból pár év alatt szálfaegyeneset csináltam, gyakran megdicsérnek. Mivel ma a többség púpos, öröm nézni egy egyenes hátú embert. Amúgy kimondható: mindenféle nyújtás, ropogtatás jót tesz, mobilizál, ellazít, sérüléseket, ízületi károsodásokat előz meg. Nekem még a kocsiban is egy ilyen ablakbavaló kukac van a gerincemnél hosszában, hamar megszoktam, anélkül már nem is tudok vezetni, ha betámasztok a kormánynál, ropogok:)


Vigyázni kell, hogy hideg izomzattal ne nyújts semmit, pláne ne hirtelen. A törzsfordítást inkább terhelés nélkül, fekve, lassan, ugyanis a porckorongok olyankor nemigen találják a helyüket.


hehe.. az átfordulásnak nevezett gyakorlattal meg óriási lepkéim lettek:)

2011. márc. 9. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
2%
anyád
2011. márc. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ekeke ***** válasza:
100%
Ő is hülye a gyógytornához, de legalább nem szól bele.
2011. márc. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Milyen lepkeid lettek? En is szeretnek itthonra berendezni egy lepkes terrariumot!!
2017. márc. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!