Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Varicocele (Here visszértágula...

Varicocele (Here visszértágulat) (lent) (? )

Figyelt kérdés

nagyon Félek az altatástól, ezért altatás nélkül is operálhatnak?


Tapasztalatokat is írhattok a műtéttel kapcsolatban, és minél több pozitív dolgot :D



12/f


2011. márc. 25. 17:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Én is nagyon féltem az altatástól, de előtte kivizsgálnak, így nem történhet baj :). (3-szor altattak már.) Jó lenne, ha konkrétan meg tudnád fogalmazni, mitől is félsz pontosan, és ezt elmondanád az orvosnak, hogy meg tudjon nyugtatni. Ne félj, nem fog kinevetni! Attól félsz, hogy nem ébredsz fel? Ettől majd' mindenki fél, de nem kell, a leleteid, súlyod tudatában olyan és annyi altatót kapsz, amitől nem eshet bajod!


Amúgy, amikor a férjemet műtötték herevisszérrel, őt nem altatták.

2011. márc. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 Salx Narval ***** válasza:
Visszérsérvet helyi érzéstelenítéssel is csinálnak, kb azonos kaliberű műtétek.Szerintem kérheted, de biztosat nem tudok.Én mondjuk akkor félnék, ha nem altatnának.Nekem epeműtétem volt, hát az altatás volt a legkellemesebb "élményem" az egészből.Kicsit kótyagos vagy utána, de hamar kialszod és kész.Az egy kicsit félelmetes, hogy kiszolgáltatott vagy, melletted a nagy műszerek,de kapsz előtte nyugtatót is. Nagyon kedvesek a műtősök próbálják oldani a félelmedet.Az altatástól nem kell félned, észre sem veszed, mikor aludtál el és sokan vigyáznak rád.Ezt a műtétet hamar megcsinálják,így az utóhatás is enyhe.Leírhatnád mitől is félsz igazából, mert fájni nem fáj, ez tuti.
2011. márc. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
attól félek, hogy mi lesz ha altatás után nem kelek fel, vagy valamilyen baj lesz műtét közben.. :S
2011. márc. 25. 18:25
 4/16 Salx Narval ***** válasza:
Nézd nagy fiú vagy már, nem akarok neked hazudni.Ha más betegségekben is szenved valaki, akkor az altatásnak is lehetnek kockázatai.Pont ezért vannak a megelőző vizsgálatok,hogy felmérjék a kockázati tényezőket.Súlyosan beteg embereknél,órákig tartó műtétek során is nagyon ritka , hogy valakit ne tudjanak felébreszteni.Az pedig szinte lehetetlen, hogy valaki csupán az altatásba haljon bele, vagy abból kifolyólag bármilyen károsodást szenvedjen.Az ennyire beteg embereket csak akkor altatják, ha műtét nélkül nem maradhatnának életben.Ne félj, mint már írtam alaposan ki fognak vizsgálni. Több orvos és műszer fog vigyázni rád, valamint rövid idejű altatásról van szó.Sok szerencsét kívánok neked.
2011. márc. 26. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Kösz a válaszokat, kicsit megnyugodtam


Jövőhét szerdán fognak műteni :S

2011. márc. 27. 19:01
 6/16 Salx Narval ***** válasza:
Örülök, hogy kicsit sikerült megnyugodnod.Majd írj, ha túl vagy rajta, szorítok érted.
2011. márc. 28. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
de véletlen nekem április 6 jövöhét szerda nekemis mütétem van köldöksérv 13/F
2011. márc. 28. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hali!



Szerintem ne félj az altatástól!

A fenti hozzászólók mondandóját nem ismételném, az orvosok tényleg vigyázni fognak rád, mert nekik is az az érdekük, hogy te jól légy a műtét alatt. :-) Ha meg nem altatnának, akkor viszont nagy valószínűséggel úgymond. "epidurálisan" érzéstelenítenének, ami annyit jelent, hogy a gerincedbe adnának egy érzéstelenítő injekciót, amiután úgy érzed a műtét idejére, hogy elzsibbadt az egész altested a szúrás helyétől, tehát addig nem érzel semmit, de a lábaidat sem fogod tudni mozgatni. De mivel erre az időre a kis- és a nagydolgot sem tudja a test szabályozni a zsibbadás miatt, így le7 katétert is kapnál. Viszont, egész végig ébren lennél a műtét alatt. tehát valamit be kéne vállalnod valamiért... :-)


De figyu!

Egyik barátom anyukáját most műtötték, amihez altatták. A műtét rövid volt, de a fájdalomérzés kiküszöbölése miatt jobbnak látták, ha "elszundíttatják egyet".

Kapott egy altatót vénásan, rátettek egy maszkot (benne altatógázzal), és pillanatok alatt elaludt. Viszont úgy érezte, mintha csak egy pillanat lett volna, a következő pillanatban meg már a szobában találta magát, ahol (hajdúsági nyelvjárással élve...) kissé "kautyagosan" ébredezett. Mintha csak egy varázslat lett volna. :-)


Te nem szeretnél egy ilyen "varázslatot" átélni inkább? :-)


Vagy, ha lenne esetleg kérdésed a dokihoz, írd fel magadnak egy papírra! Nem szégyen az! :-) Nagyon sokan csinálják!

Mielőtt megműtenének, és az orvosod bemegy hozzád műtét előtti utolsó vizitre, akkor odaadod neki a papírt, vagy megkéred anyu-/apukádat, hogy olvassa fel, edetleg magad is felolvashatod, minden kérdésedet megválaszolják majd. Ez azért fontos, mert én úgy semmiben nem szeretek belevágni, amit magam választhatok, de nem tájékozódtam róla előre eléggé, és sztem ezzel nem csak én vagyok így...



Még 1 jótanács, ami a tapasztalatom is egyben. :-)

Gyakran beszélgetek félős emberekkel, próbálom őket megnyitni, de ez fordítva is igaz: Ha én félek valamitől, ha enm is azonnal, de egy belát6ó időn xtül keresek vkit, akiben megbízom, és felkérem őt arra, hogy beszélgessen velem. Így ő nyugtat meg engem.

˙ Szerintem neked is erre lenne most szükséged. Ha holnap lesz a műtéted, kérd meg egyik barátodat, tesódat, szüleidet, vagy valakit, akiben megbízol (Merj szólni neki!), hogy beszélgessen veled, mert nagyon izgulsz/félsz. Ha elmondod, mi az, ami bánt, a másik ember könnyebben segít7 neked abban, hogy ne érezd rosszul magad. Persze, ehhez az is kell, hogy MERJ neki SZÓLNI, ÉS AKKOR MERJ NEKI SZÓLNI, AMIKOR FÉLSZ! NE VÁRJ VELE!



_ Pontosan mikor is (hánykor) műtenek majd?

Légy bátor, és ne félj! Ügyes leszel, és kibírod!

Mindannyian szorítunk neked, és gondolunk majd rád, még így ismeretlenül is, úgyhogy...

FEL A FEJJEL! ;-D


Üdv: EE

2011. márc. 29. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Helló, holnap reggel műtenek :(
2011. márc. 29. 17:37
 10/16 anonim ***** válasza:
Na jó, azt gondoltam, de reggel hánykor? Hány órára vagy kiírva? :-)
2011. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!