Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetéléssel kapcsolatban...

Körülmetéléssel kapcsolatban több kérdést is szeretnék feltenni. Bővebben lent. (? )

Figyelt kérdés

üdv.


Fitymaszűkület miatt kell orvoshoz fordulnom, ahogy olvasgattam körülmetélés lesz a vége, mert eléggé elvan már "súlyosbodva". A kérdéseim a következők lennének.


Holnap megyek urológushoz, van rá esély hogy holnap egyből meg is műtenek ? (nem bánnám)


Valamint a gyógyulásról és a fájdalmakról szeretnék képet kapni, gondolom nem lesz egy leányálom. Ki mennyi idő után tudott újra dolgozni, szexelni stb :)


a válaszokat előre is köszönöm.


2011. márc. 28. 15:03
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
84%
Hi! Nekem is súlyos volt, de azonnal nem műtöttek (extrém helyzetben előfordulhat). Kórháztól függő a várakozási idő, én hétfőn mentem "bemutatni" pénteken már nyisszantották. Fájdalom a műtét közben alig, utána sem volt durva, talán az első hajnali merevedéseknél. Talán az aznapi a fájdalommentességbe bejátszhatott, hogy a "beavatott" cimborákkal még este tartottunk egy vodkázós, sörözős fitymabúcsúztatót! :) A gyógyulás nálam viszonylag gyors volt (csak kamillás áztatás napi 4x4 perc), 7 nap múlva már potyogtak a varratok. (Addig enyhe vérzés, nedvedzés előfordult). Dolgozni csak szépen lassan, elméletileg tudsz -persze munkától függ- szinte egyből. Valakinek bedagad, bekékül, nekem semmi ilyen nem volt. Fürdés is mehet akár első nap is, csak be kell zacskózni a cerkát (ne érje víz egy pár napig). Szex: a teljes sebgyógyulásig ne (nekem 3 hét se volt), utána az elején még óvatosan, aztán mehet az ihaj-csuhaj... Nálam már minden oké (szex, esztétika, stb.) semmi probléma!!!
2011. márc. 28. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
49%

Hali!


Azonnal nem műtenek. Ha annyira súlyos lenne, akkor már régestelen régen kórházba kerültél volna, így viszont ezt még így ki kell húznod azt a kis időt, ami még a műtétig hátravan.


_ Megkérdez7M, hány éves vagy, és mióta szenvedsz a szűkületeddel?


Azt nem tudom, nálad mit jelent a "súlyos" szó, (fitymavégi bojtösszenövés, hegesedett fitymafelszín, gyulladás... vagy nemtom pontosabban mi a baj...,) de ha megosztod velünk, pontosabb képet csak akkor kap6unk.

Ha azt mondod, metélés kell, elhisszük neked, azonban itt is csak rajtad múlik, hogy RKM/TKM-et akarsz, és olyan orvost választasz, aki ezt képes ki is vitelezni.


Az előző hozzászóló nagyon sok okosságot írt, érdemes benne ráhallgatni. Ha pedig a szűkületed pontosabb megítélésében szeretnél segítséget kérni, akkor kövesd az alábbi linket és válaszolj az ott feltett kérdésekre:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..


A KM-műtétről az eddig begyűjtött tapasztalataimat az alábbi topikban olvas6od összegezve:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__9..


FEL A FEJJEL! ;-)

Üdv: EE

2011. márc. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

21 éves és lassan fél éve:) de csak pár hete súlyosbodott el úgy, hogy még a tisztálkodás is nehezen megy... már meleg vízbe sem tudom teljesen lehúzni, szexuális dolgokról meg nem is beszélve.. :(


egyébként heges a szűkület, és az utóbbi napokban eléggé érzékeny lett a makkom, szóval előfordulhat hogy gyulladás is van. Ilyen körülmények közt hogy tudom ezt kezelni/tünetmentesíteni erre az időre?


Köszönöm a válaszokat :)

2011. márc. 29. 16:07
 4/20 anonim ***** válasza:
49%

Ahhoz tudni kellene, milyen súlyos a helyzet!?

Tudok olyanról, aki csúnyán elhegesedett fitymát mentett meg a metélés elől, persze, ahhoz kitartás is kellett, meg némi racionális gondolkodás.


A meleg víz önmagában kevés, forró vízben meg csak leforráznád a brédet. Van egy módszer, amivel éppen kísérletezünk több szűkületessel, amely a fitymatágító gyakorlatokra épül, annak azonban ez egy továbbfejlesztett változata, amelyben már a gyulladásra, és a hegképződésre is oda van figyelve. Nem tudom, nálad működne-e, ez csak tőled függ, no meg a szűkületedtől is, amelyről még mindig nem tudni sokat, csak annyit, amennyit megosztottál velünk. Az előző hszsomba 1.-ként belinkelt topikban lévő kérdéssort hasznos volna kitöltened! Akkor könnyebb lenne letisztázni, mennyire súlyos a szitu most nálad!?


Az imént említett kísérleti módszerről tapasztalatokat ITT olvas6sz a [03-15 16:16]-os hszsomban:

>> http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__1..



A gyulladás rossz előjel! Kezdd le kamillázni, és ha nyitva még a patika, szerezz be TETRAN-kenőcsöt mihamarabb, azzal kend be jóó alaposan a heges részeket és a fitymádat, az nagyon szépen lehúzza a gyulladást, addig a fitymatágítást csak fokozott óvatossággal ajánlom végezni.


De hát mi történt ez alatt a pár hét alatt, ami miatt ilyen lett??


Üdv: EE

2011. márc. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
Ha már nagyon összehúzódott, próbáld meg zuhannyal tisztítani, és -bár nevetségesen hangzik- fültisztítóval!!! Ezek a tágító kenőcsök, valamint a testápolók nekem nem sokat segítettek, sőt! Kiszáradás után durvább lett! A kamilla a gyulladást, sebet gyógyítja... DE hámosít és szárít..., ami sokkal rosszabb!!! Nekem ez se vált be... Amúgy miit mondott a doki????
2011. márc. 29. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
37%

miért kéne "megmenteni" a körülmetéléstől? örök életére megoldást jelentene, ahelyett h itt tizedmm-eket esetleg tud rajta tágítani, azt is nagy nehézségek árán, na meg nem is biztosan,főleg gyulladás veszélye is fenn áll...

tényleg nem értem, nincs semmi "ciki" a körülmetélésben, egy új élet kezdete abszolút, szóval ne félj tőle! Ha már ilyen a helyzet, hogy tisztálkodni se tudsz , akkor nem hiszem, hogy a kamillás borogatás segítene. Ne aggódj, nem te vagy az egyedüli, kb 10 napot jelent, ami fájdalmasabb, de igazán az első 3 olyan amikor szinte az ember aludni se tud a fájdalomtól de persze azért csillapítani lehet ... a teljes gyógyulás azért kb 3-4 hét, és akkor is még csak óvatosan ! és egy éetre le van a gond róla, a preventív hasznairól meg nem is beszélve!


na majd meséld el, mi volt! érdekelne

2011. márc. 30. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez szerintem legyen a Kérdező döntése. Ha ő meg szeretné menteni a fitymáját, akkor tartsuk azt tiszteletben. Mindenesetre olvastam itt olyan topikokat, amelyben a fitymát vissza lehet nyújtani részleges metélés után úgy, hogy az nem szűkül vissza, és szerintem megfontolandó.


Kérdező!

Ha annyira menthetetlen a helyzet, akkor vágasd le részlegesen, de a kalap preméig engedd, az alá ne küldd a kést!

Szerintem nem ugyanolyan jó a marok, mint a fityma, amit próbálunk vele pótolni, de ha utóbbiból a doki hagy még egy keveset, még mindig marad valami játékszered "magányos óráidra", amelyben vannak idegvégződések, amik nélkül nem sztem ugyanolyan jó a szex. És ha lehet fitymák is, akkor miért pótoljuk azt tenyérrel? Miért veszítsük el azt, amit akár meg is menthetünk, mégha csak részlegesen is, de akkor is?

Higiéniailag meg onnantól kezdve simábban hátra lehet húzni, mint eddig, és akkor már az sem gond, csak úgy kell hozáállni!

2011. márc. 30. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
76%

** Jav.:

"...amelyben vannak idegvégződések, amik nélkül SZTEM NEM UGYANOLYAN JÓ a szex. És ha lehet fitymánk is, akkor miért pótoljuk azt tenyérrel?"

2011. márc. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
10%
Én éppen most fogok iszonyatos összeget fizetni azért, hogy ha fitymám már nem is lehet, legalább hasonló lehessen helyette, ami védi a makkot. Mert magában állva sokaknál durva kiszáradás lehet a sorsa évek alatt, ahogy nálam, hámlással időként, esetleg foltokkal, érdes felülettel, nem valami jó... a fitymát amennyire lehet, meg kell menteni, amennyit csak lehet...
2011. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
mi az h ne engedje csak eddig meg addig ? azért a sebész már csak tudja, hogyan is kell .... én kifdejezetten megsértődnék, ha sebész létemre a paciens elmagyarázná, hogyan is és meddig is .... nyilván van valami okva annak a körülmetélésnek, másrészt meg nem egy eget rengető baromság amúgy se, és sok szempontból meg jól is jársz vele (higiénia, prevenció)
2011. ápr. 3. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!