Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » A fitymaszűkület hosszú távon...

A fitymaszűkület hosszú távon járhat valami veszéllyel?

Figyelt kérdés

Mert állítólag gyulladáshoz és fitymakövek kialakulásához vezethet.

Az elhanyagolt esetek pedig gyakrabban előforduló pénisz illetve fitymarákhoz vezethet.

Erről mit tudtok?????


2011. ápr. 14. 16:21
 1/8 anonim ***** válasza:

Ez így igaz.

Ha fitymaszűkületed van akkor azonnal kezeltesd. A saját érdekedben.

2011. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Igen, járhat. Nem mellesleg lehetetlenné teszi a nemi életet és emellett gusztustalan is. Ne akarj ezzel együttélni!
2011. ápr. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Csak annyiról lenne szó, hogy merev állapotban nehezebben csúszik hátra a fityma nálam. De ernyedt állapotban rendesen hátra tudom húzni!
2011. ápr. 14. 17:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Hali!


A gyulladás az igaz, az valóban előfordul6, na de, a "FITYMAKÖVEK????" Ilyenről még nem is hallottam, pedig eleget foglalkozok a témával... hol hallottál ekkora badarságot? Meg fitymarák... a te esetedben...


A pénisz rákos megbetegedését a szmegma (fitymatúró) által megkötött fertőzések is okoz6ják, azonban a te esetedben petyhüdt állapotban teljesen hátramegy a fityma, szal nem értem, mit aggódsz! S:-s


_ Mereven is,... meddig megy hátra?

_ Hány éves vagy?


Üdv: EE

2011. ápr. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Hali!



A gyulladás az igaz, az valóban előfordul6, na de, a "FITYMAKÖVEK????" Ilyenről még nem is hallottam, pedig eleget foglalkozok a témával... hol hallottál ekkora badarságot? Meg fitymarák... a te esetedben...


A pénisz rákos megbetegedését a szmegma (fitymatúró) által megkötött fertőzések is okoz6ják, azonban a te esetedben petyhüdt állapotban teljesen hátramegy a fityma, tehát rendesen ill. rendszeresen ki tudod tisztítani alóla a szmötyit, szal nem értem, mit aggódsz!? S:-s


_ Mereven is,... meddig megy hátra?

_ Hány éves vagy?



Üdv: EE

2011. ápr. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
24 vagyok és mereven kb 1/3-nyit tud hátramenni. És szerintem tudna még tovább, de az persze fáj kicsit úgy!
2011. ápr. 14. 21:27
 7/8 anonim ***** válasza:

Mesélek egy rövid sztorit.

A félreértések elkerülése érdekében szeretném tisztázni, nem vagyok orvos, csak egészségügyis, ennek rendje és módja szerint próbálok segíteni másoknak.


>>> "Lassan egy éve már találkoztam egy rám>>priviző segélykérővel, akinek valóban nagyon makacs szűkülete volt mereven (vizsgáltam), és mivel, gyerekkorában erővel feltépték neki a bőrt a makkról, így NM MERTE TELJESEN HÁTRAHÚZNI a fityeszt, uis félt a fájdalomtól.

Amikor közös megegyezéssel személyesen találkoztunk, 19 éves volt, és kb. 8-9 évesen tép7ték fel neki a fitymát. A feltépés és a kettőnk személyes találkozása közt eltelt idő alatt nem végeztek rajta mindent (a nemi szerveit is átfogó) orvosi vizsgálatot, ő meg TELJESEN nem merte hátrahúzni petyhüdt állapotban, csak részlegesen. Ott és akkor én voltam az első, aki hátrahúzta neki TELJESEN, és a látvány elég elképesztő volt... ELKÉPESZTŐEN VASTAG SZMEGMARÉTEG! EGÉSZEN A MAKK PREME FÖLÉIG ÉRT, még a fitymafék árkában is találtam belőle! (A szagáról meg jobb nem is beszélni... Uhhh!) Mégsem rákosodott el, pedig a srác állítása szerint a 10-11 év alatt csak addig húzta hátra a fitymáját, ameddig azt hitte tart, de önszántából SOSEM feszítette ki. Azóta már sikeresen átesett egy RKM-en (Részleges KörülMetélésen), és boldogan éli az életét. Sok fitymája nem maradt, azt a keveset azonban -- ami még rásimul a makk peremén éppenhogy túlra -- rendesen húzogatja azóta is. <<<


_ Te sem mered rendesen hátrahúzni mereven? Szoktál fitymatágítást végezni magadon?

_ Vannak terveid, hogyan kívánod megoldani a problémát? Ha igen, várhatóan mennyi időn belül? Vagy most még teljesen tanácstalan vagy, Tesó?


Üdv: EE

2011. ápr. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egy dolgot tudok csak tanácsolni, mivel engem körülmetéltek: VIGYÁZZ A FITYMÁDRA!!!!!!! Addig jó, amíg van!!!
2011. máj. 1. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!