Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Lehet hogy hormonális probléma?

Lehet hogy hormonális probléma?

Figyelt kérdés
14 éves fiú vagyok és hát nem egy sportgiliszta alkat van rajtam egy kis súlyfelesleg járok edző terembe diétázom rendesen.nem is ezzel van a baj csak mikor pld megyek az edző terembe vannak ott nálam sokkal elhízottabb fiúk is de rajtuk azt nem tapasztalom amit magamon. Olyan mint ha mellem lenne sok lány megirigyelhetné de ez engem nagyon zavar rengeteget csesztettek vele és már nagyon elegem van belőle már mindent kipróbáltam csak a doki maradt de nem tudom hogy hol kellene elkezdeni mondjuk egy olyannál aki a hormonokat vizsgálja. kérlek segítsetek. :S
2011. máj. 9. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
48%

Hali!


Előszöris nyugodj meg! Próbálunk segíteni.



A pubertáskori mellmegnagyobbodásnak (gynecomastia) -- amit a serdülésedet elindító hormonok idéznek elő -- több fajtája ismert:


1.) GENUINE GYNECOMASTIA

Ez a klasszikus eset. A serdülő fiú mellei az eddigi uniszex lapos állapotából finoman kiugrik, majd visszahúzódik és férfiasabb formájúvá válik. Ennek lezajlása alatt átmenetileg az egyik ill. mindkét oldali mellbimbó alatt egy-egy csomó jelentkezik, esetleg megduzzad6, azonban ez a csomócska idővel visszahúzódik, elmúlik. Ha nem, akkor érdemes orvoshoz fordulni vele.


Normál esetben a gynecomastia végeredménye hasonlóképp néz7 ki, ez azonban egyénenként eltér, hiszen ugye nincs két egyforma ember, még az egypetéjű ikrek sem teljesen egyformák. :-D

>> [link]


Előfordul6 uakkor, hogy a mellbimbó egy picit az átlagnál hegyesebben előrecsücsörít, valahogy így:

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]

... Ez nem baj, amíg te magad azt nem csinálsz belőle. Ugyanis, addig valójában minden rendben van, amíg be nem beszéled magadnak, hogy baj van, illetve, hogy mindenki megnéz a strandon. Addig ez kit érdekel, amíg az önbizalmad egészséges, és a csajok is szeretnek veled? Aki igazán szeret, azt sem a mell, sem a pénisz nem érdekli, hogy mekkora, és hogy néz ki, de ha zavarná esetleg, akkor sem hagyna el, hanem inkább segítene megoldást találni a problémára, és mindvégig melletted áll! :-o



2.) GYNECOMASTIA-RENDELLENESSÉG

Amikor a gynecomastia során valami balul sül el, és a végeredmény eléggé "lányosra"/"nőiesre sikerül, esetleg a mell a fejlődése révén az egyik oldalon aszimetrikussá, eltérővé válik, az már valóban rendellenes úgy, és azt is orvosnak látnia kell.

>> [link]

>> [link]

Aszimmetrikus:

>> [link]

>> [link]

Átmenet a normál és a rendellenes között: (Csak ha zavar, akkor fordulj orvoshoz ilyennel!)

>> [link]



3.) PSEUDO-GYNECOMASTIA/LIPOMASTIA

A "lipo-" előtag mindig vmi zsírral kapcsolatos dologra utal. Ebben az esetben a mellszövet elzsírosodásáról van szó, ami miatt a mell a szumósok melleihez hasonlóan túlzottan előre-lefelé csüng, lóg, feltűnően látszik rajta, hogy az ott zsírréteg. Mivel a "pszeudo-" előtag vminek az álcájára, megtévesztő képességére akar rámíutatni, így ez a dolog voltaképpen egy "ál-gynecomastia". Elsősorban a túlsúlyos, ill. erősen elhízott fiúknál/férfiaknál fordul elő, és vhogy így néz ki:

>> [link]

>> [link]

>> [link]

>> [link]



========~========

És most a TEENDŐK:

========~========

Normál esetben ez az állapot idővel elmúlik úgy 16-17 éves kor körül legkésőbb. Ha mégsem, úgy a 17-18. életév betöltése után érdemes ENDOKRINOLÓGIAI KIVIZSGÁLÁST kezdeményeztetni.

Ha az endokrinológián nem tudnak segíteni, akkor a (plasztikai) SEBÉSZET foglalkozik mellátalakítással. Ez egy műtéti procedúra lesz, és magánpraxisokban szép summát elkérnek a beavatkozásért, de mindenkinek magának kell ezt éreznie, hogy mit vállal be önmagáért!?



Sztem légy türelemmel egy kicsit! Tudom, Qrvára nehéz -- finoman fogalmazva -- de nagy vszséggel az orvos sem fog ezzel úgy különösebben sokmindent kezdeni. "-- Most még serdülsz!" -- általában erre fogják rá.

De ha számodra már most ennyire kellemetlen minden, akkor tégy egy próbát: Menj el a háziorvosodhoz, és kérj beutalót az ENDOKRINOLÓGIÁRA. Ezeket a dolgokat uis ott vizsgálják ki. Ha a dokid esetleg nem venne komolyan, akkor nyomatékként vidd el apudat vagy anyudat, akkor majd megírja azt a beutalót, ha a szüleid is osztják a te véleményedet.

Bár bevallom őszintén, látatlanban utálok sablontanácsot adni, hiszen minden ember más és más, különböznek tehát a problémák és azok kinézete, megjelenése is. Ezeket az eseteket pedig az orvosok is fotodokumentálják. Hogy most valóban rendellenes-e a melled, vagy sem, ezt csakis fénykép alapján tudná itt bárki is véleményezni, anélkül -- glom egyetértesz -- ez KÉPTELENSÉG! dO.ob


_ Egyébként a súlyodat és a testmagasságodat megosztanád velünk?



Üdv: EE

2011. máj. 10. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem itt kell véleményezni nekünk, hanem orvosnak (csak, hogy reflektáljak az utolsó mondatodra).
2011. máj. 10. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm az információkat amúgy a súlyom és a testmagasságom a következő 185 cm és 93 kg
2011. máj. 10. 16:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!