Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Öröklött fitymaszűkületem...

Öröklött fitymaszűkületem van. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

20 éves srác vagyok, és az egyik nagyapámtól fitymaszűkületet örököltem. Már gyerekkoromban elvittek a szüleim urológushoz, és akkor azt mondta a doki, hogy huzogatni kell, és majd elmúlik, hiszen sokan vannak, akik fitymaszűkülettel születnek, de gyerekkoruk folyamán "kinövik". Hát, nekem nem múlt el. Nem erős a szűkület, tehát pl. merevedéskor hátra tudom húzni a bőrt a fitymámról, de nem nagyon marad úgy. Ráadásul a merevedésemet is csökkenti, ezt tapasztalom. Olyan pechesnek és szerencsétlennek érzem magam, hogy miért pont nekem van ilyen problémám! A szüleimmel nem merek ilyen dolgokról beszélgetni, mert cikinek tartom sajnos. Gyakorlatilag rajtam kívül senki nem tud a dologról. Már mióta tudatosult bennem, hogy enyhe szűkületem van (4-5 éve), azóta azt is bevéstem az agyamba, hogy majd valamikor el kell menni urológushoz is, hogy megoldja a problémámat. Nyugalmi állapotban viszont elég kicsi (6-7-8 cm) a péniszem, egyáltalán hogy fog majd hozzáférni?? Meg attól is tartok, hogy - mivel nem ismerem az urológusokat, melyik jó, melyik nem olyan jó szakember - hogy még a végén körülmetél vagy annyira levágja a bőrt, hogy teljesen fedetlen marad, és a makk érzéketlenné válik idővel (ismerek egy ilyen pasit).

Bocs, hogy ennyi mindent összezúdítottam, de sajnos egy bazi nagy kérdőjel van bennem, teljes bizonytalanség, félelemmel körítve, és nem tudom, mit tegyek, várjak-e még, vagy előtte tájékozódjak. Kérem, hogy akik már tapasztaltak a témában (fitymaszűkületük van, vagy már műtötték őket), azok írjanak nekem pár dolgot, mit is tegyek.

Azzal is tisztában vagyok, hogy már 26-szor feltették ezt a kérdést ezen az oldalon, de mindenkinek más és más a helyzete, az én esetem is egyedi valamelyest. Hadd legyen ez most az én kérdésem.

Előre is köszönöm a válaszokat! (ja és aki csak baromkodásból, hülyülésből, gúnyolódásból, szórakozásból vagy hasonló okok miatt írna, azt tisztelettel kérem, hogy NE tegye.



2011. jún. 25. 22:19
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Nem tudom, igazából részemről nem olyan sürgős ez a dolog. Szexuális életet majd a feleségemmel szeretnék élni, az pedig majd a házasságon belül lesz, ez meg még odébb vagyon egy kicsivel. Úgyhogy tulajdonképpen használni a rendelt céljára még nem használom a szerszámom, csupán maszturbálni szoktam. Ráérek vele vagy menjek minél hamarabb?
2011. jún. 26. 18:52
 12/14 anonim ***** válasza:

Menjél mihamarább,mert idővel rosszabbodhat a helyzet és akkor már csak metélni tudnak majd,meg később akár ha elhanyagolod fájhat is akár,sőt a sexuális életet is befolyásolhatja,ha annyira rossz állapotba kerül.


Ne félj,menj el mutasd meg urologusnak,megmondod metélni nem szeretnél és majd elmondj milyen lehetőségek vannak a kezelésre,de ez inkább fék gondnak tűnik.


Menj el,ne várj vele,nyár van,van most idő rá.

2011. jún. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Akkor még diák vagy ezek szerint?Mennyi idős?


Na urologushoz egyedül gyerek is elmehet vizsgálat céljából,csak műtéti beavatkozáshoz kell kis,fiatal korú fiatalnál szülői nyilatkozat.Menj el és mutasd meg akár ha neked úgy könnyebb a háziorvodosnak ő is megnézheti,szóval még urologushoz sem muszály menned.De valamilyen orvoshoz menjél el.

2011. jún. 27. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Utolsó, te diszlexiás vagy ! Azzal kezdi hogy 20 éves, te meg ide írod hogy "Mennyi idős ?" Hallod, inkább ne is irkálj, tanácsokat meg pláne ne is adj, ha a kérdéseket sem tudod elolvasni akkor mire válaszolsz ? csak hogy kopjon a billentyűzet otthon is :-)))))
2011. aug. 20. 05:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!