Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Holnap műtenek fitymaszűkülett...

Holnap műtenek fitymaszűkülettel, de beteg lettem. Elmarad a műtét?

Figyelt kérdés

Nagyon bosszantó mert már 1 éve húzódik a műtét,mindig történt valami, külföldre utaztam, rossz vérkép, mindeféle vizsgáltatra kellett mennem, erre most ez az átkozott betegség.

Legközelebb csak januárban lenne megfelelő nekem a műtét, viszont nem szeretném,hogy 38 fokos lázzal és egy fájó fütykössel fetrengjek.Megműtenek vagy nem?


2011. nov. 28. 18:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hali!


_ Hány éves vagy és mit csinálnak a fütykösön?

((Bemetszenék a fitymát, átvágnák a féket, vagy körülmetélnének részlegesen (RKM) vagy teljesen (TKM)?))

_ Mi a bajod a lázon kívül, és mióta szenvedsz?


Üdv: EE

2011. nov. 28. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha lázad van, biztosan nem mütenek.
2011. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

20 éves vagyok,teljes körülmetélés lesz, gyerekkorom óta van szűkületem, ezért mondta az orvos,hogy muszáj metélni más lehetőség nincs mert olyan súlyosan beszűkült.

Egyébként ma délután óta 37,8-as lázam van.

2011. nov. 28. 21:27
 4/12 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


Tudod, sztem nincsenek véletlenek, viszont lázasan nem me7sz műtétre. Felelőtlenség lenne kétirányból szenvedtetni, ráadásul a szövetek a szervezet gyulladása következtében nehezebben és lassabban képesek regenerálódni.

Sztem ne menj bele a saját érdekedben! Meg ha nekik is van egy csöpp eszük, akkor ők sem akar6ják azt, hogy te így megszenvedj!


Amúgy te milyen megoldást szerettél volna? Te is TKM inkább, vagy azért örülnél, ha megtart6nád a fityuládat?


Üdv: EE

2011. nov. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Ma reggel 37 fokos lázam volt még, azóta 3x mértem végig 36,5 azt beszéltük meg,hogy ha nem leszek lázas holnap is megoldható a műtét.


Természetesen annak örülnék ha egyáltalán nem lenne szükség erre a műtétre és teljesen normális lenne mint sok más embernek,de mivel gyerekkorom óta így élek, már csak az hajt,hogy végre láthassam a makkom.

A műtét azért húzódott ilyen sokéig mert gyerekként nem akartam, 12 éves koromban jöttem rá,hogy itt nincs minden rendben, de nem akartam a műtétet, viszont most úgy alakultak a dolgok,hogy már túl akarok rajta lenni.

2011. nov. 29. 10:14
 6/12 anonim ***** válasza:

Hali ismét!


A láz az végülis elnyom6ó, bár az azért arra figyelmeztet, hogy a szervezettel vmi nincs rendben, esetleg kórokozó jutott be. Feltételezem gyógyszert is szedsz, ami esetleg lehúzza azt, de attól még a szervezeted erősítésre szorul.


Bizonyára türelmetlen és kíváncsi vagy a saját makkod látványára, de ha vélemény érdekelne, én nem mennék műtétre, amíg nincs minden rendben velem, és van lega egy 5-7 nap tisztulási idő a betegség után, ami ezt megerősítené. Mdok egy példát.


A munkám miatt úgy döntöttem, beadatnám idén az influenza-oltást, de mivel már több mint egy hónapja erősen köhögök, a háziorvosom kivárásra intett, és felírt antibiotikum-kúrát. Azt is mondta, h. a kúra után várni kell legalább 1-másfél hetet, utána -- ha minden okés velem, és errőlm ő is meggyőződött -- beadja.

De véradásnál is hasonlóképp jártam még korábban. Ott is -- ha előtte vmit szedsz vagy bármi, utána -- várnod kell pár nap-egy hetet, amialatt a szervezeted megerősödik és kitisztul.



Uakkor a véletlenekben továbbra sem hiszek, de ha esetleg te7ek érted vmit a fitymaszűkületi problémáddal kapcsolatban, (tanács kőne vagy ha csak januárban jönne össze a műtét, és megpróbálnád nyújtani kézzel...) akkor >>privizz rám nyugodtan, benne egy MSN-címmel!


Üdv: EE

2011. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én azért megpróbálnék valami durvább bemetszést, esetleg a beszűkült rész (részleges) metélésével... szerintem nem kell az EGÉSZET levágni, annyira erős szűkület nem szokott lenni... bár nyilván nem tudhatom. De a makk peremét legalább lazán takarhatná valamennyi, amennyit szerintem meg lehetne hagyni. Én nagyon sokat szenvedek vele, hogy nincs előbőr, szerintem amennyit csak lehet, meg kellene belőle hagyni, mert amikor később szárad, kérgesedik, stb akkor már sokkal nehezebb lesz előbőr nélkül segíteni ezen
2011. nov. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Ma egész nap nem voltam lázas.Nagyon szeretném már a műtétet, de így a válaszok alapján elbizonytalanodtam azzal kapcsolatban,hogy most tényleg legyen e a betegség miatt.Azt sem szeretném,hogy most elment a betegség aztán mikor hazajövök belázasodok és majd együtt szenvedek a kettővel....
2011. nov. 29. 16:18
 9/12 anonim ***** válasza:

Hali ismét!



Nos, ez az, amit neked kell érezned: BEVÁLLALOD a TKM-et és nem tudni mi lesz, vagy inkább biztosra mész és KIVÁRSZ, míg minden rendben lesz!?

A te tested a TE döntésed. A véleményemet ismered, de a tiéd a mérvadó. :-o



Abban az esetben, ha sosem volt a fityma hátrahúz6ó, az urológusok többsége ált. azt feltételezi, hogy a makkra rá van tapadva a soha szabaddá nem tett belfityma, és amikor azt esetleg feltépik onnan (ha fel kell), akkor az megint meg fog sérülni (mikrorepedések keletkeznek) és úgy szűkület kezdőd7, ezt pedig már nem vállalják be, hogy emiatt újra műtsék, ráadásul a TB sem finanszírozza az új műtétet a műtét után egy meghatározott ideig, ezzel csak ez a gond. A szabad fitymán egyébként a perem a legérzékenyebb, meg a vég, mégsem ott jelentkeznek a problémák, mert, ha még egy kevés am. is maradna a fitymából, a makk FELSZÍNE védelem nélkül marad így is, azt max. visszanyújtó módszerekkel le7ne ismét egésszé nyújtani kb. 3/4 év-1 év alatt, de erről személyes tapasztalatot még sajna nem sikerült szereznem... S:-s



>>>>> OFF:

Ismertem am. egy 16 éves srácot, akivel ugyanitt találkoztam, másnap ment volna ő is műtétre, -- de ő fitymapárti volt, és nála is volt vmi probléma mintha, ami miatt a műtét korábban tolódott,... (már nem emlékszem ptosan, de azt tudom, hogy) -- ... NEKI (is) ABSZOLÚT FITYMASZŰKÜLETE VOLT, azaz, egyáltalán nem látszott a makk sem petyhüdten, sem mereven. Eleinte összehaverkodtunk, fényképesen meg is mutatta a szűkületét, de az naggyon dúrva volt. 12 évesnél korábban már láttam olyat, na de felnőttnél nem! :-o

Volt egy bojtos végű picike fitymavég, ami előrecsüngött rendesen. Azt picit hátrahúzta, kicsit feszítette is, akkor látszott hogy mennyire komoly a szűkület, én annak a szűkületnek ott és akkor úgy 10-15%-ot adtam, hogy azt vmi más módon meg le7 oldani, de természetesen a fénykép nem mindig a valóságot mutatja.

Élőben sajnos nem találkoztam a sráccal. Nem éreztem részéről együttműködést e kérdésben pedig eleinte haverkodni is próbáltunk egymással. Ettől függetlenül viszont a szűkületét hasznos lett volna, ha élőben is megmutatja, annyira ritka és nem hétköznapi volt, ebbe ő viszont már nem ment bele, és ez már félreértéseket is okozott, amelynek következtében meggromlott a kettőnk kapcsolata.

Na most ő nem érezte szükségét, hogy megvizsgáljam, azonban nincs egy hete, hogy egy testvérpárnál jártam, akik fékátvágásban gondolkodtak, és fényképek alapján indokolt is lett volna mindkettejüknél, azonban amikor megnéztük működés közben, úgy gtam, hogy felesleges lenne hozzányúlni szikével, mert gondot nem okoz nekik, fájdalmat sem. Mindössze felfogásbéli a probléma, hogy ők is szeretnék, ha olyan lenne, mint a többieké. Nem érezték teljesnek magukat az IGEN ENYHÉN RÖVID FÉK MIATT, pedig sztem ettől semmi hátrányuk nincs, s nem is volt.


Visszatérve ehhez a 16 éves sráchoz, én sajnálom, hogy félreértések sokasága tönkretette a bizalmi viszonyt, ő azt mta, hogy nem nyugszik bele a TKM-be, de nem látta értelmét, hogy gyakorlatban is megnézzük mennyi esély van VALÓJÁBAN a másik megoldásra, pedig a testvérpár példája is bizonyítja, hogy a fénykép az csak egy dolog, de nem mindig le7 az alapján a valóságot kitalálni. Ő elmondta, h. talált egy dokit, aki hajlandó bemetszeni neki, és majd utána meglássák. Pedig a szűkülete nagyon dúrva volt... do.Ob

Most nemtom, mi van vele, megszűnt vele a kommunikáció, bár a végeredménye a te szempontodból nézve le7 érdekes lenne... csak hát, zárkózott volt, és félreértéseket kreált együttműködés helyett. S:-s

<<<<< :ON



Egy szűkület tud erős is lenni, sőt, az eddigi krónikusakon kívül már újonnan hirtelen keletkező akut, abszolút fitymaszűkületet is sikerült néhány hét alatt sikeresen kitágítanunk és véglegesen meggyógyítanunk a sajátos nyújtómódszerem alkalmazásával egy velem kb. 3000km-ről SkyPE-oló 23 éves srácnál. Ott viszont én nem bíztam eredetileg a sikerben, annyira gázul nézett ki az a fityma, amit egy hozzá nem értő csaj "fogazott" le dúrván. De a srác bevállalta, mert ő nem akart TKM-et, ezért mindent megtett, amit meghagytam neki. Igazából nem hittem volna a saját módszerem sikerében, mert petyhüdten is parafimotikusan szorította a péniszét hátrahúzva. Ennek ellenére ez a srác 3 hét alatt megcsinálta azt, amiben én a fényképes látvány alapján nem mertem volna hinni, és a szűkülete megszűnt azóta.

A módszert sztem, nem mindenkinél alkalmaz6ó, de azért itt lát6ó ez, h. aki elég elszánt, kitartó, és mer, az NYER!

De hogy most ez nálad is működne-e kedves Kérdező, nem tud6om, ehhez a szűkületeddel PONTOSAN képbe kéne kerülnöm.


Üdv: EE

2011. nov. 29. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Elmaradt, azt mondta az orvos,hogy jobb ha várunk egy hetet.

Szépen jelen van a hetes szám: hetedjére maradt el a műtét valami miatt, hetedikén lesz a nyolcadik műtét időpontja ami 1 hét múlva lesz.

2011. nov. 30. 12:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!