Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Szerintetek mit tegyek? Súlyos?

Szerintetek mit tegyek? Súlyos?

Figyelt kérdés

Székeléskor egy, a végbelemből kidudorodó dolgot érzékeltem úgy 1-1,5 éve. Azóta majdnem minden székeléskor kijött, és utánanéztem, elvileg aranyerem van. Viszont semmilyen fájdalmat nem éreztem sohasem, és nem is vérzett soha. Viszketni talán viszketett néha, meg volt amikor enyhe nyomást érzékeltem, de a WC-zés nem jelent problémát, és nem is jelentett. Szerintetek ez milyen stádiumú? Soha nem jön ki csak ha olyan ülőhelyzetet alakítok ki (pl felhúzott térdek) de akkor is ritkán, viszont szinte minden székelésnél.

Most vagyok 16/f, nemtudom nagyon mit csináljak, szüleimnek nem merek róla szólni. Elég durvának tartom ilyen idős korban. Gyakran ülök gép előtt, a rendszeres testmozgás, és a sokk gyümölcs és folyadék fogyasztása visszahúzásra kényszeríti majd szerintetek?


2011. dec. 4. 21:20
 1/3 anonim ***** válasza:
Sok rostos ételt egyél, igyekezz úgy étkezni, hogy a székleted mindig puha legyen, és a lehető legkevesebbet kelljen erőlködnöd. A sok folyadék is jót tesz. Az aranyérnek a sok ülés sem tesz jót. Elmúlni nem fog, viszont ha szerencséd van, akkor romlani sem. Ha fáj is akkor gyógyszertárban kapható krémekkel, kúppal javithatsz a dolgon.
2011. dec. 4. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Hát igen, csak vagyok olyan hülye, hogy előbbre nézem azt, hogy a gyógyszertárosnál ne égjek be egy ilyennel, mint hogy meggyógyuljak =| lehet a házi "praktikákhoz" fordulnék. Nem tudom, kivárjam e a helyzet súlyosbodását.
2011. dec. 4. 21:40
 3/3 anonim ***** válasza:

Hali!



SEMMI ESETRE SE! S:-O

Miért szenvednél tovább tökértelmetlenül? S:-O


Nem értem, miért akarjátok megvárni, amíg a helyzet súlyosbodik, esetleg kibír6atlanná válik, amikor megelőzéssel, (nem pedig helyzetkezeléssel) a gyógyulási idő is, szövődmények is sokkal rövidebbek!


=====~=====

OFF: Épp most fogják műteni a héten egyik korodbéli gyereket, RKM-et hajtanak rajta végre. (Részleges KörülMetélés.) Ő is hasonlóképpen gátlásos volt, és azért van némi aggályom vele kapcsolatban, hogyan fogja ezt viselni lelkileg, amikor egészen addig ro6ul szégyellős volt, pluszban ő is uígy halogatta a dolgokat, mint most te akarnád.

Na most azóta, hogy már egy éve felvette velem a kapcsolatot, kb. a nyáron vette rá magát, (nagy levegő,... uccuneki,) hogy elmondja fitymaszűkületét nevelőanyjának. Ő meg elkezdett intézkedni. Szerzett neki egy jó orvost, és most a műtétjére készülnek.


Nagyon sokat beszélgettem vele MSN-en, telefonon, mire történt végre valami.

Most viszont amikor az imént beszéltünk telefonon, megtisztelt azzal, hogy elmondta: Azzal, hogy anno ennyit beszélgettem vele, teljesen megváltozott az életszemlélete. Így fogalmazott a telefonban...

""--Át kellett értékelnem magamban a dolgokat: Vagy maradok, -- ahogy mondtad, -- az a magába forduló kis szégyenlős pisis, és akkor nem szólok, közben még tovább súlyosbodik, vagy változtatok, kinyitom a számat, és elmondom nekik, hogy: "ez meg ez van, fitymaszűkületem van, szeretnék jó orvoshoz menni!" "" :ON

=====~=====

Szívleld meg a szavait!

Igaz, a tiéd most más eset (aranyér), de a lényeg, a gátlásosság, szégyenérzet ugyanaz. Azonban Ő nem akart tovább várni, belátta, amit be kellett, és lépett.



A félelem megbénít! Ez tény. Azonban tudni már nem elég! Cselekedni kell ellene! >:-o

Vagy te ezt hagyod? Hagyni akarod? S:-s

Mit akarsz? KIFOGÁST VAGY MEGOLDÁST? S:-? Ezt döntsd el mindenekelőtt! >:-o


Ne a csodát várd! Ha megoldást akarsz, LÉPNED KELL! MOST! S:-O

NEM HOLNAP, NEM HOLNAPUTÁN,... MOST! >:-o


Üdv: EE

2011. dec. 5. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!