Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkülettel kapcsolatos...

Fitymaszűkülettel kapcsolatos kérdésre válaszok?

Figyelt kérdés

1. Fitymaszűkületem van.

2. Be kell mennem az urológiára időpontot kérni (mennyi lehet a várakozási idő míg visszahívnak? sokan várakoznak ide?)

3. Ha visszahívnak,bemegyek letolom a gatyám megnézi az orvos hogy mi a probléma. (Ott helyben orvosolni tudja a problémát vagy azt mondja hogy 2-3 hét múlva menjek vissza?)

4. Mennyire komoly egy ilyen beavatkozás? Több fokozata is van gondolom,tegyük fel hogy a legsúlyosabb.Akkor mennyire komoly a beavatkozás?

5. Ellátás után mennyi idővel használhatom normálisan szexre a nemiszervem?

6. Marad valami látható nyoma az ellátásnak?


Valaki olyan írja le az "élvényét" akinek már volt ilyen problémája,komoly válaszokat várok.Nagyon fontos és nagyon szépen megköszönöm előre is a válaszokat:)



2012. jún. 4. 20:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Időpontot kell kérni és számíthatsz kb 1 óra vagy akár több várakozásra. Megnézi, megmondja, hogy meg kell-e műteni(a te esetedben valószínűleg igen), aztán ad időpontot pár nap vagy pár hét múlva. A műtésnél két lehetőséged van:

1. érzéstelenítéses: nem biztos, hogy nem fogod érezni, de utána mehetsz amerre akarsz.

2. altatásos: 1 napig bent kell maradnod utána.

Nem mondanám komoly beavatkozásnak. Levágják a fitymának egy részét, aztán összevarrják. Műtét után 1-2 hónapig nem lehet szexelni vagy bármi hasonlót.

Abban, hogy mindig marad-e nyoma, azt nem tudom. Nekem viszont megmaradt a nyoma, bár nem katasztrófa. Viszont mivel nem tájékoztatott engem a doktor, hogy hogyan kell műtét után tartani a szerszámot, ezért csúnyábban gyógyult meg és lankadt állapotban vastagabb a megmaradt fitymám és egy csomó is keletkezett benne. Legalábbis gondolom, ez elkerülhető lett volna.

2012. jún. 4. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Olvasgattam ugyan ilyen kérdéseket és valaki írta h neki megnézték hogy elállt-e a vérzés,be gennyenesedett stb.


1-2 hónap?:O az komoly idő:/

2012. jún. 4. 21:10
 3/5 anonim ***** válasza:

A fitymaszükület mértékétől és hogy mennyire normális orvoshoz mész függ hogy milyen beavatkozásod lesz.Legtöbb esetben nincs szükség metélésre,szóval ha nem annyira komoly a szükületed akkor mond el az orvosnak,hogy szeretnéd ha a fitymád megmaradna.

Telefonon is tudsz időpontot kérni az orvostól,aztán előszőr csak megvizsgál,te közöld vele hogy több lehetőség is érdekelne,kérj akár mielőtt beleegyzel a beavatkozásba időt tőle,hogy jól át tud gondolni.Pár hét múlva a beavatkozásra is sor kerülhet,ami úgy 14-25 perc között még súlyos esetben is lenni,tehát gyors.Olyan 3-4 hét is lehet körülmetélésnél a teljes gyógyulási idő,az első 2 hét az elég rossz lehet.Olyan 4 hét múlva már lehet sexelni,ha előbb gyógyul akkor előbb is.Igen azért látszik a beívatkozás nyoma egy ideig,mert metélésnél a varratoknak ki kell esniük,ez otthon történik meg sokszor.De idővel halvávnyulnak a nyomok.Gondold át mit szeretnél te magad.

2012. jún. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Csak súlyos fitymaszükületnél kell teljes körülmetélést végrehajtani,de sok orvos körülmetélés párti és a többi alternatívát nem mondja el,ezért szerintem is akár több orvost is keress fel,ha az első sumákolna.Mond el az orvosnak hogy te elszeretnéd kerülni a körülmetélést és szeretnéd a fitymád megtartani.Ekkor a fitymaplasztikát alkalmazná egy vágással lazítana a fitymán ez gyorsabban gyógyul,kevésbbé fájdalmas és lényeges változás nem történik a pénisz külsejét illetően.Nem mindenkinek tetszik a körülmetélt pénisz ez igaz és lassabban is gyógyul.De akárhogy is döntesz lény körültekintő,kérdezz meg mindent az orvostól és azonnal ne menj bele semilyen orvosi beavatkozásba,hanem gondolt végig mit szeretnél.
2012. jún. 10. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat:) Hát meg szeretném tartani a fitymám. Van a városunkban kórhát de itt nemtudom hány orvos dolgozik az urológián...
2012. jún. 10. 19:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!