Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Nem merek elmenni urulógiára...

Nem merek elmenni urulógiára pedig már nagyon el kéne. Elég régóta van egy fél here nagyságú csomó a bal herém mellett ami olyan mintha ilyen giliszták lennének összegabalyodva benne és lenyúl egészen a herém aljáig?

Figyelt kérdés
Magán a heréken elváltozást nem észleltem, talán mintha jobb oldalt a mellékherém kicsit keményebb lenne. Annyiszor próbáltam már rávenni magam,de sose jön össze és nem jutok el az orvoshoz ,pedig el akarok menni. Attól félek,hogy kiderül,hogy hererákom van. Hogy vegyem rá magam és szerintetek mi lehet ez? 21F

2012. júl. 2. 20:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Visszér.


Arra nem gondoltál még, ha esetleg rákos lennél (ez alapján nem valószínű, de ha most azt mondják hogy semmi bajod, akkor úgysem mész el), akkor csak rontaná az életben maradás esélyét a halogatás?


Rengeteg olyan kis egészségügyi probléma van, amit a minél előbbi orvosi szemle és kezelés megoldana egyszerű módon is. Helyette viszont elbagatellizálják a dolgot, vagy halogatják amíg súlyosabbra nem fordul át, hogy utána már szükség legyen akár azonnali vagy komolyabb beavatkozásra is. Miközben már hetekkel-hónapokkal túl lennél a dolgon akkor, ha elmentél volna amikor tapasztalsz változást.

2012. júl. 2. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom ,hogy el kéne mennem..már annyiszor elindultam de mindig visszafordultam,nem szégyenlős vagyok,csak egyszerűen visszatart a félelem a hereráktól.
2012. júl. 2. 20:35
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezek alapján rajtad itt senki nem fog tudni segíteni, mert az elhatározás benned kell hogy létrejöjjön.


Más szemszögből: azzal, hogy nem veszel tudomást dolgokról, nem teszi őket meg nem történt dolgoknak, vagy nem létezőnek. A probléma adott, valós, és egyes esetekben csak rosszabb lesz, ha figyelmen kívül hagyod.


Ettől többet nem lehet mondani, és látszólag nincs is értelme. Ha nem mész el, akkor viszont éld úgy a napjaidat, hogy kizárod a dolgot, mert így még tudat alatt is stresszeled magad feleslegesen, ami csak több egészségügyi problémát generál.

2012. júl. 2. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

"Tudom ,hogy el kéne mennem..már annyiszor elindultam de mindig visszafordultam,nem szégyenlős vagyok,csak egyszerűen visszatart a félelem a hereráktól."


Ha hererák lenne, ezzel a mentalitással ítélnéd magad halálra. Tudom, nekem sajnos volt...

2012. júl. 2. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
neked milyen tuneteid voltak?
2012. júl. 2. 22:05
 6/9 anonim ***** válasza:
Nekem nagyon kevés tünetem volt. Derékfájás, de nem erős és nem is rendszeres, lent a gerincvégnél. És a bal herém keményebb lett egy kicsivel, mint a másik. Ennyi volt. Elhúztam jó darabig és utána hirtelen megdagadt a golyóm jó nagyra. Akkor mentem orvoshoz.
2012. júl. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Reggel kipattantam az ágyból és elmentem urulógushoz. Herevisszér tágulatot állapított meg,áttapogatott de én úgy éreztem nem alaposan. Rá is kérdeztem azt mondta nyugodjak meg nincs hererákom. Tapintással észrevette volna?
2012. júl. 3. 12:39
 8/9 anonim ***** válasza:
Észrevette volna, igen. Ha valami gyanús neki elküld ultrahangra.
2012. júl. 3. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ultrahangra elküldött és mondta,hogy utánna majd megbeszéljük a többit, július 23.-ra kaptam időpontot.
2012. júl. 3. 13:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!