Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Elköttetés? Kérhetem a beavatk...

Elköttetés? Kérhetem a beavatkozást ennyi idősen?

Figyelt kérdés

El akarom magam köttetni mivel rettegek attól, hogy gyermekem lesz. Nem akarok családot, félek az egésztől. Mennyire biztonságos a beavatkozás? Mik a mellékhatásai? TB támogatja? Barátnőmnek szóljak erről?


20/F


2012. júl. 6. 23:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

20 évesen ezt úgy elfelejtheted, ahogy van.

Nem fogja neked egy orvos sem megcsinálni.

2012. júl. 6. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
De miért nem? És ha fizetek nekik?
2012. júl. 6. 23:46
 3/13 sambora11 válasza:

Ez nagyon komoly dolog. Ne hamarkodd el!

Én is korodbeli (21) vagyok, és ugyanúgy nem szeretnék gyereket ahogy te. Sőt, nem is nagyon tervezem, több ok miatt sem. De nagy valószínűséggel 5-6 év múlva máshogy fogom gondolni. Ha elköttetnek, akkor azt már nem tudod visszacsinálni, szóval ezt felejtsd el szerintem.

2012. júl. 6. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Előtte spermabankba helyeznék el spermát és csak utána lenne esedékes a műtét, de nem akarom elhinni, hogy nincs egy megbízható urológus aki pénzért ne végezne egy ilyen rutinműveletet.
2012. júl. 6. 23:55
 5/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyan úgy, ahogy a nők, a férfiak is kérhetik a sterilizálást 18 éves kor után. Menj el egy urulógushoz, és kérdezd meg.
2012. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
már, ha urulógus foglalkozik vele..
2012. júl. 7. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

nem rutin mütét am van 150 ezered sperma bankra? enyi bélése évente és igen van mellék htas nem tutsz elélvezni

gondolkodj

2012. júl. 7. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Biztos hogy megcsinálja bármelyik urulógus.
2012. júl. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Eü törvényt kellene elolvasni....


"187. §445 (1) A nemző-, illetőleg fogamzásképességet megakadályozó művi meddővé tétel az érintett nő vagy férfi írásbeli kérelme alapján


a) tizennyolcadik életévét betöltött cselekvőképes és korlátozottan cselekvőképes,


b) a (7) bekezdésben foglalt feltételek teljesülése esetén tizennyolcadik életévét be nem töltött korlátozottan cselekvőképes, valamint


c) a 187/B. § szerinti esetben a cselekvőképtelen


személynél végezhető el.


(2) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató kijelölt orvosa a kérelmezőt szóban és írásban tájékoztatja a fogamzásgátlás - általa, illetve partnere által alkalmazható - egyéb lehetőségeiről, a beavatkozás jellegéről, lehetséges kockázatairól és következményeiről, a fogamzó-, illetve nemzőképesség helyreállításának esélyéről.


(3) A művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelem benyújtásakor az egészségügyi szolgáltató tájékoztatja továbbá a kérelmezőt arról, hogy amennyiben a kérelmező a művi meddővé tételre irányuló beavatkozás igénybevételére vonatkozó szándékát fenntartja - a (4) bekezdésben foglaltak kivételével -, a tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál történő ismételt megjelenése szükséges. Ha a kérelmező e tájékoztatást követő hat hónap elteltével az egészségügyi szolgáltatónál megjelenik és nyilatkozik arról, hogy a művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmét fenntartja, a beavatkozás elvégzésére az ettől az időponttól számított hat hónap elteltével kerülhet sor, kivéve, ha a kérelem fenntartásáról szóló nyilatkozat megtételét követően a beavatkozás soron kívüli elvégzését szülészeti vagy más műtéti esemény lehetővé teszi.


(4) A (3) bekezdésben foglalt rendelkezéseket a huszonhatodik életévet betöltött kérelmező tekintetében úgy kell alkalmazni, hogy a kérelmezőnek a tájékoztatását követő három hónap elteltével kell ismételten megjelennie az egészségügyi szolgáltatónál, és a megjelenését követő három hónap elteltével kerülhet sor a beavatkozás elvégzésére.


(5) Amennyiben a beavatkozás korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy művi meddővé tételére irányul, a (2)-(4) bekezdés szerinti tájékoztatás a korlátozottan cselekvőképes, illetőleg cselekvőképtelen személy számára a cselekvőképességet korlátozó, illetve kizáró ok jellegének figyelembevételével, az érintett személy által értelmezhető módon történik.


(6) A művi meddővé tétel iránti kérelmet közokiratban vagy teljes bizonyító erejű magánokiratban kell előterjeszteni.


(7) Egészségügyi indokból kerül sor a beavatkozás elvégzésére akkor, ha szakorvos véleménye alapján


a) a terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné, vagy a terhességből születendő gyermek orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban szenvedne, és


b) más fogamzásgátlási módszer alkalmazása nem lehetséges vagy egészségügyi okból nem javasolható.


(8)446 A (7) bekezdés szerinti egészségügyi indokból végzett beavatkozás esetén a (3)-(4) bekezdés rendelkezéseit nem kell alkalmazni.


187/A. §447 (1) Korlátozottan cselekvőképes személy kérelmező művi meddővé tétel elvégzése iránti kérelmének érvényességéhez a gyámhatóság hozzájárulása és


a) törvényes képviselője vagy


b) a korlátozottan cselekvőképes személy által cselekvőképesként a 16. § (1) bekezdésének a) pontja alapján megnevezett személy


hozzájárulása szükséges.


(2) A gyámhatóság a hozzájárulás megadása előtt vizsgálja, hogy a korlátozottan cselekvőképes személy kérelme akaratával egyező-e, így különösen azt, hogy a korlátozottan cselekvőképes személy és törvényes képviselője között fennáll-e érdekellentét, továbbá azt, hogy a korlátozottan cselekvőképes személy tisztában van-e a döntése következményeivel.


(3)448 Ha a korlátozottan cselekvőképes személy kérelme ellenére a törvényes képviselő vagy a gyámhatóság a beavatkozás elvégzéséhez nem járul hozzá, a kérelmező a Fővárosi Törvényszéknél keresetet indíthat a jognyilatkozat vagy a jognyilatkozatok pótlása iránt.


(4) A bíróság a kérelemről nemperes eljárásban, a kérelmező és a törvényes képviselő, illetve a gyámhatóság meghallgatását követően, harminc napon belül határoz. A bíróság a jognyilatkozatot abban az esetben pótolja, ha a művi meddővé tétel elvégzése a kérelmező érdekét - figyelembe véve különösen a kérelmező egészségügyi, személyi és családi körülményeit - nem sérti.


(5) A bíróság határozata ellen annak közlésétől számított tizenöt napon belül terjeszthető elő fellebbezés. A határozat ellen felülvizsgálatnak nincs helye.


(6) Ha a korlátozottan cselekvőképes személy művi meddővé tételére irányuló kérelem érvényességéhez szükséges jognyilatkozatot a bíróság pótolja, a 187. § (3) és (4) bekezdése szerinti várakozási idő a bíróság határozatának jogerőre emelkedésétől kezdődik.


(7) Amennyiben az (1) bekezdés szerinti kérelmet az (1) bekezdés a) pontjában meghatározott személy nyújtja be, úgy annak érvényességéhez a korlátozottan cselekvőképes személy egyetértése szükséges.


(8) Amennyiben a korlátozottan cselekvőképes személy egészségügyi okból kéri a művi meddővé tétel elvégzését, az (1)-(6) bekezdésben foglalt rendelkezéseket nem kell alkalmazni, az (1) bekezdés a)-b) pontjában megjelölt személyeket azonban a beavatkozás elvégzéséről, és annak indokairól a beavatkozás megkezdését megelőzően tájékoztatni kell. A tájékoztatás megtörténtéig a beavatkozás nem végezhető el.


187/B. §449 (1) Cselekvőképtelen személy művi meddővé tételére irányuló beavatkozás kizárólag jogerős bírósági határozat alapján, a fogamzóképesség elérését követően végezhető el.


(2)450 A cselekvőképtelen személy művi meddővé tételének engedélyezése iránt az érintett személy törvényes képviselője - tizennyolcadik életévét be nem töltött cselekvőképtelen személy esetében a gyámhatósággal együttesen - indíthat keresetet a Fővárosi Törvényszéknél.


(3) A bíróság a kérelemről nemperes eljárásban a cselekvőképtelen személy, a törvényes képviselő, valamint a gyámhatóság meghallgatását követően, harminc napon belül határoz.


(4) A bíróság a cselekvőképtelen személy művi meddővé tételére irányuló beavatkozás elvégzését akkor engedélyezi, ha más fogamzásgátlási módszer alkalmazása nem lehetséges vagy egészségügyi okból nem javasolható, és


a) a cselekvőképtelen személy gyermek felnevelésére nem képes, és a beavatkozás elvégzése a cselekvőképtelen személy akaratával megegyezik,


b) a terhességből születendő gyermek orvosilag valószínűsíthetően súlyos fogyatékosságban szenvedne, és a beavatkozás elvégzése a cselekvőképtelen személy akaratával nem ellenkezik, vagy


c) a bekövetkező terhesség a nő életét, testi épségét, egészségét közvetlenül veszélyeztetné.


(5) A bíróság határozata ellen annak közlésétől számított tizenöt napon belül terjeszthető elő fellebbezés. A határozat ellen felülvizsgálatnak nincs helye."

2012. júl. 7. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
jogszabály szerint akkor kérhetem, mert teljes mértékben cselekvőképes nagykorú személy vagyok
2012. júl. 8. 01:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!