Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Az ortopédiáról ezeket a...

Az ortopédiáról ezeket a leleteket kaptam (gerincferdülésem van) szerintetek ez milyen súlyos? Fájni fog felnőttként a hátam? 18f

Figyelt kérdés

Kissé fokozott háti kyphosis, itt gerincmozgás elmarad.

Jobbra convex felső háti, balra convex középső-alső háti és ágyéki scoliosis torsioval.


mostani röntgen felvétel : scoliosis mértéke nem változott, a háti kyphosis kissé csökkent, lumbalis lordosis megtartott.


Bocs ha rossz kategóriába írtam. Köszi


2013. márc. 29. 13:14
 1/3 anonim válasza:

Gyógyúszás: hátúszás ezerrel, mellúszás is kb. ennyiszer :D

(kifejezetten erre specializálódtam, gyógyúszóoktató vagyok)

Ez még csak rosszabbodni fog tehát inkább küszöböld ki. menj úszni !

2013. márc. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ilyen kérdéseket az orvosnak kellene feltenni . De vidd el

a leletet a háziorvosnak,az is többet mond róla ,mit itt .

Alapból is tanulták ezt .

2013. márc. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első "szakembernek" üzenném, hogy 18 évesen azért nagy változás már nem várható. Nem lehet túl súlyos sem, mert akkor ráírták volna a fokértéket a leletre. Amúgy halkan jegyzem meg, hogy a gyógyúszás hatást megvizsgálták már és nem sikerült bizonyítani, hogy hatna gerincferdülés esetén. Ha már szakemberként próbálsz válaszolni, nem ártana, ha tényleg értenél is hozzá.

Kedves kérdező: ha enyhe fokú a scoliosisod, akkor nem valószínű, hogy fájni fog a hátad később, de mindenképpen jó lenne konzultálnod egy erre szakosodott szakemberrel (gyógytornász, orvos).

2013. márc. 30. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!