Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület.13 éves vagyok...

Fitymaszűkület.13 éves vagyok és fitymaszűkületem van. Minden doki mást mond valamelyik teljes körülmetélést tanácsol valaki meg csak melegvizet és kenőcsöket. Ez súlyos? Ha igen és körülmetélés kell akkor azzal lehet élni? A műtét kockázatos?

Figyelt kérdés

Fürdéskor lejön a makkomrol könnyen a fityma de az alá már nem.

Ez mennyire súlyos?



2013. júl. 7. 22:22
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
40%

64%-os megnéztem a belinkelt videokat,te nem vagy teljesen egészséges ha ilyenket nézel,semmi érzéstelenítés,és üvöltöttek a gyerekek,több video is van fennt,ha szereinted az normális,hogy egy szülő az egészséges gyerekét,akinek nincs szükület érzéstelenítő nélkül kiteszi ilyen műtétnek normális,akkor veled baj van,kíváncsi lennék mit szólnál hozzá te,ha érzéstelenítés nélkül neked esnének egy ollóval,szerintem mindjárt más vélemnyen lennél.Durva.


De a kérdező mivel kiskorú nem tudja megnézni,úgyan is az életkort igazolni kell,tehát valami új email címet kellene létrehoznia neki,hogy megnézhesse.


13 éves kissrácnak ha meg mint írtad le tudod húzni a fitymád a makkról akkor nyugi nem kell körülmetélni.

2013. júl. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
33%
Nyugi a kenőcs és a fitymaplasztika is segíthet ilyen enyhe szükületnél mit amin neked van.17 éves volt az ismerősőm amikor el kezdte tornáztatni a fitymáját mert kicsit feszült és tejesen helyre jött neki.CSak súlyos szükületnél kell metélni.A metélés gyógyulási ideje is sok és fájdalmas is.Szépen kenegesd kitartóan és tornáztasd fitymád.
2013. júl. 20. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
20%
Nem csak súlyos, hanem relatív fitymaszűkületnél is javasolt a körülmetélés. A relatív fitymaszűkület azt jelenti, hogy a fitya alapálapotban könnyen hátrahúzható, de merev állapotban megszorul, nehezebben jön le a makkról. Sőt, nagyon sokan levégeztetik akörülmetélés mindenféle orvosi indok nélkül is, akár csecsemőkorban, akár kisgyerekeknél, de felnőtt korban is, mert számos előnye van, nem csak a férfiak, hanem a partnerük számára is!
2013. júl. 22. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
46%

Azt ajánlom, látatlanban senkinek a véleményére ne adj, főleg ne olyanokéra, akik akár saját, akár mások példáján keresztül próbálnak rábeszélni a metélésre, akár közhelyekkel leáltalánosítva hízelegnek, hogy a nők mennyire imádják, kedves Kérdező! Ez változó, és aki ezt állítja, az mindössze ő maga = 1 fő, 1 vélemény! A másik ember nem te vagy, mindenki másként néz ki, mindenkinek más a szűkülete is, és ami az egyik embernél bevált, nem biztos, hogy ugyanaz nálad vagy másvalakinél is be fog.


Csak szakavatott embernek mutasd meg a szűkületedet, vagy olyasvalakinek, akiben úgy érzed megbízhatsz, és nem befolyásol téged semerre, amerre te azt nem akarod, ugyanakkor reprezentatív!

Hogy mennyire kiszolgáltatott vagy akár az itteni véleményeknek, akár az orvosok kényének-kedvének, mások szeszélyeinek, egy kis keresés után találtam rá erre a topikra. Aki ezeket leírta, benne megbízhatsz, sokaknak segített már, és nem fog befolyásolni! Talán neked is segít, ha megkéred...


http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__ferfiak-egeszsege__4..

2013. júl. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
12%

Ijesztő, hogy egyesek évekig képesek itt lenni és figyelnia kérdéseket és közben egyértelműen hamis információkkal ellátni azokat, akik bajban vannak és segítségre várnak, főleg ilyen - szó szerint - húsba vágó témában :(


Itt van pl egy nő, aki boldog-boldogtalannak ajánlgatja azt, hogy vágassa le az egész fitymáját. Tudva, hogy minden műtét vágással kezdődik és heggel végződik, kicsit hátborzongató, hogy ő ezt simán bevállalja.... de hát nem róla van szó, hanem idegenekről, akik elé ő soha nem fog odaállni és vállalni a felelősséget, ha valami balul üt ki.



És közben összevissza hazudik, a neten azért ezt nem lehet csak úgy, hiszen itt utána lehet menni a dolgoknak:


"A fitymaszűkületet sem a "melegvíz", sem a tornáztatás, sem a csodakenőcsök nem fogják megoldani."


Itt van egy csomó kérdés, ahol rengetegen leírták, hogy sok esetben, enyhe szűkületeknél igenis működik ez. Az orvosok nem véletlenül ajánlják az anyukáknak, enyhe esetekben.


"Sőt, a bevagdosás sem, mert lehet, hogy egy ideig jó lesz, de aztán újra be fog szűkülni."


Ez se igaz. Aki cukorbeteg, annak durván tönkremehet a fitymája. Minden más esetben, ha jól csinálják a bemetszést, részleges metélést, akkor az utána teljesen jól működik.


"Az orvosi álláspont egységes: a fitymaszűkület megoldása a körülmetélés, ahol a fityma eltávolításra kerül."


Hazugság: ha így lenne, nem olvasnánk egy csomó jól sikerült műtétet, ahol bemetszéssel, plasztikával, részleges metéléssel élethossziglan tartó jó eredményt értek el.


"Nem súlyos, az emberiség kb 30 %-a ilyen nemiszervvel rendelkezik."


Nem igaz. A férfiak a világon több, mint 85%-ban nem körülmetéltek. Azokon a helyeken, ahol egészségügyi okokból csinálják, egyre csökken az érdeklődés iránta (pl USA) a sok baleset miatt, ami sokszor csak felnőtt korban jön elő.

Dr Spock se ajánlja, ez azért jelenthet valamit...


"A műtét kisműtét, teljes érzéstelenítésben, ambulánsan végzik, kockázata minimális."


Nem igaz. A kockázat már az altatás miatt is nagy, nem érdemes vállalni, ha nem muszáj.

Nekem is nagyon ronda lett és nem lehet utólag korrigálni. Tudom, hogy miről beszélek. Igenis kockázatos.


"Majd ha lesz barátnőd büszke lesz arra, hogy Neked ilyen! :-)"


Nekem eddig senki nem volt büszke rá, sőt....

2013. aug. 25. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
63%

Szevasz!

Sokan, sokfélét, ijesztőt írnak, persze minden férfi nemű fél és tart a műtéttől a dolog természetétől és a legkényesebb testrésztől lévén szó..

A szükület olyan fokú volt, hogy már csak tühegynyi volt a nyílás az elején.

Engem is utolért jócskán meglett férfiként de sok hónap után vettem egy nagy levegőt (többször) és urológushoz mentem.

Műtétet javasolt (nem kellett meggyőzni, hogy más megoldás nincs), elfogadtam.

Maga a műtét: csupán helyi érzéstelenítés volt, az két tűszúrás, nem bagatellizálom a dolgot, de simán kibírható, persze erre lelkileg készül az ember, semmi vész. Ennyi volt a fájdalom. Érzed persze, hogy "matatnak", de összesen annyi.

A körülmetélés részleges volt, ami annyit jelent, nyugalomban teljesen fedi, izgalmi állapotban persze már nem, de akkor már nem is fontos.

Reggel bementem, este kontroll (nem vérez-e rendellenesen) aztán haza, volt még egy átkötés, összesen ennyi.

Utasítás szerint én kötöttem át, fertőtlenítővel kenegettem.

Makkom sok hónap után láttam, túlélte a "sötétséget", gyulladás nem volt, olyan lett,mint "ujkorában"..

Persze érzékeny volt műtét után, fájdalom nem volt.

Pénteken csinálták, hétfőn már dolgoztam, kollégáim nem is tudtak róla.

Ha műteni kell, ha lehet, ragaszkodj a részlegeshez.

2013. aug. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
68%
Előzömhöz: a varrat felszívódo volt, nem kellett kiszedni, ami picit fáj, más , apró mütétek kapcsán tudom.
2013. aug. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
31%

Ki beszél itt altatási kockázatról? Valamit nagyon nem értesz. A körülmetélésnél nem altatnak, mert felesleges.

A statisztikák kapcsán szintén nagyot tévedsz sőt amerikában ismét kimondták, hogy a körülmetélés előnyei meghaladják a kockázatot, azaz érdemes megcsináltatni!

2013. aug. 26. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
45%

Kedves kérdező, legtöbb esetben megkérdezik, hogy altatásban akarja-e az ember azt, hogy lecsonkolják a fitymáját. A legtöbben erre igent mondanak. 13 évesen még valószínűbb, hogy altatni fognak. Bár én nem az altatást tartom durvának, hanem magát a csonkítást, amit én is elszenvedtem, így tudom, hogy miről beszélek.


Az USA-ban egyre kevésbé hajlandóak fizetni a biztosítók a körülmetélést, csecsemőkori körülmetélések egyre kevesebbszer fordulnak elő, egyre kisebb az igény rá.


Ha valaki szakemberekre kíváncsi, érdemes megnézni az AAP (amerikai orvosok egyesülete) állásfoglalását, ahol egyértelműen kimondták, hogy nem éri meg a kockázatot, nem ajánlják, valamint valódi nőknek, igazi anyukáknak nyilván sokat mond DR SPOCK neve, aki nagyon értett ahhoz, amit csinált, sokáig támogatta a körülmetélést, azonban később, amikor már sok hozzám hasonló elfuserált esetet látott, rájött, hogy nem éri meg a kockázat.


Nem tudom, hogy kinek a véleménye fontosabb, Dr Spock gyermekorvos véleménye, vagy az ismeretlen körülmetélésfétisben szenvedő, hajnalban fiatal srácokat csonkolásról győzködő betegek véleménye.... én nem az utóbbira szavazok.

2013. aug. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


Sajnos közben kiderült hogy van egy bőrbetegségem is ezért muszály körülmetélni.

Arra tudtok példát mondani hogy elrontották?

Ha igen akkor mi van? :/

A műtét után mikor tudok újra sportolni/iskolba menni?

2013. szept. 16. 20:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!