Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Menyire fájdalmas a teljes...

Menyire fájdalmas a teljes körülmetélés?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra gondolok hogy mit érzek a műtét közben! (csak elérzéstelenítenek) Semmit nem fogok egyáltalán érezni vagy azt fogom hogy csinálnak ott valamit? Tanácsokat szivesen fogadok!
2013. szept. 3. 19:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
18 éves kor alatt,altatásban csinálják,mert fiatal koruak vagytok.Semmit nem is tudsz az egészről,.Csak azt mondják sikeresen készen vagyunk.A kellemetlen dolgok utána jönnek .
2013. szept. 3. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
41%

Hali!


Az nem tesz semmit, ha 18 éves kor alatt vagy. Ez egy tévhit. A legkisebbeknél is van úgy, hogy csak elérzéstelenítenek, olyankor a szülő is jelen van. Serdülőkortól már nem annyira jellemző az altatás, hisz itt az elsődleges kérdés, hogy

> a szervezet milyen anaestheticumokat [ejtsd: anesztétikumokat], narkoticumokat (érzéstelenítő szereket, kábító, bódító 6ású szereket, [ejtsd: narkotikumokat]) tolerál?

> az illető mennyire képes uralkodni a viselkedésén, fájdalomküszöbén, mennyire beszámít6ó?

> az illető mennyire nyugtalan, mennyire fél?

...és nem utolsósorban, hogy...

> az illető MIT SZERETNE!?


Érzésteleníteni többféleképpen le7.

1.) Érzéstelenítő spray + gél alkalmazásával.

2.) Érzéstelenítő szert (anaestheticumot) tartalmazó injekcióval localis ([lokális], helyi) befecskendezésével. (itt: a pénisz töve, makk húgycsőnyíláshoz, fitymafék közeli részéhez)

3.) Epidurális (gerincbe adott) érzéstelenítéssel.

4.) Altatással.


Ha jó az érzéstelenítés, akkor SEMMIT nem érzel, csak azt, ahogyan az adott anaestheticumot lokálisan injektálják, azaz, helyileg befecskendezik. Ha vizezik, vagy rossz minőségű narkotikumot használnak (mint pl. a miskolci kórházból érkezett legfrissebben ilyen visszajelzés több felől is, ahogy régebben a debreceni Klinikákon is volt nem1x ilyen probléma már...), vagy a beadott anyag nem elég erős, ill. túl keveset adnak a megfelelő mennyiségből, akkor legrosszabb esetben akár MINDENT érezni fogsz az egészből.

!!! Ilyen esetben NEM SZABAD FÉLELEMBŐL CSENDBEN MARADNI, AZONNAL SZÓLNI KELL, s kérni több érzéstelenítőt, ill. ragaszkodni kell

>> a műtét félbeszakításához,

>> azonnali eloldozáshoz, és...

>> a szabad lábon történő távozáshoz,

...elsősorban a kórház vezetőségéhez azonnal az eset után, majd a betegjogi képviselőkhöz, akik segítenek érvényesíteni a személyi méltóságod megőrzéséhez való jogaidat.

>> [link]

((!!!) Az orvosok javarésze uis NEM VÁLLAL GARANCIÁT a munkájára, NE BÍZZ EBBEN, MERT CSALÓDNI FOGSZ!!! HA A DOKI ELRONTJA a műtétedet (=műhiba), ÉS TE NEM VAGY RÉSEN, NEM TUDOD MIT KELL CSINÁLNI, AKKOR AZ EGÉSZ ÚGY MARAD ÉLETED VÉGÉIG, s te nem te7sz ellene semmit, ha akkor nem vagy észnél! ((8-o )


˙

Szerencsés esetben te csak annyit érzel, hogy az egész terület -- amit beinjekcióztak -- teljesen lezsibbad, elhidegül, és hogy ott vmit bizergálnak, matatnak, de semmi egyebet. Hall6sz hangokat, érez7sz szagokat az egészből (főleg, ha elektrokauterrel, VAGY lézerrel műttenek...), látni semmit nem fogsz látni, mert a területtől elizolálják (elszigetelnek) a fejedet, hogy ne lát6sd, mit művelnek ott lent.


Utána lex majd xar, amikor széép lassan az egész terület "felolvad" és majd megint mindent érzel.


˙

Üdv: EE

2013. szept. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
52%
Az injekció kicsit fájhat, inkább kellemetlennek mondanám. Műtét közben 1-2x éreztem szúró fájdalmat, de akkor nyílván szólni kell. Utána nem éreztem semmit. A vágásból nem is fogsz igazán. A varrást lehet érezni egy kicsit a végén, de azt is ki lehet bírni, nem vészes annyira. A műtét miatt ne aggódj, inkább figyelj oda nagyon a műtét utáni gyógyulásra !
2013. szept. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
20%

2 es nálatok lehet ugy van ahogy irod,

Nálunk meg úgy ,ahogy én írtam .Biztos forrásból tudom

2013. szept. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld kezecske!
2013. szept. 4. 23:47
 6/11 anonim válasza:
27%

Nekem kettő műtétem is volt, mindegyik helyi érzéstelenítésben történt. (Az elsőnél voltam 26) Igazából csak az érzéstelenítőt éreztem,

vagyis a szúrást, utána semmit, zsibbadt az egész, esetleg annyi, hogy matatnak ott, de szerencsére semmi fájdalom.

Tanács a műtétet követő napokra, ahogy nálam "bevált":

Naponta cseréltem a kötést, szerencsére egyszer sem ragadt a sebhez. (Ha mégis, akkor csak langyos vízzel kell áztatni).

Új kötés előtt kicsit betadinos vattával letörölni, majd jöhet egy kis géz, és van egy jó cucc, Peha Haft néven fut,

rugalmas, hálós kötszer rögzítő. Jól tart, és könnyű levenni is, gyakorlatilag egy 10-15 centis darabka elég belőle.


Jó tanács: jó orvost válassz, ez a lényeg! Semmiképp ne az anyagi oldalát nézd, ha egyszer elrontják, akkor utólag hiába bánod...

Dr. Fekete Ferencet nyugodt szívvel ajánlom. Barátságos, gyorsan és fájdalommentesen csinálja a dolgát.

Nem hagyományos szikével dolgozik, hanem elektromossal, ami el is süti az apró hajszálereket, így semmi utóvérzés nem volt.

Nagyon vékony, felszívódó / kieső varratokat rakott be, nem külön-külön csomózva, hanem körbefutó varrattal. Nincs nyoma a varratnak,

csak egy nagyon vékony hegvonal maradt körbe.

2013. szept. 6. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
16%

@ #6-os (előző):


>>>>> OFF: >>>>>

"Nem hagyományos szikével dolgozik, hanem elektromossal, ami el is süti az apró hajszálereket, így semmi utóvérzés nem volt."

...

"Nagyon vékony, felszívódó / kieső varratokat rakott be, nem külön-külön csomózva, hanem körbefutó "

_ Az általad említett magánurológusról köztudott, hogy a praxisában lézerrel dolgozik. Eddig még senkitől sem hallottam volna, hogy elektrokauteressel is végez TKM-et, ami viszont sebzést hagy maga után, ez logikusan megmagyarázza a varratok beültetését, de mivel a CO2-lézer az forraszt, és sebet nem hagy, így sehogy nem áll össze az, hogy akkor minek helyezett be AKÁRMILYEN varratokat, AKÁRMILYEN módon?


ELEKTROKAUTER:

_ összehegesztett sebet hagy maga után, amely utána könnyen felreped7, ezért varrat beültetése javasolt.

CO2-LÉZER:

_ összeFORRASZTJA a bőrt, így seb nem marad utána, ami felrepedjen, így összefogó varrat beültetése sem szükséges.


_ Na most akkor itt hogy is volt?

_ Minek kellett neked KÉT TKM? (Mind2 TKM volt??) :-o


˙

"Jó tanács: jó orvost válassz, ez a lényeg! Semmiképp ne az anyagi oldalát nézd, ha egyszer elrontják, akkor utólag hiába bánod..."

_ Ez a tanács önmagában így kevés, mert ha az orvos csak a sajátját fújja, és nem azt hajtja végre eme ambuláns, nem kötelező beavatkozásnál, amit a beteg kér/szeretne, akkor a munkája hiába "professzionell", ha a páciens nem, vagy csak keserédesen tud örülni neki, mivel nem az ő akaratát teljesítette, hanem a saját akaratát erőltette rá másra.

A dokidról -- akit javasoltál -- az általad is említett pozitívumok mellett kaptam elég negatív visszajelzéseket is olyanoktól, akik csupán RKM-et szerettek volna, de a doki -- mivel erősen metélés-párti, így -- TKM-et csinált, vagy rábeszélt másokat, hogy 1xű fitymafék-átvágás mellett csináltassák meg akkor már "rendesen" a fütykösüket, ami további szép nagy summát jelentett a buxájába uakkor. Na most ha az orvos befolyással irányítja az embereket vmifelé tudatosan, főleg egy félénk, tudatlan, esetleg introvertált srác esetében nem biztos, hogy pozitív végkifejletet szül! :-o


Arról nem is beszélve, hogy láttam és személyesen is szemügyre vettem már olyan általa lelézerezett fitymaféket, amely után az illető engem keresett meg, hogy ajánljak már vmit, mert az a fitymafék hiába lett leszedve, úgy forrasztotta neki a doki, hogy az ott még mindig feszül, mintha fék lenne. aztán visszament, a dokitok azt mta neki, minden rendben van, de ő CSAK érezte, h. az ott nincs rendben megcsinálva, pedig azt én is olvastam az oldalán, hogy ő -- azon KEVÉS ORVOS egyike, aki --vállal garanciát a munkájára.

<<<<< :ON <<<<<


Üdv: EE

2013. szept. 6. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
0%

Az első műtét után túl sok felesleg marad, nagyon ronda varratokkal, "hagyományos" szike, olló,

cérna, minden varrat egyesével összecsomózva- nem érdekel a pontos latin / angol megnevezése :-)


Ha neveket említünk, akkor legyen: Dr. Rosta Gáborról van szó, Sopronban, a magánrendelésén végezte az első,

eltávolító "műtétet". Ha az előző hozzászólásban nem voltam egész érthető, akkor elnézést kérek.

A második műtét nyilván korrekciós műtét volt, a fölösleges bőr, és a ronda hegek eltávolítása volt a cél,

ami az én elvárásaimnak megfelelően történt, de szerintem ez logikus, egy laikus számára is.


Engem nem kellett rábeszélni semmire, megmondtam neki mit szeretnék, és ő azt csinálta.

Nem akarok szólni se mellette, se ellene. A saját tapasztalataimat írtam le.


CO2 lézer: pontosan tudom, hogy működik, mit csinál, többek között lézerek javításával is foglalkozok,

de ebbe ne menjünk bele.


A második műtétem előtt elég sok pozitív visszajelzést olvastam Fekete úrról, ezért választottam őt,

ezért nem telefonáltam végig fél országot, hogy ki dolgozik lézerrel. Akkoriban nem is nagyon olvastam a lézerek

sebészeti felhasználásáról.


Kit tisztelhetek a kedves válaszoló személyében, ha megkérdezhetem? Gyors következtetéseim alapján Ön is szakmabeli.


Szép napot!

2013. szept. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Hat nem tudom ki mit tud de ez a Fekete doktor nekem nem volt meggyozo kicsit se
2013. szept. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
8%

@ #8-as hszóló:


"Az első műtét után túl sok felesleg marad, nagyon ronda varratokkal, "hagyományos" szike, olló,

cérna, minden varrat egyesével összecsomózva- nem érdekel a pontos latin / angol megnevezése :-)"

_ Hát igen, nem ismerjük az orvosokat, sok esetben ezért is nem megfelelően választjuk meg az orvosunkat, aki műt.


"Engem nem kellett rábeszélni semmire, megmondtam neki mit szeretnék, és ő azt csinálta.

Nem akarok szólni se mellette, se ellene. A saját tapasztalataimat írtam le."

_ Nyilván te nem az a típus vagy, aki nem tudja mit akar. A másik dolog, te már eleve TKM-elve voltál, csak rosszul így korrekciós műtétre volt szükség, ez nem is kérdés. Azonban a doki az eddigi visszajelzések javarészének tükrében erősen metéléspárti, ergo, neki nincs ellenére egy elcsexett TKM-et széppé varázsolni. Hogy mit csinált és miből, (milyen volt a kiindulási állapot, milyen lett/volt az első műtét utáni hetekben folyamatosan nyomonkövetett állapot, majd a végeredmény, ezt csakis és kizárólag összehasonlító fényképek alapján le7 viszonyítani 1máshoz, amire viszont sajna sokan nem is gondolnak, amikből később márpedig -- akár saját, akár segítő részéről -- FONTOS LENNE visszakövetni az eseményeket, ez saját tapasztalat! :-o

A másik, amire nem gondolnak sokan, hogy NEM MŰTÉT UTÁN kell segítséget kérni a terv megvalósításához, HANEM ELŐTTE! Sokszor van vki, aki megkeres >>priviben, hogy ilyen-olyan műtét után van, ezt meg az csinálták, ilyen meg olyan lett a fütyi, mit tudnának csinálni, hogy ne legyen csúnya!?


"A második műtétem előtt elég sok pozitív visszajelzést olvastam Fekete úrról, ezért választottam őt,

ezért nem telefonáltam végig fél országot, hogy ki dolgozik lézerrel. Akkoriban nem is nagyon olvastam a lézerek sebészeti felhasználásáról."

_ Pedig a lézer már egy ideje bizony jelen van már az orvostudományban, és van, ahol TB-re is elér7ő. Aki veszi a fáradságot, és visszajelez erről pl. felém is, -- nem pedig teli pocakkal, jóllakottan baxik a többire, csak mer' ő megtalálta, másnak meg ne le7sen könnyű -- hogy merre van olyan doki, aki...

> PRAKTIKUSAN, ESZTÉTIKUSAN, JÓL DOLGOZIK...

> LÉZERREL DOLGOZIK...

...úgy pl. ha engem megkérdeznek, én is fogok tudni segíteni a segélykérőnek, mert van, aki visszajelez. De ha a többség ehhez lusta... akkor én is mondjuk mit csináljak? :-o


Megfelelő orvosválasztás érdekében van úgy, hogy több dokit is fel kell keresni, és a drótot le kell adni a többi felé...én is ezt teszem, ha visszajeleznek felém. Innen értesültem számos helyről, embertől arról, amit Fekete doki csinál, és igencsak aggályos, emiatt nem helyeslem, azt sem, hogy annak érdekében, hogy bizniszét még jobban felfuttassa, és hogy a teljes körülmetélést még jobban népszerűsítse, kisajátította magának a fitymaszűkület domain-t, amelynek márpedig nem ez, hanem a fitymaszűkület ÖSSZES le7séges megoldását reprezentatívan, elfogulatlanul ismertetni, bemutatni, prezentálnia kellene haszonszerzési cél nélkül! Nem véletlenül ajánlják őt annyira az index-fórumon is a metéltek háremében... >:-o


˙


¤×¤ ×¤× ¤×¤

"Kit tisztelhetek a kedves válaszoló személyében, ha megkérdezhetem? Gyors következtetéseim alapján Ön is szakmabeli."

_ Rólam annyi tud6ó itt, hogy nem vagyok orvos, azonban rendelkezem egészségügyi végzettséggel, valamint lelkisegélyes gyakorlattal, azonban a kényes férfikérdések témaköre spontán jött, nem efelé orientálódik a szakképzettségem. De most már évek teltek el, hogy ucsak spontán rátaláltam a GyK-fórumra, és próbáltam rendet rakni a káoszban, vmint segíteni azoknak, akik bajban vannak, és normál esetben nem mernének segítséget kérni, ehhez szeretnék nekik kezdőlökést adni. Gondolkod6tam volna úgy is anno, hogy ezzel a témával milyen ciki, mennyire gáz foglalkozni, mégiscsak férfi nemi dolgokról van szó javarészt, sokan így is megkérdőjelezték akár itt is tisztességemet, de ha a nők képesek arra, hogy megcsevegjék 1más közt intim kérdéseiket, belső problémáikat, akkor mi férfiak MIÉRT NE LENNÉNK KÉPESEK UERRE? AZÉRT MERT A CSAJOKNÁL OKÉS, NÁLUNK MEG BUZ'ISÁG??? :-o


Mi emberek sajna tele vagyunk felszínességgel, fals sztereotípiákkal önmagunkról, 1másról, és amíg így állunk hozzá dolgokhoz, addig sosem fogjuk igazán kiismerni önmagunkat, mindig MÁSOK ELVÁRÁSAINAK, HÜLYESÉGEINEK, SZABÁLYAINAK AKARNÁNK MEGFELELNI, EZ pedig ÍGY NINCS JÓL! :-o


Egy ideig magam is így gkodtam, aztán a kezdeti sikerek, a segélykérők, sokszor akár csak ismeretlen rám>>privizők is arra biztattak, hogy van ezt értelme csinálni, hogy KELL EZT VKINEK CSINÁLNI, MERT SZÜKSÉG VAN VKIRE, AKI SEGÍT! Én ezért csinálom, és amíg az emberek éreztetik velem, érzékeltetik, hogy jó az, amit csinálok, és hogy szükség van rá(m), addig csinálni is fogom, mert az emberek .b.í.z.n.a.k. bennem. :-)


˙

Üdv: EE

2013. szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!