Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fertőző-e a mellékhere gyulladás?

Fertőző-e a mellékhere gyulladás?

Figyelt kérdés

2013. dec. 25. 20:49
 1/9 anonim ***** válasza:
Ez másokra nem fertőző,de ki kell kezelni .
2013. dec. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Én úgy tudom nem fertőző, de ha az van nagyon hosszú idő alatt gyógyúl.
2013. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Többféle fertőzés okozhat mellékhere gyulladást. Ez már egy alapbetegség szövődménye, tehát nem egyből mellékhere gyulladása lesz annak, aki elkapja a kiváltó kórt.
2013. dec. 25. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Ez nem fertőző ,nem úgy kell érteni mint egy fertőző nemi betegséget,vagy éppen egy rubeolát .Szövődményei meg minden betegségnek lehetnek .Mellékhere gyulladást nem lehet másnak átadni,főleg nőknek nem .Ugye ezt már nem kell magyaráznom.
2013. dec. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ja, csak pl. mumpsz vagy chlamydiás megbetegedés is okozhat mellékhere gyulladást. És mindkettő fertőz.
2013. dec. 25. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
86%

Mivel az ondó egyik alkotó eleme a mellékhere váladéka és ha bakteriális gyulladás van akkor fertőzheti a hüvelyt.

De egyébként nem fertőz.

2013. dec. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Bocs 6 os, a mellékheréknek sosem volt mellék terméke,és semmilyen váladéka sem. Az előtte válaszhoz,a mumsz nem a mellékheréktől van,és itt is a mumsznak van szövődménye ,és nem fordítva .
2013. dec. 25. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
És szerinted én mit írtam, kedves 7-es? Egyébként a hímivarsejtek a mellékherében tárolódnak, tehát onnan is ürül a váladék. Pl. véres ondó tipikus tünete a here ill. a mellékhere gyulladásnak.
2013. dec. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"A férfiak ondójában (sperma) a hímivarsejtek (spermium) száma milliliterenként 20-60 millió között van. Ez képezi a sperma sejtes állományát, a teljes sperma tömegének mindössze 0,5 százalékát. Ebből egyébként jó esetben sem az összes spermium, inkább csak 80 százalékuk vagy annál is kevesebb életképes.

A sperma maradék 95 százaléka a spermaplazma, amely különböző járulékos nemi mirigyek váladékának elegye. Pontos összetételét tekintve 3-5 százaléka keletkezik csupán a herében és a mellékherében, 45-80 százaléka az ondóhólyagban, 10-30 százaléka a prosztatában és 2-5 százaléka a Cowper-féle mirigyekben. "

2013. dec. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!