Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Ha elmegyek urológiai szűrőviz...

Ha elmegyek urológiai szűrővizsgálatra, egészen biztos, hogy a doki megvizsgálja a prosztatát is? Illetve amikor a fitymát hátrahúzza, hanyatt kell feküdnöm vagy állva nézi? És ugye csak 1x fogja hátrahúzni?

Figyelt kérdés
2014. febr. 2. 18:54
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Állva szokták nézni és a legtöbbször nem ő,hanem te magad húzod hátra a bőrt. persze ha valami rendelleneset tapasztal,akkor ő is megfogja. A prosztatádat viszont biztos,hogy megvizsgálja. Ez szoros része az urológiai szűrésnek.
2014. febr. 2. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ezek a vizsgálatok állva elvégezhetők ,illetve előre hajolva .Ha a vizsgálat nem betegségtől adódik,2 percnél nem tart tovább .Az adminisztráció tart több ideig .
2014. febr. 2. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Háát, eddig amikor én voltam, akkor a fütykös húzkodását és vizsgálatát az orvos végezte és feküdtem. Viszont a prosztatát előrehajolva és a sérvet állva nézték meg. És igen, hozzá tartozik a vizsgálathoz a prosztata is.


No para, teljesen kibírható a vizsgálat és semmi fájdalmas nincs benne!

2014. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! meg volt ma délután a vizsgálat, tényleg nem kell félni tőle, a heréket állva és fekve is megnézték, végignyomkodta a hasamat, a bőrt az orvos húzta hátra, amikor feküdtem az ágyon, a legvégén pedig rá kellett hajolnom az ágyra..
2014. febr. 4. 22:54
 5/13 anonim ***** válasza:
Akkor túl vagy rajta?És volt valami gond vagy csak úgy magad mentél el urologushoz?
2014. febr. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Hogyan zajlott az egész?Volt külön vizsgáló rész?mármint előbb bementél a dokihoz elmondtad a mondani valód és utána át küldött a vizsgálóba?Asszisztense volt?Csak kíváncsiságból érdekel,mert mindenkinél másképp van.
2014. febr. 8. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
privát dokinál voltam, nem volt asszisztense. Szerencsére nincs semmi gondom, csak egy sima szűrővizsgálatot akartam. Bementem a rendelőbe, feltett pár kérdést, majd megkért, hogy derékon alul vetkőzzek le és feküdjek fel az ágyra. Az egész vizsgálat kb 15 perc volt és a következő alkalommal nyilván már nem fogok parázni.
2014. febr. 8. 18:53
 8/13 anonim ***** válasza:

Te mennyi idős vagy,mert írod következő alkalom,tehát nálad lesz?Csak azért kérdezem mert prosztata vizsgálatot 40 éven felett javasolják.Minden évben fogsz menni,vagy pár évente csak?Ja és férfi orvos volt?

Kösz a válaszokat.Most magánorvosnál mennyibe kerül a vizsgálat?És herét,fitymát is vizsgált?

bocs hogy kíváncsi vagyok.De sose lehet tudni mikor kényszerülünk orvoshoz,jobb tudni mikre lehet számítani.

2014. febr. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nő volt a doki szerencsére, és nem 20 éves, ahogy sokan gondolják vagy elképzelik...31 vagyok és ő is mondta, hogy a prosztata vizsgálat igazából csak 40-től javasolt, de ártani semmilyen korban nem árt és egyáltalán nem fájdalmas. Végigtapogatta a hasamat, a veséket megnézte ultrahanggal is, áttapintotta a heréket, meg hátrahúzta a fitymát, közben megkérdezte, hogy mereven is könnyedén hátracsúszik-e, a legvégén pedig megvizsgálta a prosztatát. Ettől féltem a legjobban, de aztán semmiség volt..
2014. febr. 9. 14:46
 10/13 anonim ***** válasza:
Köszi,hogy válaszoltál a kérdéseimre.
2014. febr. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!