Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Mi ez a iskolába történő...

Mi ez a iskolába történő pénisz vizsgálat duma? Általánosban tettek rá egyszer kísérletet de senki nem nézetette meg, szakiskolába meg nem nézték.

Figyelt kérdés

Az iskolába amilyen srácok jártak,meg járnak rá is döntenék az asztalt a dokira.:-)Nem hinném aki festőnek,asztalosnak,informatikusnak stb vagy bármi másnak tanul ott a farkad állapota lenne a meghatározó tényező hogy megfelelsz a szakmába:-)

Mi ez az egész?

Meg para?

Nem kényszeríthet rá senki,nem csinálod meg azt ennyi,ha meg igen a te dolgod.


2014. máj. 31. 18:41
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 A kérdező kommentje:

Figyi,most ezen ne vitázunk,ha kötelező lenne a pótlást beszerezni ,meg papírt róla,akkor nem lenne annyi iskola ahol nincs vizsgálat.

(az más kérdés hogy a doki nem írta az a lapra hogy volt esetleg,de akkor mi van a többi sulival ahol nincs vizsgálat)Tőlünk sem kértek papírt.Meg nem is volt vizsgálat.most is sokan írják nincs vizsgálat,van ahol csak kérdezték,van ahol nem is kérdeztek.Ha végig nézed sok helyen még a vizsgálatok is eltérnek,van ahol kevés vizsgálat van,van ahol több,van ahol alíg kell vetkőzni.

2014. jún. 1. 15:07
 52/64 A kérdező kommentje:
na most koccoltam ,majd valamikor megnézem még a kérdést,talán a hétvége fele.
2014. jún. 1. 15:41
 53/64 szamo77db ***** válasza:
Nekünk nyolcadikban megnézték, mindenkinek. Olyan szűrővizsgálat szerűen. Annyi haszna volt, hogy az egyik fiúnál fitymaszűkületet találtak és őt rendbe lehetett tenni. Elég nagy ciki volt a vizsgálat, mert az iskolaorvosunk, aki csinálta, nő volt. Képzeljétek el...
2014. jún. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 A kérdező kommentje:
Valóban ha van is vizsgálat csak akkor lenne az jó,ha lehetőleg férfi jönne fiú gyerekekhez,és egyenként vizsgálnák őket,és nem vennék természetesnek az egész vizsgálatot.Ahogy lányoknál nem tetszene az anyukáknak ha férfi orvos lenne jelen,fiúnak is ciki tud lenni.
2014. jún. 7. 18:42
 55/64 A kérdező kommentje:

50/54-es hozzászólnak meg annyit hogy annyia erőltetné mindenkire akarata ellenére a vizsgálatot,hogy azt sejtem hogy lehet neki valami fitymaszükületi vagy más a nemiszervét illető egészségügyi gondja volt sulis korába.De attól hogy egynek baja van nem kellene a többi tucatot is kényszerítni.

Baromira nem jönne be ha más miatt rám akarnák erőtetni.

2014. jún. 7. 18:45
 56/64 anonim ***** válasza:
100%

Atyaúristen, Te még mindig ezen rágódsz?


Ugyanazért kötelező, amiért a védőoltások is. (Amikhez egyes nagyon okos szülők manapság nem járulnak hozzá, így előkerülnek néha olyan betegségek, amik már nem igazán fordulnak elő, például a szamárköhögés.) Az összes ilyen szűrés, vizsgálat, védőoltás az egész népesség javát szolgálja.

Ezért kötelezőek - és itt vége is szerintem, mert nincs olyan érv, amivel racionálisan cáfolni lehetne a szükségességét.


Ilyen érvet te sem írtál még le, csak vagdalózol mindenféle jogokkal, meg nemek közötti egyenlő(tlen)séggel, kényszerítéssel meg egyéni szabadsággal immár 5 oldalon keresztül...


Attól, hogy te szégyelled megmutatni a farkadat egy egészségügyi szakembernek, attól nem kell olyan nézeteket hangoztatni, amik másnak a kárára lehetnek.


És mit fogsz csinálni, ha esetleg hetvenévesen elakad a vizeleted? Akkor sem járulsz majd hozzá a katéterezéshez például, mert az orvos nő? Inkább megvárod hogy eldurranjon a húgyhólyagod és elpatkolsz kínok között szepszisben?

2014. jún. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:

# 55

Kérdező!

Elfogytak az érveid és átmegyünk személyeskedésbe? Mi közöd van hozzá, hogy volt-e ilyen problémám vagy sem? Nem igazán értem.

Én senkire nem erőltetnék semmit. Ha huszonötödszörre is leírod, hogy szerinted nem kötelező, akkor is az. Nem azért mert betartatják vagy nem, hanem azért, mert törvény írja elő. Pontosan úgy, ahogy a védőoltásoknál (ahogy azt az előző is írja). Az én véleményem ezért nem releváns.

Tehát nem én "erőltetem", hanem a jogalkotók. De ezek szerint még mindig nem érted, szóval kikeresem neked:


"...a szülô nyilatkozhat arról is hogy a gyermekét nem vizsgálhatja meg az iskola orvos, azonban ez esetben köteles a gyermek háziorvos éves vizsgálati eredményeit bemutatni. "


"1. A szülőnek joga van jelen lenni és megtiltani is a 18 év alatti gyermeke iskolaorvosi oltását és vizsgálatát, persze előre és írásban, de gondoskodnia kell a törvény által előírt kötelező szűrővizsgálatok pótlásáról más orvos által. Ezt az ANTSZ kérheti számon rajta. "


Ha te megtagadtál egy kötelező vizsgálatot, annak azért nem lett következménye, mert nem mindenhol tartják be a szabályokat és mert az iskolaorvos volt annyira jóindulatú, hogy nem jelezte ezt az illetékeseknek.

2014. jún. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 A kérdező kommentje:
Figyi ha bajom lesz nyilván elmegyk szakemberhez,mondom erre szakosodott emberhez és nem ülök el rajta évekig,volt már ilyen,nem részletezném,mint kiderült nem volt semmi baj,csa kiütés.Ja és lehet orvost választani és orvosnak utána nézni.A tüdőszűrés is kötelező vot és arra sem mentek el,és nem volt büntetés emiatt,belátták nem mennek vele semmire.Minden vizsgálatra lehet indokot találni,ha annyira az egészség a téma,akkor aktív,dolgozó emberekre is lehete kitalálni mindenfélét.Se apám,se bátyámnál nem vot vizsgálat és semmi bajuk,meg az előző generációnak se.Aztán meg még az van hogy ha oltásokról beszéltek akkor nem a sok szülő okos,hanem az orvosok is vitáznak arról hogy mit kell beadni és mit nem,vannak oltások olyanok amik már más országokban akár a 70,8
2014. jún. 8. 17:06
 59/64 A kérdező kommentje:
8
2014. jún. 8. 17:06
 60/64 A kérdező kommentje:

80-as évektől már be van tiltva,de még mi mindig kapjuk és ezen is vitáznak,meg a túl oltás sem jó,mert az is gyengíti az immunrendszert.Régen kaptam elegendő oltást,nem is minden évben és évente egyet,most meg van amikor már 3-at adnak,azért van túlzás.De ha elolvastad még a gyerek doki se ért egyet azzal hogy kamaszoknál legyen vizsgálat.Nincs kötelező.Van aki íta hogy kihagyta az éves vizsgálatot is mert beteg volt és be sem kellett pótolni.


A fak am meg akárkinek nem mutatom meg,majd ha én megakarom nézetni akkor megnézetem és azzal akivel én akarom,szakemberrel és nincs baja,mert imádnak ezzel évelni hogy tuti ezért a hozzád hasonlók,de privibe is sok írást kaptam akik velem egy véleményen vannak.Elég balek aki akárkinek mer orvos mer azt mondja mutass meg meg teszi,van szakorvos erre,vagy ha jó a viszony a háziorvossal az is meg tudja nézni ha az illető ÚGY LÁTJA.


Nem válik seki kárára ha tudja hogy dönthet magáról,ha választhat,ha mondhat nemet,ha tudja hogy kérhet,kérdezhet,de elmehet akár más orvoshoz is.Az válik kárára ha ezeket nem tudja és dönt más róla.Ha nem idokolta korábban sem hogy legyen dáko vizsgálat akkor mos sem idokolt ennyi.


Ha nem teszik akkor menj és nézesd meg hogy a tiéd rendben van.Mindenki a maga teste birtokosa,más nem döntsön.

2014. jún. 8. 17:13
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!