Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fityma szűkületem volna?

Fityma szűkületem volna?

Figyelt kérdés

az az igazság hogy nem sok mindent tudok erről az egészről. 16 éves vagyok. anyuval nem igazán akarok erről beszélni:')

szóval az van hogy nyugalmi állapotban fel tudom húzni rendesen a bőrt, és meg tudom mosni a péniszemet, viszont izgalmi, merev állapotban ezt nem tudom megtenni mivel annyira megduzzad és megnagyobbodik az egész péniszem, hogy nem tudom felhúzni rajta a bőrt , nem elég nagy a nyílás rajta vagy hogy írjam le. felnőtt videókban láttam hogy a férfinak teljesen ki van a makk része, pont mint nekem nyugalmi állapotban mikor felhúzom rajta a bőrt, gondoltam akkor merev állapotban is úgy kellenelenni, ez most normális így ? vagy esetleg valami bajom van?



2014. júl. 11. 18:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
80%
Relatív szűkület. Szóval igen, figymaszűkületes vagy.
2014. júl. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
80%

Igen, ez fitymaszűkület! Hogy mennyire válik szabaddá a makk merevedéskor, az a fityma hosszától függ, ami mindenkinél más. Illetve az általad említett filmekben gyakran látni körülmetélt férfiakat is.

Ami fontos, hogy a fitymának mereven is olyan könnyen hátrahúzhatónak kellene lennie, mint amilyen lankadtan.

Orvoshoz kellene fordulnod, mert ez később akadályozhat a szexuális életedben!

2014. júl. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Andizsuzsi ***** válasza:
87%
Jó lenne, ha tudnál erről beszélni valamelyik szülőddel. Érdemes lenne mielőbb orvoshoz fordulni a problémáddal, a későbbi jó szexuális életed érdekében.
2014. júl. 11. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
66%
Az, de ezen magad is tudsz segíteni. Húzd le róla amikor még nem merev. Aztán ha merevedik akkor hagyd hogy feszüljön rajta ameddig bírod. Ha nagyon fáj akkor húzd rá kézzzel. Semmiképp se hagy sokáig úgy hogy feszüljön. Pár perc vafy aeddig kibírod. Ezt ismételgesd többöször is naponta. Hetteken belül ki fog nyúlni a bőr. Egyre könnyebben fog lejönni róla a bőr és egyre kevésbé fogsz feszítő érzést érezni. Nem merev állapotban amikor még le bírod húzni a bőrt róla akkor hagyd úgy a gatyában is. Először elég érzékeny a makk de nagyon gyorsan pár nap alatt hozzá lehet szokni. Észre se fogod venni hogy nincs rajta a bőr.
2014. júl. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
hát ez nem tűnik a legjobb helyzetnek így :'D Mindenesetre köszönöm a válaszokat! megpróbálom ezt , amit a 4. kommentelő írt. Remélem beválik!:) ha pedig sehogy sem jó, beszélek anyuékkal._. Tényleg köszönöm!
2014. júl. 11. 19:05
 6/14 anonim ***** válasza:
79%
Nehogy megpróbáld mert nagyon veszélyes! Inkább menj el orvoshoz, egyedül is akár, nem kell anyádnak szólni.
2014. júl. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Honnan jött most ide az intim mosdatlanság? nem merev állapotban teljesen meg tudom tisztítani, és rendszeresen mosom is:') amúgy sem értem, mi a problémája.
2014. júl. 11. 19:32
 8/14 anonim ***** válasza:

Parafimózis

A parafimózis, más néven spanyol gallér az az állapot, amikor az időben meg nem oldott fitymaszűkület ellenére a fityma mégis hátrahúzódik a makkról (az első komolyabb merevedésnél), és annak peremében elakad úgy, hogy már nem húzható vissza, a gyulladt fityma a makk mögötti árokba felhúzódva megreked. A beteg nem tudja visszahúzni az erős fájdalom és az egyre fokozódó ödéma miatt.


A fityma szorítása miatt a makk még jobban megduzzad és egy ördögi kör alakul ki. A fityma ödémája – a makk keringését megakadályozva – annak egyre nagyobb duzzanatát okozza. Ha a beteg még ebben a stádiumban sem fordul orvoshoz, a terület elhalása következhet be.


Kialakulása: Parafimózis leggyakrabban a pénisz tisztítása, vizsgálata, vagy katéterezése során, a fityma hátrahúzásakor következik be. Éppen ezért a betegség megelőzésére a legjobb módszer, ha óvatosan bánunk a fitymával.


A pénisz piercing és péniszgyűrű használata nagyban hozzájárulhat a parafimózis kialakulásához, ám nem ritka, hogy az első komolyabb, erőteljesebb merevedésnél következik be. A szűk fityma jelentősen növeli a betegség kialakulásának kockázatát.

2014. júl. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Igen, közben többen is mondták már hogy az nem jó ötlet, és ne nagyon kockáztassam meg. így hát nemis fogom , nem akarok rosszabbat . azt javasolták hogy vagy fürdés közben, vagy valami olajjal , kicsit feszítsem meg, ne úgy hogy fájjon csak feszüljön, és ezt minden nap párszor pár percig csináljam, és ha szerencsém van akkor nem kell orvos:') szóval reméljük beválik :D köszi a kommenteket!!
2014. júl. 11. 21:52
 10/14 anonim ***** válasza:
35%

A fityma tágítást kipróbálhatod,tehát meleg vízben húzogatod előre,hátra a fitymád,ha már merev a péniszed akkor is folytatod mert neked ekkor van gond vele.1 hónapig csináld legalább és ha szerencsés vagy akkor pár hét után azt kell észrevenned hogy könnyebben tudod hátrahúzni és már nincs szorító feszülő érzés,ha nem válik be urologushoz kell menni.


Urologushoz egyedül is elmehetsz,a hely kórházba ingyenes a vizsgálat,nem kell hozzá szülői engedély,a vizsgálathoz nem kell,de ha műtéti beavatkozásra lenne szükség akkor igen.Nem kell beutaló sem,csak megnézed mikor rendel a doki és elmész a rendelésre.

Ha szülő,vagy más kísérővel mész el,akkor ha nincs külön vizsgágló rész az orvosnál,akkor várjon meg vizsgálat alatt a szülő,kísérő kinnt és csak utána menjen be ha a vizsgálat már lezajlott megbeszélni a kezelést.


Fitymaszükületet lehet fitymaplasztikával,z plasztikával,bemetszéssel kezelni,tehát ekkor a pénisz alján fognak vágást eljeteni és a szükületet megszüntetik.Nem kell metélni,ha metélni akar az orvos,mert sok metélés párti akkor mond meg hogy te azt szeretéd elkerülni és mindent magyarázzon el alaposan és egyszerűen.

2014. júl. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!