Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Körülmetélés után hogyan...

Körülmetélés után hogyan tudok fürdeni/zuhanyozni?

Figyelt kérdés
Mert olvastam, hogy a műtét utáni néhány napban a péniszemet, ami be is lesz kötve, nem érheti víz. Akik már átestek ilyen műtéten, ti hogyan oldottátok meg a fürdést az első napokban?
2010. jan. 8. 17:00
 1/9 anonim válasza:
70%
miért metéltek körül?
2010. jan. 8. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Még semikor, január végén fognak, fitymaszűkület miatt.
2010. jan. 8. 17:08
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Hali!


_ Mennyire vészes a fitymaszűkület?

_ Mennyire tudod hátrahúzni a fitymádat?

_ Vannak fájdalmaid, gyulladás, letapadás?

_ Rendszeresen takarítod a szmegmát a makkodról, vagy nem, esetleg nem férsz hozzá?

_ A fitymád hosszabb, mint ameddig a makkod vége tart? Tovább nyúlik a végén? Van a végén egy bojt, ami szűkíti?

_ Az urológus kapásból azt mondta körül kell metélni, vagy figyelmedbe ajánlotta előbb az alternatív lehetőségeket?

(Krémezés+Fitymatágító gyakorlatok, bemetszések ejtése a fityma végén, ha bojt van a végén, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG ANNAK ELTÁVOLÍTÁSA?...)



Ha mégis metélni kellene, één azt javasolnám, hogy a ZUHANYZÁS idejére tedd bele a bekötött fütyköst vagy teljesen a nemi szerveket egy fóliazacskóba, és egy szélesebb gumiszalaggal gumizd körül, az sztem megvédi a műtödd dákódat, de remélem, nem kell(ene) műteni, amíg van rá esély, hogy ment7ő.



Várom a válaszaidat.

Üdv: EE

2010. jan. 8. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Merev állapotban nem megy hátra, csak fájdalmasan, sőt volt hogy mögé is szorult, a sürgősségin rakták vissza. Kapásból muszáj megcsinálni. De én nem félek tőle, csak a tisztálkodás miatt kérdeztem.
2010. jan. 8. 17:23
 5/9 anonim ***** válasza:
95%

Tehát úgynevezett "parafimózisod" volt, ami megfelel annak, amit leírtál. (A makk mögött marad a beszűkült fityma, nem lehet visszahúzni, és 6 órán belül, ha nincs visszahúzva, elhal6 a hímvessző.)


Így már értem, miért szükséges megcsináltatnod. :T

De figyelj... a fitymád egyébként hosszabb, mint ameddig a makkod vége tart? Tovább nyúlik a végén?

Mert ha igen, és van a fityma végén egy bojt, ... -- abban meg egy izomgyűrű, ami a te esetedben egyszerűen képtelen megnyúlni, és engedni, s csak szorítja s beszűkíti a makkod, -- ...úgy vsz. elég lenne csak annyit lecsípni belőle, a többit meg meghagyni, mégse maradjon minden lefedetlen... Bár ez a te döntésed, és most még dönt7sz...


A hozzáállásod azonban példaértékű.

Sokan félnek ezen prolémájukkal szembenézni, bűntudatként élik meg, várnak vele, "majd csak megoldódik"-módon, s csak húzzák-halogatják, amíg rosszabb nem lesz, amivel aztán végképp lenullázzák a saját önbizalmukat. Te azonban... :-D

Bár átragadna a példád másokra is... nem lenne ennyi lelkileg sérült ember a világon...

Hány éves is vagy?


EE

2010. jan. 8. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Igen, hosszabb. Amúgy köszi.


19

2010. jan. 8. 22:05
 7/9 anonim ***** válasza:
88%

Figyi, ne hagyd magad atverni!

Nekem is azt mondtak, hogy semmi mas nem segithet, csak a teljes korulmeteles.


A valosag azonban az, hogy nekik ez a legegyszerubb, neked viszont hozhat sok bajt - ahogy nekem hoz....


Ha ugyanis mindenkeppen vagni kell, szerintem eleg lehet egy plasztika (z-plasztika) de mindenkeppen kerdezz ra a RESZLEGES metelesre, amikor nem az egeszet vagjak le.


Nekem az egeszet levagtak es nagyon sokat szenvedek vele. Kiszaradt a makk, amin nem maradt egyaltalan bor, de kemeny is, smirgliszeru atapintasa, hamlani is szokott, csunya foltos is lett az evek alatt.

Nem tudhatod, hogy milyen lesz az eredmeny, ilyen hozzaallasu dokiknal viszont sajnos nem sok jora szamithatsz.... nekem pl a makkra foltapadt a maradek kis bor, ami feszul, amikor merev allapotban van.


Igyekezz a fitymabol minel tobbet megtartani, ha ezt nem garantaljak, szerintem keress masik dokit, vagyunk itt paran, akik elhittunk mindent a gyorsan eredmenyt elerni akaro orvosoknak, aztan utobb ok is csak szettarjak a karjukat!



KIZART, hogy az egeszet vagni kelljen, olyan NINCS.

2010. jan. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%

Hali ismét!


Nem tudom mit döntöttél, hogy mennyire metélteted magad körül, de akárhogy is lesz, remélem a tapasztalataiddal megtisztelsz, ill. megtiszteled azokat, akik tényleg kíváncsiak arra.

A műtétedhez pedig kitartást kívánok! :-)


Üdv: EE

2010. jan. 12. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%

Én körülmetélt vagyok.

Én zacskót kötöttem a farkamra és óvtam a víztől.

Ennyi

2011. máj. 3. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!