Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Miért nem metéltetik az...

Miért nem metéltetik az összes újszülöttet, hiszen bizonyítottan csökkenti a méhnyakrák kockázatát a körülmetélés?

Figyelt kérdés

HPV vírusból írtam szakdogát. És elterjedést figyelve, észrevettem, hogy azokban az országokban, ahol kötelezően körülmetélés van újszülött korban ott jóval kevesebb a méhnyakrák.


A méhnyakrák és a fityma állapota közötti összefüggés

A New England Journal of Medicine című szaklapban közölt tanulmány alapján férfiaknak körülmetélt fitymával háromszor kisebb a rizikójuk, hogy humán papillóma vírussal fertőződjenek. A fityma belső bőrrétege ugyanis különösen érzékeny a humán papillóma vírus behatolására. A kutatók 3800 asszonyt vizsgáltak meg és kérdeztek ki szexpartnereikről Spanyolországban és még négy más országban.


A tanulmány azt is bizonyítja, hogy azok a lányok, asszonyok, akiknek szexpartnereik körülmetélt fitymájúak, sokkal kevésbé vannak a méhnyakrák veszélyének kitéve. Magas rizikójú szexuális partnerként a tudósok azokat a férfiakat ítélték meg, akik 17 éves koruk előtt kezdtek szeretkezni, nem körülmetéltek és legalább hat szexpartnerük már volt. A méhnyakrák okozója ugyanaz a humán papillóma vírus, mely a nemi szervek szemölcsös megbetegedését is okozza.


Dr. M. Thun, az amerikai rákegyesület epidemiológusa szerint ez a tény újabb diszkussziókat fog indítani a körülmetélés vitathatatlan előnyeiről. Felmerülhet az a kérdéses is, hogy a körülmetélés esetleg az AIDS elterjedésének gátlásában is fontos szerepet játszhat.


2014. aug. 30. 09:13
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
55%
metéld a jó anyádat, tudod te milyen érzékeny a makk? látszik nő vagy mi lenne a kisajkadbol egy darabot kivágnánk
2014. aug. 30. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
72%
A körülmetélés a férfiak péniszrákjának (HPV asszociált az is) incidenciáját is drasztikusan csökkenti (gyakorlatilag extrém ritka). Ráadásul tisztábbak is körülmetélve. De a legtöbb ember érzelmi alapon dönt, nem józan érvekre hallgatva. Képzeld el, hogy racionális érvek hatására meghajolva döntene mindenki mindenről. Mivé lenne a világ.
2014. aug. 30. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
45%
Metélt férfiként támogatom a kérdezőt, egy kis bőr elvesztése megéri hogy a barátnőm ne kapjon már el ilyen mindenféle nyavalyát.
2014. aug. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
47%
nem kéne annyi farkat szopni
2014. aug. 30. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 anonim ***** válasza:
52%
Válasszatok normális férfit, aki nem létesít kontaktust mindenféle szajhával.
2014. aug. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/46 anonim ***** válasza:
79%

Ha már itt tartunk, nem tudom milyen nemű vagy, kérdező, de ennyivel akkor már arra is rátérhetnénk, hogy akkor "az összes újszülött" alatt csak a fiúkat és férfiakat érted, vagy a lányokat és nőket is? A lányok és nők körülmetélése mennyiben játszik szerepet a HPV-fertőzés és a méhnyakrák megelőzésében? Szerepet játszik-e egyáltalán? Erről kinek és milyen bizonyítékai vannak? Vagy ezek is pusztán csak "becslések" és "spekulálgatások"? Erről folyt már valaha valamiféle kutatás?

Ezt az oldalt is megvizsgáltad-e már a szakdogádhoz, kérdező?


És itt még egy nagyon fontos kérdés merül fel, ha már másokat ennyire kés alá küldenél, kedves kérdező! Te magad körülmetélt vagy? Ha igen, mikor metéltek téged körül, milyen körülmények között? Te akartál körülmetélkezni, vagy mások, esetleg a szüleid vagy az orvos metéltetett téged körül?


Várom válaszaidat!

2014. aug. 30. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
52%
Én csak azt kívánom neked, hogy csak két napig éld , amit nekem már már életem végéig ki kell bírnom. A metélés utáni extrém makkérzékenységről van szó. Másfél éve metéltek, de fedetlen makkal 10 métert síráshatáron, 20 métert pedig üvöltve, összeesve tudnék megtenni. Ezért van folyton gézbe csomagolva. Gondolhatod, hogy ilyen makkal a szex milyen lehet...segítek: nincs szex.
2014. aug. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 A kérdező kommentje:

"És itt még egy nagyon fontos kérdés merül fel, ha már másokat ennyire kés alá küldenél, kedves kérdező! Te magad körülmetélt vagy? Ha igen, mikor metéltek téged körül, milyen körülmények között? Te akartál körülmetélkezni, vagy mások, esetleg a szüleid vagy az orvos metéltetett téged körül? "


Igen körülmetélt vagyok, csak úgy csináltattam meg, éppen emiatt, mert egészségesebb a dolog. A szex nem jobb, de rosszabb se, szóval ugyanolyan.

2014. aug. 30. 16:43
 9/46 A kérdező kommentje:
8. Ami nálad van az nagyon ritka eset, mert az extra makkérzékenység 1 év után általában mindenkinél elmúlik. Ja és csecsemőkorban való metélésnél nem alakul ki makkérzékenység.
2014. aug. 30. 16:45
 10/46 anonim ***** válasza:
77%
Na látod... Ezt te választottad, de egy újszüöttnek nincs választási lehetősége, hogy akarja vagy nem. Ha annyira nem kéne a bőrdarab, az evolúció során eltűnt volna. Ez így igenis csonkítás! A saját gyrekemen soha nem végeztetném el, kötelezővé meg soha nem fogják tenni :D
2014. aug. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!