Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gondom van a makk-fityma...

Gondom van a makk-fityma kapcsolattól! Mit tegyek? Részletesebben odalennt!

Figyelt kérdés

A gondom a következô:

össze van TAPADVA a makkom és a fitymám a pénisz jobb oldalán a has fele/felülrôl.

A smegma vagy micsoda fogja össze, az a fehér cucc. Ezt a mai nap vettem észre, mert én buta még csak most próbáltam meg lehúzni a fitymám 1x. Aggódok e miatt, és ha dokihoz kell mennem, semmiképp nem szeretnék körülmetélést, legyen az részleges vagy teljes. Nem olyan rég kezdett el szôrôsödni a péniszem, a lábamon meg csak most kezd kijönni a szôr, tehát most kezdtem el igazán érni (közelrôl már szembetûnô, de 1m-rôl kevésbé). Remélem elég adatot adtam. Mit tegyek?


15/f



2015. jan. 15. 19:06
 1/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg kimosni a fehér cuccot.

Szappant rá, vizet, és majd lejön az idővel, báár ki tudja.

Hogyha nem jön le mosás után sem, akkor max doki.

2015. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, megpróbálom! +Ha megpróbálom lehúzni a fitymám, akkor csak a fele jön le. A szmegma biztos össze tudja így tapasztani? Ez még az 1. válaszolónak megy, telóról írok, nemtom írtak e azóta.
2015. jan. 15. 19:14
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Ezt otthon kell megoldanod,mert meglehet.Orvos nem fogja ezt elérzésteleniteni,egyszerűen feltépi.Napokban irta egy fiú,3 an fogták le,és feltépte a doki.Olyan fájdalma volt,hogy még a szemei is szikráztak .A környékéra sem megy többet az urológiának .Egyébként nem ő volt az első,aki ilyenről számolt be .
2015. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem a szmegma tapasztja össze. Az csak felgyülemlett alatta, mert még nem volt hátrahúzva rendesen.

Ezt letapadásnak hívják. Otthon is megpróbálhatod óvatosan, de inkább jobb lenne, ha beszélnél a szüleiddel! Ha csak letapadás, azt egy eszköz segítségével megoldják neked, ha szükséges, helyi érzéstelenítő kenőcs alkalmazásával!

2015. jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
41%

Szia!


Elég fiatal vagy még és ha nem sértelek meg ha csak nem régóta kezdtél szőrösödni későnérő vagy(12-13 éves kor elején szokott átlag fejlettségűeknél a fanszőr megjelenni)kicsit,de ez most lényegtelen.


Meleg vízben mindig könnyebb a fitymàt hàtrahúzni.


A lényeg ezentúl minden este meleg vízben kezd a fitymád hátrahúzni,de csak annyira amennyire a fitymád engedi,ne durván,ne erőltetve.És mindig kis smegma mennyiséget le tudsz majd mosni,ahogy így többször hátrahúzkodod a fitymád(ez több percig tartson,mintha maszturbálnàl),a fitymád tornáztatva lesz és ha szerencsés vagy azt veheted észre hogy mindig kicsit hátrébb tudod a fitymát húzni és természetesen a smegmát mosd le.


Ha ez nem segítene és pàr hét alatt sem éreznél,látnál javulást akkor az urológiàra el kell menned.Oda egyedül is elmehetsz(ha nem szeretnéd hogyva szüleid megtudjàk,de testvér,baràt is elkísérhet,de a kísérőd vàrjon meg a vàróba,ha meg az orvos vagy az asszisztense kijön az ajtón akkor kell a személyit,tb-t odaadni majd),mert már fiatalkorú vagy,csak tb kártyát és személyit kell vinned,megnézni hogy abban a vàrosban ahol élsz a kórhàzban mikor van urológiai rendelés és elmenni rá


Az urológus megvizsgál és kapsz egy ambuláns lapot amin rajta lesz mi a problémád és hogyan lehetne kezelni.Ha műteni kellene ahhoz szülői engedély kell mert fiatalkor7 vagy és azt is eldönthetitek mikorra szeretnétek a műtétet időzíteni.


A fitymaszükületet nem csak metéléssel lehet megszüntetni,van bemetszês is ekkor a fityma megmarad,nem vágjàk le,hanem a fityma alsó részén ejtenek vágást és meglazítjàk a fitymát,meg van fityma plasztika is.


Igen enyhe fitymaszűkületnél van,hogy az orvos szteroidos kenőcsöt ír fel először,tehát lehet,hogy ezzel próbálkozik majd.


Ha az orvos a metélést hoznà fel,meg kell neki mondani,hogy te ezt mindenképpen szeretnéd elkerülni!

Senki nem kényszeríthet metélésre!


De próbàld a fitymàd meleg vízben tornáztatni és a smegmat lemosni róla.

2015. jan. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, mindenféleképpen kipróbálom azt, amit javasoltatok itthoni gyakorlatot, és ha nem javul, akkor doki! Köszönöm mégegyszer! (Megj.: a kiírásban rosszul írtam, a fanszôrzetem 13 éves korom körül kezdett nôni, csak a lábamon nem rég nô a szôr.)
2015. jan. 15. 20:08
 7/7 anonim ***** válasza:
Egy lekerekített végű vékonyabb filctollalt moss meg alaposan. Utána dugd be a makk és a fityma közé a bal oldalon ahol nincs összetapadva. Óvatosan görgesd át a jobb oldalra. Ha körbe értél, akkor elvileg elválasztottad és lehúzható. Mosd meg alaposan hátrahúzott állapotban.
2015. jan. 16. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!