Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Gombásodás miatt fitymaszűkület?

Gombásodás miatt fitymaszűkület?

Figyelt kérdés

Fog gyulladás miatt 1 hetes antibiotikum kúrát kellett csinálnom kedden vettem be az utolsó 2 szemet szerda körül kezdett viszketni pénteken már tudtam hogy ez biztos nem normális, utánanéztem és gondolom az antibiotikumtól kaptam pénisz gombát, fehér lemosható pöttyök jelennek meg amik pár óra után eltűnnek, szombaton elkezdett fitymaszűkület kialakulni, jelenleg teljesen ernyedt állapotban fájdalmak árán tudom hátrahúzni a bőrt, kicsit pirosas. Pünkösd miatt kedden tudok orvoshoz eljutni. Egy ugye kezelhető? Hisz eddig semmi baja nem volt, a leges legvégső esetben akarok esetleg körülmetélést, de nagyon nem akarnám, és félek ettől. Orvoshoz mindenképp elmegyek.


Ugye valami krémmel stb kezelhető? Nagyon nem lenne kedvemre egy fityma eltávolítás.



2015. máj. 24. 13:01
 1/9 anonim ***** válasza:
24%
Hát pedig fityma nélkül sokkal kényelmesebb az élet és ilyen gombás cuccok miatt se kellene soha többet aggódnod. De egyébként valószínűleg van más megoldás, szóval nyugi.
2015. máj. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
23%

No 2 es,erre illik hogy a fele sem igaz amit írtál .

A fityma szükület meg nem máról holnapra alakul ki .

Az nem gomba lehet amiről írsz,mert a gombát nem lehet lemosni,annak megszüntetéséhez gyógyszer kell .

Az orvos egyébként mindent elmond.

A korodat is írhattad volna ,mert ez még a dokinál is lényeges .

2015. máj. 24. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pedig jó esélyel gomba az antibiotikum miatt 20/F a fityma teteje teljesen vörös nagyon be lehet gyulladva.
2015. máj. 24. 16:30
 4/9 A kérdező kommentje:
Na meg pár napig nagyon viszketett aztán kb 2-3 nap alatt beszűkült a fityma és vörös lett
2015. máj. 24. 16:31
 5/9 anonim ***** válasza:

A leírtak közül mindegyik lehet a gomba tünete (fehéres pöttyök, hirtelen beszűkülés, pirosság stb.). Itt egy hasonló eset leírása:


"Merev állapotban nehéz lehúzni a bőrt a péniszről. A makk érintéskor fáj, és naponta fehéres-sárgás lerakódás keletkezik rajta. Gombás fertőzés okozza a tüneteket, mely a krónikus gyulladás miatt fitymaszűkületet okozott..."


Forrás:

[link]


Előre mi nem tudjuk megmondani, milyen kezelés kell, ezt bízd majd kedden az orvosra!

2015. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kösz, és milyen orvoshoz menjek? Urulógus vagy bőrgyógyász? Sajnos hétfő miatt nincs orvosi rendelés jobb esetben szerdára jutok el orvoshoz ennyi idő alatt csak nem súlyosbodik nem? Majd próbálom betadinnal kezelgetni illetve van gombaölő spray azzal is megpróbálom befújni amennyire lehetséges.
2015. máj. 24. 18:20
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezzel inkább bőrgyógyászhoz (bőr-és nemibeteg gonfozó).
2015. máj. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Urológushoz nyugodtan menjél el,ott a nemiszerveket érintő összes problémával foglalkoznak,legyen az gyulladás,kiütés,gomba,nemibetegség vagy fitymaszűkület gyanúja akár.


Ott kulturáltabban,diszkrétebben zajlik a vizsgálat is.

Kedden azonnal menjêl el mert ha most időben elmész akkor jó erős gyulladás csökkentő krémmel akár kezelni is tudják,míg ha nem kezelteted akkor komolyabb gond is lehet.


Majd írd meg mi volt.

2015. máj. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kérdező jól gondolja, antibiotikumos kezelés után előfordulhat, hogy valahol gombás fertőzése lesz az embernek, mert a jó bacikat is kiirtjuk vele.


De amúgy a bőrgyógyászt tudom én is mondani, meg a canesten is megér egy próbát.

2015. máj. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!