Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Heló! Nemtudom hogy fitymaszűk...

Heló! Nemtudom hogy fitymaszűkületem van e vagy sem. Mit tudok tenni? Többi infó lent! Sűrgős! 14/F

Figyelt kérdés
Kisgyerek koromban eleve azt tudom,hogy fitymaszűkületem volt. voltam Orvosnál az meg valamilyen pálcával aminek kis gömb van a végén, felszedett egy nagy részt (iszonyatosan fájt) . Maradt minden ugyanúgy. Aztán 2 évre rá megint elmentünk hozzá, ekkor voltam 9 éves kb. Annyit sikerült csináljon hogy nyugalmi állapotban letudtam húzni viszont látszott hogy egy kicsi rész mindenhol a makk végére odavan tapadva. 2-3 éve elmentem egy másik orvoshoz. Ő is egyből nekiállt azzal a pálcával. Nem szedte le az egészet. Csak egy kicsi részt és még mindig van egy jó 2-2,5cm rész ami még egy kicsit mindig fogja a makkom alját, viszont letudom húzni rendesen. Viszont! Ma már 14 éves vagyok ugye. Nyugalmi állapotban 5-6 cm a péniszem,merev állapotban meg 11. Ugye nyugalmi állapotban letudom húzni viszont látszik,hogy odavan tapadva. (ja meg az a kis madzag szerű cucc,a fék asszem vagy mi a neve) Na az meg vörös de csak a makkom végén (nemtudom,hogy számit-e). És az a problémám,hogy ha áll a péniszem, akkor csak a tetejét látom a makkomnak,ha húzom tovább akkor max a feléig megy és fáj. Kérdés: mit tudok tenni ezellen? Orvoshoz nem akarok fordulni megint mert ha 3 alkalommal szart se tudtak csinálni velem,és ezért szenvedtem,akkor engem hagyjanak békén. A húzogatás segíthet? Köszönöm az értelmes válaszokat! :)

2015. aug. 31. 17:19
 1/7 Trafó1 ***** válasza:
67%
Ja a húzogatás segít , de az sem kellemes, én elvitte a fiaimat egy maszek sebészhez, sesz perc alatt megoldotta, neked is az kellene.
2015. aug. 31. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Cimbora! Urológus ilyen félmunkát nem végez. Gondolom elmondta neked mind a három doki, hogy a bőrt naponta le kell húzni, jól kitisztítani, és szárazra törölni alatta . Ha ezt nem csináltad meg, akkor visszatapad. Butaság amit írsz. Valld be, hogy élsz az orvoshoz elmenni.
2015. aug. 31. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 gdfr válasza:
100%
figyi én születésemtől kezdve tavaly márciusig fitymaszűkülettel éltem de aztán megműttettem magam annyi volt az egész hogy beadták az érzéstelenítőt ami nem volt kellemes de aztán levágta a fölösleges bőrt aztán összevarrta az orvos és azóta rendben van minden, neked is lehet hogy ez kéne neked is, mert megéri neked is sztem már csak érzéstelenítést adnak be sztem már nem altatnak, de tedd amit én, megéri,meg nagyobb is lett utánna a lompos nekem, nem tudom hol laksz én szolnokon műttettem meg magam Barna BALÁZS nevű doki műtött, és azóta is minden rendben van odalent, szóval érdemes olyan dokit felkeresni aki érti is a dolgát rendesen és meg is tudja oldani a kényes problémádat
2015. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 gdfr válasza:
100%
nekem nem tapad vissza különben mert én rendszeresen tisztítom és használom is arra amire kell
2015. aug. 31. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
34%

Körül ne metéltesd magad mint ahogy itt ajángatta valaki!

Azt csak súlyos vesetben kell elvégezni,4-6 hét mire a seb begyógyulna,2 hétig gennyesedhet a seb,kötözgetni kell,merevés fájdalommal jár,pisilés nehézkes lehet.Nem olyan kis dolog ahogy itt írja.Ezt kerüld el.



Maszek orvoshoz el kellene menned,megnézetni magad mert vagy letapadás,vagy enyhe fitymaszűkület vagy a fitymafék rövid.

Ha a fék rövid és gátolja a fityma hátrahúzását akkor azt elvágják az kisebb műtet .

Ha fitymaszűkület akkor azt is meg lehet úgynoldani hogy a fitymád ne távolítsák el,jobb is előre szólni hogy szeretnéd ha a fitymád megmaradna.Akit metélnek ott ha valaki meglátja egyből látja hogy a pénisz kinézeteb jelentősen megváltozott és cukkolhatnak is érte,beszólogathatnak,Sok metêltnek a sex,maszturbálás csak segédeszközzel sikosítóval megy.


De az a cucc amit letisztitanak az a szmegma,mindenki szervezete termel ilyen anyagot ezért tisztálkoidunk higyvezt lemosduk,ha odaszárad nagyon nehéz megszabadulni tőle.


Meleg vízben óvatosan napi szinten a fiutymád tornáztathatnád,de van aki nem ezt hanem sikosító vagy babaolaj segítségévl tornáztatja a fitymáját.Aki szerencsés annak pár hét alatt javulást lehet észre venni.


Ha nem válik be 14 éves kortól egyedül is elmehetsz urológushoz,beutaló nem kell,csak tb kártya,személyi igazolvány.És célszerű maszek dokihoz menni.



A leírtak alapján vérpéniszed van.De még sokat fejlődhetsz mereven,ernyedten is sokat nőhet,most mêg nem valami nagy,de fiatal vagy még.



Vérpénisz: ernyedten pici felnőttnêl is van pl csak 5-7 cm,de ha merev többszörösére nő 15-16 cm pl.

Húspénisz: ernyedten is nagyobb,mutatósabb pl 11-13 cm,de ha merev pár cm-t nő 15-16 pl.


Ernyedten látható a különbség.


Volt itt egy 15 éves srác akinek metélést javasolt a doki mert annyira szűk fitymája volt,de meleg vízes tágitással sokat javult.Megpróbálom belinkelni majd.

2015. aug. 31. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
2015. aug. 31. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nos, amit veled csináltak, az a letapadás kezelése volt és nem a fitymaszűkületé.


Más kérdés, hogy mondhatták volna, hogy ezután hogyan gondozd a micsodádat (vagy szüleid is mondhatták volna). De mindegy.


Ha most hátra tudod húzni az tök jó, a fék megléte teljesen normális (az is oké hogy pirosabb, mint máshol). Az, hogy mereven már nem megy annyira, az valóban probléma, és igen, jó eséllyel tudsz rajta rendszeres edzéssel javítani.


Próbáld meg mondjuk azt, hogy bedugod a két mutatóujjadat a bőr alá, és azon a részen ahol szűk, ott kifele tolva tartsd kitágítva pár percig. Legyen a kezed és a farkad is tiszta, ne légy durva, ne okozz magadnak a fitymával fájdalmat (lehet hogy a makkhoz érni nem lesz kellemes, ez nem számít most; légy ügyes :D). Ismételd párszor, és napi rendszerességgel.


Meg amúgy is, mosd meg szépen minden nap, húzd hátra fürdéskor amilyen sokáig tudod. Az is gyakorlás.

2015. szept. 2. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!