Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Néhány éve észleltem egy...

Néhány éve észleltem egy kisebb "kinövést" a jobb herémen, közvetlenül a mellékhere feje mellett. Mérete rettentően kicsi (nagyjából egy gyufa fejének 5-öd része) és azóta sem nőtt, mérete változatlan. Okozhat ez fájdalmat? 20/f

Figyelt kérdés
Néha enyhe herefájdalmaim vannak, de nem csak ebben a herémben, hanem a balban is, de nem azonos fájdalom. Pár napon belül megyek orvoshoz, de addig érdekelne mire számíthatok. Először nagyon megrémültem, hogy mi van ha hererákom/daganatom van.. De úgy tudom, hogy az borsó méretű nagyjából, érzéketlen csomó és növekszik.

2015. szept. 8. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
A hererák a here felszínén van és egy kemény göb tapintású, ez nem az amit leírsz. Lehet, hogy csak a mellékherédet érzed, lehet az van egy kicsit be gyulladva, főleg, ha azt írod szokott fájdalom lenni akkor valószínüleg lehet gyulladás, ezt az orvos meg fogja mondani. Lehet még ciszta is ami nem fog gondot okozni. Viszér tágulatot kizárom, a rákot is, hydrocelét is. Tehát marad a Gyulladás/Spermatokele vagy teljesen normális. Gyulladás gyógyítható antibiotikum stb, a cisztával meg nem kell semmit csinálni, csak ha nő. Ám ha néha itt ott érzel a heréknél fájdalmat és nem mindig ugyanott egy bizonyos pontban akár lehet krónikus prosztatagyulladás ami odáig kisugárzik, vagy valami mozgás szervi gond esetleg ideg.
2015. szept. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Kérdező olyan pontos diagnózist állítasz fel a problémádról,ami még a dokinak is becsületére válna .Inkább a dokira hagyom a dolgot .Igy kitapogatni dolgokat,talán még az orvostan hallgatók sem tudják .
2015. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Pontos szerettem volna lenni, mert így könnyebben megállapítható a probléma oka, mint ha csak nagyjából fogalmaztam volna
2015. szept. 8. 19:56
 4/4 anonim ***** válasza:
Második hozzászóló. Igenis ki lehet tapogatni így a dolgokat. Tudod valaki vékony testalakatú lehet így a herezacskója is vékony, mint például én. Én is mindent ki tudok tapogatni és ez nem hátrány inkább jó. Amúgy te is ki tudod magadnak, ha megfelelően csinálod. Mondjuk fürdés közben.
2015. szept. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!