Kezdőoldal » Egészség » Férfiak egészsége » Fitymaszűkület? Kérdések és...

Fitymaszűkület? Kérdések és tények, amiket még senki nem említett.

Figyelt kérdés

14 éves koromban közölte egy orvos velem, hogy fitymaszükületem van, ajánlott egy kenőcsöt (már nem emlékszem a nevére) de akkor nem foglalkoztam vele, mondván hogy majd helyrejön. Most vagyok 18 éves. A helyzet enyhült már, alapállapotban teljesen hátra tudom húzni, de mereven nem. A kilátásokat már nagyjából tudom az előző kérdésekből, viszont sok más dolgot nem. Van-e olyan kenőcs erre, amit nem kell orvossal felírattatni, valamint ezek milyen áron vannak? Urulógust, vagy háziorvost kell elsősoran megkeresnem vele? Az urulógushoz kell beutaló? Valamint a beavatkozások TB kötelesek-e (a körülmetélést ne is említse senki, mert abba sose mennék bele) ? Az urulógus milyen vizsgálatokat csinál ilyenkor? Szülői beavatkozás szükséges mindehez?

Szeretnék ezen minnél hamarabb túlesni, mert így csak hátrányom meg fájdalmam lesz a szexuális életemben mindig,így fiatalon meg még kellemetlenebb.


2010. márc. 14. 16:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Az biztos, hogy az urológiára nem kell beutaló, mehetsz egyenesen oda.
2010. márc. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

ezeket a kenőcsöket nem lehet recept nélkül megvenni. orvos kell hozzá.

urológushoz menj.

nemkell beutaló.

TB kötelesek igen, ha nem magán orvoshoz mész.

az urológus nemcsinál semmi különöset, ránéz, lehuzza, visszahuzza, kb ennyi.

szülők nemkellenek hozzá.


sztem se metéltesd körül magad, igaz eléggé elb@sztad h akkor nem használtad a kenőcsöt amikor ajánlották. amúgy nemlehet h csak a féked rövid?

2010. márc. 14. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Ez a fék pontosan mi is? Megmondom őszintén, hogy a bőr vége nekem úgytünik, hogy nem elég nyúlékony. Lejjebb, ahol a makk van a bőr alatt, ott sokkal nyúlékonyabb, és mivel a vége nem nyúlik eleget, ezért lehet.
2010. márc. 15. 15:30
 4/12 anonim ***** válasza:

A makkon lévő bőr a mozgékony, tehát a pereme alatt a tövéig érő szakasz már nem számít fitymának. Ha mégis körülmetélésre kerülne sor, akkor lenyisszanthatják a makk előtt esetleg lelógó vagy beszűkült részt, míg a teljes körülmetélésnél a vágás a makk alatt lesz attól függően, hogy mekkora részt hagynak meg a fityma korábbi belső részéből.


Legtöbbször phenylbutazon kenőccsel szoktak a fitymát kenegetni és tornáztatni, de legyél már 18 évesen tökös felnőtt férfi és menj el dokihoz a problémáddal és ne itt várj kétes értékű tanácsokat.

2010. márc. 16. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem csoda, ha nem akarod a körülmetélést, én is nagyon rosszul jártam vele, csak lebeszélni tudok mindenkit róla. De a kenőcsöt használnod kellett volna!!

Remélhetőleg nem repedezett be a fityma belső érzékeny része, mert az utóbb hegesedik...

Használj most kenőcsöt és a fékátvágáson meg a bemetszésen azért nyugodtan gondolkozz el, mert azok nem látszódnak, könnyen gyógyulnak és segítenek, de mégse az a kategória, mint a teljes körülmetélés, ami barbár csonkítás és csak a dokiknak egyszerűbb.

VIgyázz magadra...

2010. márc. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Na megvolt az urulógiai vizsgálat. Nem is volt olyan szörnyű, mint amilyennek hittem :) A diagnózis: fitymatúltengés, phimosis(fitymaszükület). Előjegyeztek műtétre is, aminek az egyik része körülmetélést jelent(circumcisio) a másik része pedig a fék elvágását (frenulotomia). Ha jól emlékszem, nem teljes metélés lesz , de azért a mütét előtt megtudakolok mindent pontosan. Viszont izgulok a későbbi fájdalmak miatt, de legalább megnyugodtam hogy nem súlyos az esetem, és hogy ezekután minden rendben lesz (reméljük). Köszi a segítségeket!
2010. márc. 25. 20:52
 7/12 anonim ***** válasza:
S hogy-hogy beleegyeztél a körülmetélésbe? Nem kell tőle félned. Arra azért vigyázz, hogy se túl sokat, se túl keveset ne vágjon le belőle. A legtöbb férfinak éppen annyit vágnak le (kb. 70-90 %-t), hogy a makk teljesen látható legyen, de a maradék fityma és péniszbőr a pereme alatt megrekedjen. Így erekcióban is lesz egy kis mozgatható bőr, miközben a makk ernyedten tisztább marad.
2010. márc. 27. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ne engedd, hogy körülmetéljenek, vannak tisztességes eljárások is!

Nem oldaná meg egy bemetszés, vagy egy részleges metélés?? Miért kellene lecsonkolni az egészet?? :(


Nekem levágták mindet és para....

2010. márc. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem jelentkeztél azóta... meg volt a műtét? (Mikor is volt?)

Teljes metélés volt? (A circumcisio alatt uis teljeset körülmetélést értenek...)

Milyen a végeredmény? Meg vagy vele elégedve? Mennyire?

2010. okt. 8. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Sajnos az ügy áll, mivel egyetemista lettem és nincs őszi szünetem, az órák nagy részéről pedig nem hiányozhatok. De valamit muszály leszek kitalálni mert ez így nagyon nem jó :S
2010. okt. 25. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!